تن ماهی مکنزی
همه ما می دانیم ویتامین D در حفظ سلامت بدن ما نقش حیاتی دارد. ویتامین D برای حفظ سلامت استخوان ها و دندان ها بسیار حیاتی است و بدن را در برابر برخی بیماری ها مثل دیابت نوع 1 محافظت می کند.

منابع ویتامین D

بدن انسان در پاسخ به مواجهه با نور خورشید ویتامین D تولید می کند. اما نور خورشید تنها منبع ویتامین D نیست و به واسطه برخی غذاها و مکمل ها نیز میتوان میزان آن را در بدن افزایش داد.

اگر شما به اندازه کافی نور خورشید دریافت نمی کنید، احتمالا باید نزدیک به 1000 واحد در روز ویتامین D  مصرف کنید. البته به گفته شورای ویتامین D آمریکا، دریافت 2000 واحد بین المللی ویتامین D در روز احتمالا برای بیشتر افراد کفایت می کند.  بعضی از موادغذایی ها حاوی این ویتامین هستند، مثل:ماهی، میگو، صدف، زرده تخم مرغ، و قارچ. 

تن ماهی نیز علاوه بر اینکه غذای محبوب بسیاری از ماست، و به راحتی و باقیمت مناسب دردسترس است، یک منبع عالی ویتامینD  شناخته می شود. به گفته کارشناسان با مصرف تن ماهی می توانیم تا حدود 40 درصد از ویتامین D مورد نیاز بدن را تامین کنیم. اما این مورد زمانی محقق می شود  که تن ماهی "به طور طبیعی" سرشار از ویتامین D باشد.

کنسرو ماهی مکنزی

شاید به صورت عادی، تن ماهی ها سرشار از ویتامین D نبوده و یا میزان ویتامین D  آن کم یا حتی مصنوعی باشد، چرا که ویتامین D مورد استفاده، هم می تواند ویتامین D3 طبیعی (کلکلسیفرول) باشد و هم ویتامین D2  مصنوعی (ارگوکالسیفرول). ولی طبق بررسی انجام شده از سمت سازمان غذا و دارو، تن ماهی با برند مکنزی، به طور طبیعی سرشار از ویتامین D است که این موضوع به خاطر استفاده از ماهی های اقیانوسی در کنسرو تن ماهی های مکنزی است. استفاده از این ماهی ها در تن های مکنزی باعث می شود که از کیفیت بالایی برخوردار بوده و سرشار از ویتامین D طبیعی باشد. تن ماهی های مکنزی از سال 1398 وارد بازار شد و در سال 1399 به عنوان محبوب ترین برند از نگاه مصرف کننده، در گروه کنسرو ماهی شناخته شد.

در ضمن، برخلاف سایر منابع پروتئینی مانند گوشت قرمز و مرغ، توصیه می شود که ماهی و فراورده های آن حداقل در طول هفته 2 نوبت مصرف شوند. اگر تن ماهی را برای تامین ویتامین D طبیعی مورد نیاز بدنتان انتخاب می کنید، خوردن هفته ای 170 گرم تن ماهی مکنزی توصیه می شود.

کدام تن ماهی سرشار از ویتامینD طبیعی است؟

1.34
این مطلب مفید بود ؟13
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی