اشتباهات رابطه زناشویی
به همان اندازه که ساختن یک زندگی مشترک شاد و سالم، دشوار است؛ خراب کردن و از هم پاشیدن زندگی مشترک میتواند بسیار راحت وغیر قابل پیش بینی باشد.

اشتباهات زندگی مشترک خراب کن زوج های امروزی

طبق اطلاعات ناراحت کننده ی موجود تقریباً به طور میانگین در کل دنیا درصد قابل توجهی از ازدواج ها در 20 سال اول از هم می پاشد. در واقع ازدواج کردن شبیه به دو روی سکه است و شما خبر ندارید که کدام طرف سکه به شما می افتد، این بدان معنا نیست که همه چیز به شانس و اقبال بستگی دارد بلکه هدف برخورد شما با یک زندگی مشترک است که از جزئیات و اهمیت بالایی برخوردار است.

در این قسمت از خانواده پلاس نمناک قصد داریم اشتباهات رایج را به شما معرفی کنیم که قطعاً انجامشان باعث خراب شدن ازدواج تان می شود و شاید وضعیت زندگی شما را به حالت وخیمی برساند.

کمک نکردن در انجام کارهای منزل

مردان معمولاً در کار های خانه کمک نمی کنند. همین باعث کلافه شدن خانم ها می شود. درست است که شما در بیرون از منزل کار می کنید اما ممکن است خانم شاغل باشد یا اگر هم نباشد، کار منزل آنقدر زیاد است که قطعاً او را کلافه خواهد کرد. شما می توانید برای جلوگیری از آشوب و درگیری، حداقل کار های خودتان را انجام دهید.

نظافت

تاثیر منفی گرفتن از دوستان

ممکن است اطراف شما با دوستان و روابط صمیمی پر شده باشد که تاثیر منفی روی شما و روابطتان دارد. فعالیت دوستان تان به طور مستقیم روی نتیجه ازدواج شما اثرگذار است اگر احساس می کنید روابط دوستانه سمی دارید، سعی کنید ارتباط خود را با آن ها محدود کنید.

ارزش دادن بیشتر به پول نسبت به ازدواج

بعضی از افراد خیلی مادی فکر می کنند و پول را مهم تر از ازدواج می دانند و حاضر نیستند برای بهبود وضعیت شان کمی بیشتر خرج کنند. این افراد معمولاً یک روش را در پیش می گیرند که با مادی نگری بیش از حد و خساست، ازدواجشان را به هم می زند.

استرس زیاد در مورد پول

مشکلات مالی در زندگی همه وجود دارد اما نباید باعث شود که رابطه شما با همسرتان به هم بخورد. کمبود پول نباید باعث ایجاد مشکل باشد. پس سعی کنید همیشه مسئله کمبود پول را از ذهن تان دور کنید و در مورد آن استرس نداشته باشید.

مشکلات مالی

صمیمیت بیش از حد

گاهی اوقات صمیمیت آنقدر زیاد می شود که روابط را به هم می زند. به این صورت که هر دو طرف انتظار دارند از خصوصی ترین کارها و حرف های هم باخبر شوند. این صمیمیت بیش از حد بالا، نه تنها رابطه را بهتر پیش نمی برد، بلکه باعث تخریب آن خواهد شد.

دوری از صحبت

هنگامی که متوجه رفتاری در همسرتان می شوید که شما را آزار می دهد، باید سعی کنید در طی یک گفت و گوی معنادار این موضوع را برایش توضیح دهید اما اگر سکوت کنید، این مشکل همیشه پابرجا باقی خواهد ماند و آنقدر کش پیدا می کند که شما دیگر صبر و کنترل تان را از دست بدهید.

ندیدن فیلم های عاشقانه

شاید برایتان تعجب برانگیز باشد اما مطالعات نشان می دهند که زوج هایی که فیلم های عاشقانه البته از نوع مثبت و سازنده اش را همراه با یکدیگر نگاه می کنند، در ذهن شان به تجزیه و تحلیل روابط عاشقانه خود می پردازند و باعث می شود چیزهای بیشتری یاد بگیرند که همین موضوع 50 درصد احتمال طلاق را در بین آن ها کاهش می دهد.

جدا خوابیدن

شاید در هوای خیلی گرم دوست داشته باشید که تنها بخوابید تا بیشتر گرم تان نشود اما بدانید که جدا خوابیدن از همسر، باعث دور شدن از او می شود و قطعاً رابطه شما را بعد از مدتی به هم می زند. پس حتماً حواستان باشد که این کار را انجام ندهید.

مصرف قرص ضد بارداری

به نظر شما قرص ضد بارداری در یک رابطه محکم و پایدار بعد از ازدواج چه نقشی دارد؟ مطالعات نشان می دهد که سطح رضایت جنسی در کسانی که همیشه قرص می خورند، بسیار پایین تر از افرادی است که قرص نمی خورند. این قرص ها تاثیر منفی روی رابطه شما با همسرتان دارند.

قرص ضدبارداری

ار بین رفتن جذابیت در روابط جنسی

اتاق خواب قلب رابطه یک زن و شوهر است اما متاسفانه بسیاری از زوج ها به این مسائل توجه نمی کنند. تقریبا آن ها تمایل به تازه کردن روابط جنسی خود ندارند و از روش های جدید استفاده نمی کنند. همین می تواند عاملی تخریب کننده برای رابطه باشد.

انتظارات غیر واقع بینانه

همه خانم ها دوست دارند که مرد ایده آل داشته باشند. آقایان هم دوست دارند خانمشان از هر لحاظ بهترین باشد اما گاهی اوقات این انتظارات غیر واقع بینانه فقط در فیلم ها دیده می شود. باید مراقب باشید انتظاراتی که از همسرتان دارید، غیر واقعی نباشد. در غیر این صورت عاملی مخرب برای ازدواج خواهد بود.

رسیدگی دیر هنگام به همسر

گاهی اوقات همسر الویت شما نیست و این یکی از بزرگترین اشتباهات زندگی مشترک محسوب می شود. نباید کار های دیگران را راه بیندازید و بعد به سراغ همسر خود بروید . همسر باید اولویت زندگی شما باشد. پس همیشه از او تشکر کنید و نیاز های او را جزء اولویت نیاز های خودتان قرار دهید.

بیش از حد کار کردن

کار کردن می تواند امور زندگی شما را پیش ببرد و باعث شود امکانات و راحتی بیشتری را تجربه کنید اما شغل تان نباید به گونه ای باشد که همه فکر و ذهن تان را درگیر کند و از همسرتان دور شوید.

بیش از حد کار کردن

تمرکز بیش از حد روی بچه ها

هیچ کس نمی تواند انکار کند که پدر و مادر نگران ترین افراد برای فرزندانشان هستند اما بچه ها نباید عاملی برای دور شدن شما از یکدیگر باشند، بلکه باید رابطه شما را قوی تر کنند.

در دست گرفتن مداوم گوشی

شاید به گوشی موبایل خود وابسته هستید اما هنگامی که در کنار همسرتان هستید، باید سعی کنید گوشی موبایل را از خود دور کنید. در غیر این صورت از همسرتان دور خواهید شد. گوشی موبایل حواس تان را از صحبت های همسر پرت می کند و رابطه تان را با او سرد خواهد کرد.

خودخواهی زیاد

برای اینکه یک رابطه خوب را در بلند مدت تجربه کنید، باید خودخواهی بیش از حد را کنار بگذارید. درست است که باید به حقوق خودتان هم اهمیت دهید اما آن را با خود خواهی اشتباه نگیرید. از خودتان بپرسید که در مورد چه چیزی ناتوان هستید و چگونه می توانید آن را بهبود ببخشید، نه این که سکوت کنید و خودتان را از همسرتان دور کنید.

پیام دادن به جای زنگ زدن

قطعاً پیام دادن گاهی اوقات بسیار تجربه شیرینی برای زوج ها محسوب می شود اما زوج هایی که بیشتر با هم تلفنی صحبت می کنند، رابطه بهتر و نزدیک تری دارند. باید سعی کنید پیام دادن را جایگزین تلفنی صحبت کردن نکنید تا ارتباط بهتری داشته باشید.

ارسال پیام

تغییر نکردن

اگر احساس می کنید اشکالی در رابطه دارید و یا مشکلی در رفتارتان وجود دارد، هر چه سریع تر به فکر برطرف کردن آن باشید. این که بعضی از روز ها در برابر تغییر از خودتان مقاومت نشان می دهید، باعث می شود که رابطه در طولانی مدت دوام نداشته باشد و زودتر از هم بپاشد.

توجه نکردن به احساسات همسر

همه چیز در یک رابطه موفق باید دوطرفه باشد. هنگامی که شما فقط احساس خودتان را در اولویت قرار می دهید و به احساسات همسرتان توجه نمی کنید، نباید انتظار داشته باشید که رابطه شما خوب پیش برود توجه کردن به احساسات همسر، اصل یک رابطه موفق است.

وابستگی مالی به همسر

متاسفانه در جامعه ای زندگی می کنیم که معیشت بسیار سخت شده است که آقایان و خانم ها باید در کنار هم کار کنند اما مردان نباید از لحاظ مالی به همسرشان وابسته باشند. در غیر این صورت رابطه آن ها شرایط خوبی را تجربه نخواهد کرد و همین باعث می شود که از یک رابطه موفق دور باشند.

عزت نفس پایین

اجازه ندهید که ناامنی های زندگی شما را بترساند و باعث شود که تن به ذلت و خواری بدهید. همه شما در رابطه ارزشمند هستید و باید عزت نفس خود را حفظ کنید. این که به خودتان شک داشته باشید، باعث می شود روحیه خوبی نداشته باشید و استرستان افزایش پیدا کند و سطح رضایت از زندگی در شما کاسته شود که قطعاً رابطه تان را به هم می ریزد.

خجالتی

غیر قابل اعتماد بودن

بسیاری از رابطه ها به خاطر غیرقابل اعتماد بودنِ یکی از زوجین، به هم می ریزد. این که شما دیر می کنید و به همسرتان علت را توضیح نمی دهید یا کارهای مشکوک به انجام برسانید، قطعاً رابطه شما را از حالت صمیمی خارج می کند.

تعریف کردن داستان زندگی برای بقیه

حتماً بعضی از زوج ها را در صفحات اجتماعی مانند توییتر یا اینستاگرام مشاهده کرده اید که تمام زندگی مشترک خود را برای دیگران تعریف می کنند و حتی از خصوصی ترین مسائل و دعوا هایشان نیز برای شما داستان می سازند و آن را تمام و کمال در اختیار شما قرار می دهند. بازگو کردن مسائل شخصی بین خودتان و همسر در هر زمینه نشان دهنده بی احترامی به خودتان، به او و رابطه تان است که قطعاً دیر یا زود اوضاع از هم می پاشد.

حسادت در مورد همه چیز

کاملاً طبیعی است که ما نسبت به همسر خود حسود باشیم و دوست نداشته باشیم که او با دیگران بیش از حد با مهربانی رفتار کند اما حسادت در مورد هرچیز خطرناک است و شما را از همسرتان دور خواهد کرد.

کارهایی که زندگی مشترک شما را نابود می کند

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ن.ح
وبگردی