جایگزین ترلو
ترلو از برنامه های مهم برای مدیریت پروژه می باشد که در این گزارش قصد داریم بهترین برنامه های جایگزین ترلو را برای مدیریت هر چه بهتر پروژه معرفی کنیم.

برنامه های جایگزین ترلو

ترلو در حقیقت یک برنامه مدیریت پروژه است که با استفاده از آن شما اجازه سازماندهی پروژه بصورت هر چه دقیق تر و تفکیک شده را پیدا خواهید کرد چرا که قابلیت ها و ابزارهای متعددی برای مدیریت پروژه دارد تا شما هر چه سریعتر با تیمی که دارید، به اهدافتان برسید. در ترلو شما می توانید تمام تسک هایی که دارید را به به عنوان کارت ایجاد کنید و اعضای تیم خود را در آن اضافه کنید و این تسک ها را بین آنها تقسیم کنید تا آنها تسک هایی که در نظر گرفته اید را انجام دهند. خوشبختانه ترلو برای سیستم عامل اندروید و ios هم طراحی شده است. اما در این گزارش از بخش تکنولوزی نمناک ما قصد داریم سایر برنامه هایی که همانند ترلو می توانند به شما کمک کنند را معرفی کنیم. همراه ما باشید.

1. ابزار Asana

یکی از اصلی ترین رقیب های ابزار ترلو، Asana می باشد به نسبت در میان کمپانی های بزرگ معروف می باشد. بطور کل ابزار آسانا، ابزاری برای مدیریت پروژه و تسک ها است که همکاری و ارتباطات تیمی را آسان می کند. بدون شک با استفاده از این ابزار می توانید تسک ها را در میان اعضای تیم خود تقسیم کنید و به مرور میزان پیشرفت پروژه را مشاهده نمایید. یکی دیگر از قابلیت های اصلی آسانا، طراحی بسیار زیبا و محیط کاربری سریع است که یکی از المان های مهم برای انتخاب ابزار مدیریت پروژه است.

ابزار Asana

لازم به ذکر است که برای هر کارت شما می توانید تا 100 مگابایت فایل را آپلود کنید و به همین دلیل به نسبت محدودیت بخصوصی وجود ندارد و همچنین می توانید از برنامه های دیگری مانند دراپ باکس و... برای آپلود فایل استفاده کنید و یک نوع همگام سازی را ایجاد نمایید. در انتها به بخش قیمت و اشتراک آسانا میرسیم که برای این ابزار در حال حاضر برای حداکثر 15 کاربر رایگان می باشد اما نسخه های حرفه ای این ابزار نیاز به خرید اشتراک دارد که حداقل قیمت خرید اشتراک ماهیانه 10.99 دلار در ماه می باشد.

2. ابزار ProofHub

یکی دیگر از ابزارهایی که ما برای شما انتخاب کرده ایم، ابزار ProofHub می باشد که بدون شک محبوبیت خاصی در میان پروژه های بزرگ دارد و یک جایگزین قدرتمند برای ترلو است. در ترلو برای استفاده همزمان از چند ابزار باید بصورت جداگانه هزینه کنید اما در ProofHub شما می توانید تمام ابزارها را بصورت همزمان داشته باشید. از مهم ترین قابلیت های برنامه ProofHub می توان به موارد زیادی اشاره کرد که مهم ترین موارد آن عبارتند از؛

 1. اضافه و مدیریت کردن تسک های مختلف
 2. اولویت بندی تسک ها
 3. اختصاص دادن تسک ها به چند نفر
 4. تگ کردن افراد تیم
 5. پیوست کردن فایل
 6. تعیین تاریخ و ساعت شروع و اتمام
 7. تعیین زمان تخمینی و...

ابزار ProofHub

برخلاف ترلو، در ProofHub شما می توانید میزان دسترسی اعضای تیم را در محیط کاربری شخصی سازی کنید و برخی دسترسی ها را فعال و برخی دیگر را غیرفعال کنید. اما در ترلو، اعضای تیم یا می توانند ادمین کل برد و یا کاربر ساده برد باشند. اما در انتها برای استفاده از ProofHub شما می بایست با هزینه 45 دلار در ماه اشتراک استفاده از آن را خریداری کنید. همچنین برای استفاده آزمایشی از آن نیز می توانید به مدت 14 روز بصورت رایگان و آزمایشی از آن استفاده کنید.

3. ابزار Jira

تفاوت ابزار JIRA با ترلو این است که جیرا صرفا یک ابزار خاص برای تیم های نرم افزاری طراحی شده است که به بهترین شیوه ممکن می تواند به آن کمک کند. با این وجود قابلیت های مختلفی مانند برنامه ریزی، افزودن تسک و... نیز در این ابزار وجود دارند که شما می توانید خیلی ساده تسک ها را در میان اعضای تیم خود توزیع کنید. JIRA یک نرم افزار کاربردی است که می تواند با ده ها افزونه مانند bitbucket و... بهبود یابد. لازم به ذکر است که استفاده از JIRA برای 7 روز بصورت آزمایشی امکان پذیر است و سپس هزینه اشتراک آن از 10 دلار آغاز می شود.

ابزار Jira

4. ابزار Avaza

آوازا (Avaza) یک ابزار مدیریت پروژه با برخی از هشدارهای کاربردی است که به کاربران اجازه می دهد تا خیلی ساده در بستر این ابزار با هم همکاری نمایند. بصورت کلی اگر بخواهیم به قابلیت های بخصوص این ابزار اشاره کنیم، می توانیم به مواردی اعم از مشاهده زمان صرف شده برای کارها، گزارش هزینه ها، ارسال فاکتور به مشتریان و همچنین یک بخش مهم آن برای حسابداری است که می تواند میزان مبلغ وروردی و خروجی را آنالیز و ثبت کند.اما اگر کسب و کار شما کوچک است، این ابزار می تواند برای شما بیشتر کاربردی باشد چرا که تمام قابلیت هایی که شما به دنبال آنها هستید، در این ابزار نهفته است.

ابزار Avaza

همچنین این ابزار راهی برای تبادل میان شما و مشتریان شما است چرا که می تواند فاکتورها و صفحه درگاه پرداخت را برای مشتری شما ارسال کند و بعد از پرداخت به آن رسید دهد. لازم به ذکر است که Avaza برای یک کاربر مجانی است و این یک کاربر می تواند حداکثر 5 پروژه در ماه، ده مشتری، 5 فاکتور و ظرفیت ذخیره سازی 100 مگابایت را ایجاد کند. اما طرح اشتراک حرفه ای آن از 9.95 دلار در ماه شروع می شود.

5. ابزار ClickUp

این ابزار برای اولین بار در سال 2017، راه اندازی شد و به همین دلیل یک جایگزین و رقیب نسبتا جدید برای ترلو است. با این وجود ابزار ClickUp یک ابزار دیگر برای مدیریت پروژه می باشد که به شما این امکان را می دهد تا پروژه خود را مدیریت کنید. اما چیزی که ClickUp را نسبت به ترلو متمایز می کند، قابلیت یادگیری ماشینی آن است. با این وجود زمانیکه شما تسک ها را در ClickUp ایجاد می کنید، بصورت خودکار پیش بینی می کند که تسک مربوطه را برای کدام کاربر قرار دهد تا اجرا شود. همچنین می تواند مدت زمان اجرای پروژه را نیز با استفاده از پیش بینی تعیین کند.

ابزار ClickUp

از مهم ترین قابلیت های ClickUp می توان به موارد ذیل اشاره کرد؛

 1. افزودن اعضای تیم به محیط کاربری
 2. محیط کاربری ساده و بسیار سریع
 3. مشاهده اعضایی که تسک ها را مشاهده کرده اند.
 4. درصد پیشرفت پروژه
 5. زمان صرف شده برای هر تسک و هر پروژه 
 6. یادگیری ماشینی
 7. مشاهده زمان شروع و اتمام پروژه و...

همچنین لازم به ذکر است که این ابزار برای همیشه رایگان است و برای پروژه های مختلف با سقف آپلود 100 مگابایت کاربرد دارد. اما اگر کاربرد شما فراتر از این میزان می باشد، می توانید با هزینه اشتراک 9 دلار در ماه، حساب حرفه ای خود را ایجاد کنید.

معرفی بهترین برنامه های جایگزین ترلو در 2021

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی