رکورد های گینس
احتمالا شما هم افرادی را میشناسید که برای انجام یک سری از کارهای عجیب و غریب تلاش کرده و رکورد دار هستند که عجیب ترین رکوردها معمولا در گینس ثبت می شوند.

رکوردهای عجیب و غریبی که در گینس ثبت شده اند

احتمالاً تا به حال دیده یا شنیده اید که بسیاری از افراد با انجام کارهای عجیب و غریب تلاش کرده‌ اند تا رکورد های مختلفی را در سطح جهان به اسم خود ثبت کنند که رکورد های جهانی گینس هم از این قاعده مستثنا نیستند. ثبت رکورد های گینس اولین بار در سال 1955 انجام شد و بعد از آن نیز ادامه پیدا کرد. در این قسمت از گوناگون نمناک قصد داریم عجیب و غریب ترین رکورد های ثبت شده در سطح جهان را به شما معرفی کنیم.

رکورد بلندترین ناخن جهان

بلندترین ناخن جهان بیش از 180 سانتی‌متر درازا دارد، رکورد های جهانی زیادی در مورد بلند بودن ناخن به ثبت رسیده است؛ اما بلندترین ناخن در بین زنان و مردان کل دنیا و در کل تاریخ بیش از 180 سانتی‌متر می باشد.

ناخن بلند

پرموترین خانواده جهان

خانواده‌ای در مکزیک که 98 درصد بدن شان را مو تشکیل داده است، بعضی از افراد پشمالوتر از دیگران هستند اما شاید میزان موی بدن بعضی ها خیلی بیشتر از حالت طبیعی باشد که این خانواده در مکزیک جزء این افراد محسوب می‌ شوند و 98 درصد بدن و صورت شان از مو تشکیل شده است و همه اعضای خانواده چنین وضعیتی دارند و به خاطر همین اسم آن ها در گینس به ثبت رسیده است.

رکورد بیشترین شمع روشن داخل دهان

دیوید راش می‌ تواند 100 عدد شمع روشن را داخل دهانش نگه دارد، قطعا شما شمعی را که روشن باشد را داخل دهان تان نگه نمی دارید اما این موضوع برای دیوید راش یک کار کاملا راحت و طبیعی است. او می‌ تواند هم‌زمان 100 عدد شمع روشن را داخل دهانش نگه دارد؛‌ او را در برنامه‌ های متعددی هم دعوت کرده اند و خیلی راحت این تعداد شمع را داخل دهانش مدیریت می‌ کند.

رکورد بلندترین آروغ جهان

بلندترین آروغ که گوش ها را کر می کند، آروغ زدن یک فرایند طبیعی است که بسیاری از افراد در شرایط مختلف آن را انجام می‌ دهند که معمولاً حس خوشایندی هم ایجاد نمی کند؛ اما جالب است بدانید که خانومی در ایتالیا زندگی می کند و صدای آروغش آنقدر بلند است که می تواند گوش های شما را کر کند.

آروغ زدن

رکورد گربه و تاس هایش

گربه ای که می تواند 10 عدد تاس را روی پنجه هایش نگه دارد، بی بی نام یک گربه با مو های بسیار کوتاه اما جذاب است که استعداد بسیار زیادی دارد. این گربه می تواند همزمان 10 عدد تاس را به شکل متعادل روی پنجه هایش نگه دارد، بدون این که این تاس ها تکان بخورند.

رکورد بیرون ریختن شیر از داخل چشم

شاید این موضوع برایتان خیلی عجیب به نظر برسد؛ اما حقیقت دارد و این اتفاق برای یک نفر رخ داده است. در 11 سپتامبر سال 2004 یک مرد در استانبول متوجه شد که از چشمانش به جای آب، شیر بیرون می آید.

رکورد بیشترین تعداد روی تخته اسکی

66 نفر که فقط روی یک عدد تخته اسکی به اندازه 13 متر ایستادند؛ استفاده از تخته اسکی یکی از جذاب ترین کارهایی است که می توانید انجام دهید اما به شرطی که جمعیت تان زیاد نباشد؛ با این حال جالب است بدانید که در 20 ژانویه سال 2015 در کالیفرنیای آمریکا 66 نفر به طور همزمان روی یک تخته اسکی به اندازه 13 متر ایستادند.

تخته اسکی

رکورد طولانی ترین مکث اعضای صورت

نگه داشتن صورت به یک حالت یکسان؛ برای مدت زمان طولانی؛ یک نفر در بریتانیا موفق شد که صورتش را برای مدت زمان طولانی به یک حالت نگه دارد‌. این کار در بریتانیا رایج است اما اینکه یک نفر توانسته تایم طولانی رکورد بزند و با 27 رقیب بجنگد و در نهایت پیروز شود، کار بسیار عجیب و غریبی بود که باعث شد نامش در گینس به ثبت برسد.

رکورد رد شدن طویل ترین پیچِ فلزی از داخل بینی

این رکورد در 31 مارس سال 2012 توسط یک مجری در لاس وگاس شکسته شد. او توانست یک پیچ فلزی را از داخل بینی وارد دهان خود کند که یک اتفاق بسیار جالب انگیز بود و همه را به تعجب واداشت.

رکورد نرم ترین پوست دنیا

گری ترنر دارای کشسان ترین پوست دنیاست؛ یک مرد بریتانیایی توانست رکوردِ دارا بودن کشسان ترین پوست دنیا را به اسم خودش به ثبت برساند که البته یک اختلال هم محسوب می‌ شود؛ اختلالی که در آن بافتِ پوستی دچار مشکل است و اعضای بدن خیلی خوب کار نمی کنند؛‌ در واقع کلاژن سطح پوست حالت طبیعی و متعادلی ندارد و بیش از حد کش می آید. این مرد توانسته بود پوست‌ شکم خود را به اندازه 15.8 سانتی‌متر دور تر از بدنش کش بیاورد.

رکورد طولانی ترین پیتزای جهان

طویل ترین پیتزای دنیا به اندازه 413.926 متر؛ خیلی از مردم در خیلی از نقاط دنیا تلاش کرده اند که بزرگ‌ترین نسخه‌ های مواد غذایی را به ثبت برسانند؛ اما طویل ترین پیتزا به همین سایزی که برایتان گفتیم، درست شد که هنوز پیتزایی به این بزرگی در هیچ نقطه دیگری در دنیا درست نشده است. این پیتزا سال 2012 در ایتالیا پخته شد.

پیتزا

رکورد بیرون آوردن چشم

کیم گودمن که کره چشمش را 12 میلی‌متر از حدقه چشمش فاصله می دهد؛ این مرد در آمریکا زندگی می کند و توانایی این را دارد که کره چشم خود را 12 میلی‌متر از حدقه چشمش بیرون بیاورد. این یک کار اعجاب انگیز است که هیچ‌ کس نمی‌ تواند آن را به انجام برساند؛ به خاطر همین نام او در گینس به ثبت رسیده است.

رکورد قطعه دریل داخل جمجمه انسان

تکه ای از دریل که از جمجمه یک مرد خارج شد؛ در 15 آگوست سال 2003 مردی به بیمارستان مراجعه کرد. حادثه ای را پشت سر گذاشته بود که او را تا پای مرگ نزدیک کرد اما بالاخره زنده ماند؛ اما یک تکه از دریل هنگام افتادن از نردبان داخل جمجمه اش فرو رفته بود که 46 سانتی‌متر طول داشت.

رکورد مردی که بین 637 هزار زنبور دوام آورد

در 15 می سال 2014 مردی در چین توانست رکورد جهانی احاطه شدن توسط زنبور ها را به نام خودش به ثبت برساند. بین 637 هزار زنبور که تقریبا 60 مورد آن ها زنبور ملکه بودند، دوام آورد. این رکورد یکی از اعجاب انگیز ترین کارهایی بود که در گینس به ثبت رسید.

رکورد قوی ترین زبان دنیا

بلند کردن چیزی به اندازه یک بچه سه ساله با زبان؛ شاید شنیده باشید که زبان قدرتمند ترین ماهیچه در کل بدن است اما آن را تست نکرده‌ اید. توماس بلکتورن از بریتانیا توانست رکورد قدرت زبان را به ثبت برساند. او در یک آگوست سال 2008 دوازده و نیم کیلو را با زبانش جابجا کرد که به اندازه یک بچه سه ساله بود.

زبان بلند

رکورد باز کردن در نوشابه، البته توسط حیوانات

طوطی که می تواند 35 نوشابه را در یک دقیقه باز کند؛ این حیوان توانسته است در سطح جهان استعداد خودش را نشان دهد. او در عرض یک دقیقه می تواند با نوکِز خود 35 عدد قوطی نوشابه را باز کند.

رکورد رانندگی کردن با وان حمام

یک مهندس در سوئیس تصمیم گرفت که وان حمام را تبدیل به یک ماشین مسابقه ‌ای کند که شکل این ماشین دقیقاً مشابه وان حمام بود و از طریق آن توانست در مسابقه ماشین بازی هم شرکت کند.

رکورد شستن همزمان ظرف

412 نفر که همزمان با یکدیگر ظرف هایشان را شستند؛ شستن ظرف شاید برای بعضی ها یک وظیفه باشد اما برای خیلی‌ ها یک کار سرگرم‌کننده است. در 16 ژوئن سال 2017، 412 نفر در الگریا دور هم جمع شدند و همزمان شروع به شستن ظرف هایشان کردند.

رکورد طولانی ترین پیاده‌روی بر روی کابل

فردی ناک؛ بلندترین مسیر کابلی به طول 572 متر را در موریتز سوئیس پیاده طی کرد؛ ارتفاع این مسیر کابلی 3303 متر بالاتر از سطح دریا است. او اول قصد داشت رکورد قبلی اش را بزند اما به خاطر نامناسب بودن شرایط جوی و دمای 15 درجه زیر صفر فقط توانست رکورد ارتفاع را بشکند.

بند بازی

رکورد گرفتن انگور با دهان

طولانی ترین فاصله برای گرفتن انگور با دهان به اندازه 108 متر

در تاریخ 7 سپتامبر سال 2009 یک نفر توانست با فاصله ای حدود 108 متر، انگور را داخل دهانش بگذارد؛ یعنی از این فاصله انگور را با دهان گرفت و نام خودش را در گینس به ثبت رساند.

عجیب ترین رکوردی که تا حالا ثبت شده

3.36
این مطلب مفید بود ؟42
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن/ن.ح
وبگردی