سیستم ایمنی

سیستم ایمنی ضعیفی داری اگه چشمات اینطوریه

تاریخ انتشار : 6 دی 1402کد مطلب : 91578زمان مطالعه : 2 دقیقه
سیستم ایمنی بدن یک سامانه پیچیده است که ضعف در آن ممکن است باعث بروز بیماری های مختلفی در بدن شود.

علامت سیستم ایمنی ضعیف داخل چشم

همانطور که قبلا هم برایتان گفتیم سیستم ایمنی بدن یک سامانه پیچیده است که بدن را در مقابل عوامل خارجی نظیر باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها، سلول‌های دچار تغییرات غیرطبیعی (سلول‌های سرطانی) و سایر عوامل حفاظت می‌کند؛ برخی از اجزاء اصلی سیستم ایمنی بدن عبارتند از لنفاویه‌ها، گلبول‌های سفید، آنتی‌بادی‌ها، سیستم کامپلمنت، سلول‌های نیتروزیت که زمانیکه فعالیت درست نداشته باشد، بدن دچار ضعف این سیستم خواهد شد. سیستم ایمنی ضعیف بدن علائم و نشانه های مختلفی دارد که بخشی از این علامت ها، در چشم فرد مبتلا به این ضعف دیده می شود، علائمی که در ادامه این بخش از بهداشت و سلامت نمناک به آن اشاره می کنیم.

خشکی چشم، علامت مهم سیستم ایمنی ضعیف

چشم های بسیار خشک می تواند نشانه ای از مشکلات سیستم ایمنی باشد. در سندرم شوگرن، سیستم ایمنی بدن شما اشک هایی را خشک می کند که مسئول حفظ رطوبت چشم ها هستند. اگر چشمان شما خشک، قرمز است و ممکن است احساس کنید که شن یا ماسه در آنها وجود دارد، پس بهتر است به فکر تقویت سیستم ایمنی بدن خود باشید. 

خشکی چشم

عوارض سیستم ایمنی ضعیف روی سلامت چشم ها

علاوه بر خشکی چشم، ضعف سیستم ایمنی بدن اثرات منفی دیگری روی سلامت چشم خواهد داشت که شامل موارد زیر است:

عفونت‌های چشمی

افراد با سیستم ایمنی ضعیف ممکن است حساسیت بیشتری به عفونت‌های چشمی داشته باشند. عفونت‌های چشم ممکن است منشأ ویروسی، باکتریایی یا قارچی باشند.

آلرژی چشمی

افراد با ضعف ایمنی ممکن است به راحتی با عوامل آلرژی‌زا در محیط اطراف واکنش نشان دهند. این واکنش‌ها ممکن است شامل خارش، قرمزی، تورم و ترشحات چشمی باشد.

قرمزی چشم

مشکل در استفاده از لنزهای چشمی

افراد با سیستم ایمنی ضعیف ممکن است دچار مشکلات بیشتری در پذیرش لنزهای داخل چشم باشند.

سیستم ایمنی ضعیفی داری اگه چشمات اینطوریه

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ن.ح
وبگردی