تولد
حذف پروکسی اندروید

حذف همیشگی پروکسی در گوشی های اندروید

کد مطلب : 83651تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 2 دقیقه
اگر پروکسی را بصورت اتفاقی در گوشی اندرویدی خود فعال کرده اید، می توانید در کمترین زمان ممکن اقدام به غیرفعال کردن و حذف پروکسی کنید.

غیر فعال کردن پروکسی اندروید

با فعال شدن پروکسی بر روی گوشی شما، دسترسی شما نسبت به برخی ابزارها محدود خواهد شد. برای مثال اگر شما تصمیم به استفاده از برخی برنامه ها و ابزارهای داخلی داشته باشید، اجازه ورود پیدا نخواهید کرد چرا که این گوشی شما با استفاده از پروکسی، تغییر IP خواهد داد. با این وجود اگر بنابر هر دلیلی تصمیم دارید تا پروکسی که در گوشی اندرویدی فعال است را غیرفعال کنید، می توانید خیلی ساده آنرا غیرفعال کنید که در این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک به این موضوع خواهیم پرداخت. همراه ما باشید.

روش اول؛ حذف پروکسی دیتای گوشی

اولین روشی که تصمیم به آموزش آن به شما داریم، صرفا برای دیتای گوشی یا همان اینترنتی است که از طریق سیم کارتتان قادر به استفاده از آن هستید. از این رو اگر پروکسی بر روی دیتای گوشی شما تنظیم شده است و تصمیم به غیر فعال گردن آن دارید، طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

1. از منو گوشی وارد بخش Settings یا تنظیمات گوشی شوید.

2. گزینه Connections را انتخاب کنید.

تنظیمات

3. گزینه Mobile Networks را انتخاب نمایید.

تنظیمات اینترنت

4. در این بخش گزینه Access Point Names را از انتهای صفحه انتخاب نمایید.

شبکه گوشی

5. شبکه اینترنتی که از آن استفاده می کنید را انتخاب کنید.

انتخاب نقطه اتصال

6. در این بخش گزینه Proxy را می توانید مشاهده کنید. برای آنکه موفق شوید تا پروکسی را از گوشی اندرویدی خود غیرفعال کنید، می بایست تمام اعداد موجود در بخش پروکسی، پورت، Username و Password را خالی کنید. به همین سادگی شما موفق به رفع مشکل پروکسی در گوشی خود شدید.

حذف پروکسی

روش دوم؛ حذف پروکسی وای فای

اما اگر شما از یک مودم یا شبکه وای فای استفاده می کنید، طبیعتا باید اقدام به حذف پروکسی در محیط شبکه وای فای کنید. از این رو طبق آموزش ذیل همراه ما باشید؛

1. از منو گوشی وارد تنظیمات یا همان Settings شوید.

2. گزینه Connections را انتخاب کنید.

تنظیمات گوشی

3. اینک گزینه Wi-Fi را انتخاب و روشن کنید. سپس به شبکه مدنظر متصل شوید و شبکه متصل شده را همانند تصویر ذیل انتخاب کنید تا وارد تنظیمات آن شوید.

شبکه وای فای

4. گزینه Advanced را انتخاب کنید.

تنظیمات شبکه

5. از بخش proxy که در حالت Manual می باشد، آنرا انتخاب کنید و به حالت None تغییر دهید.

غیرفعال کردن پروکسی

اینک شبکه ای که به آن متصل هستید، عاری از پروکسی خواهد بود و طبق حالت معمول می توانید به شبکه وای فای بدون پروکسی خود متصل شوید.

حذف همیشگی پروکسی در گوشی های اندروید

3.324
این مطلب مفید بود ؟168
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
1 نظر به ثبت رسیده است
Masood samimi1402-03-03
سلام و خسته نباشید.۱۰ تا سایت رفتم دریغ از راه حل ولی شما خیلی خوب و خیلی راحت راهنمایی کردین.خیلی ممنون و واقعا دستتون درد نکنه
11
وبگردی