کوچینگ
کوچینگ یا هدایت شغلی یک فرایندی است که هدف آن بالابردن کیفیت اجرای کار می باشد و برای این کار روش های مختلفی از کوچینگ وجود دارد.

آشنایی کامل با مفهوم کوچینگ یا هدایت شغلی

کوچینگ فرآیندی است که هدف آن ارتقای اجرای کار می باشد و بیشتر روی زمان حال تمرکز می کند تا این که بخواهد به گذشته یا آینده بپردازد و فکر کند. روش های مختلفی از کوچینگ وجود دارد. البته قصد نداریم که در این قسمت از نمناک مفهوم کوچینگ را به طور تخصصی توضیح دهیم اما می توان گفت که کوچینگ عامل تسهیل کننده یادگیری است . یک تفاوت مهم بین آموزش دادن به اشخاص و کمک کردن به آن ها برای یادگیری وجود دارد. در کوچینگ یا همان مربی گری به افراد کمک می کنند که اجرای خود را ارتقا دهند یا به عبارت دیگر به آن ها کمک می کنند که یاد بگیرند .

مربی های خوب باور دارند که انسان ها در برهه های مختلف برای مشکلات خودشان به اندازه کافی پاسخ و راه حل دارند اما نیاز به فردی دارند که بتواند پاسخ مشکل آن ها را پیدا کند .

کوچینگ

نگاه کلی به فواید کوچینگ

کمک به فرد در تغییر روش مورد نظر خود و کمک به او برای قرار گرفتن در جهت مورد نظر .

پشتیبانی از شخص در هر سطحی برای تبدیل شدن به همان چیزی که می خواهد .

این شیوه ی هدایتی باعث ایجاد آگاهی شده ، قدرت را انتخاب می کند و منجر به تغییر می شود.

کاربرد و اثرات مثبت کوچینگ

تقویت تفکر و مهارت حل مساله

در جلسات کوچینگ شما به کمک کوچ خود وارد مسیر تفکر عمیق و پیدا کردن راهکار های متناسب با خود می شوید. زمانی که پیدا کردن راهکار برای شما دشوار باشد و نیاز به راهکارهای فردی دیگر داشته باشید، کوچ ها در پروسه کوچینگ به شما کمک می کنند تا به شفافیت ذهن برسید و مهارت حل مساله در شما تقویت شود و بتوانید مسائل را در زندگی خود حل کنید.

مفهوم کوچینگ

برنامه ریزی برای انجام کار ها

کوچ ها با استفاده از ابزار و مهارت های کوچینگ به شما کمک می کنند که مناسب ترین برنامه ریزی برای انجام کار هایتان را انجام دهید و بتوانید برنامه ای متناسب با خود را برای انجام کار هایتان تدارک ببینید.

تقویت خودآگاهی و هوشیاری

تمرکز کوچینگ بر حال و اکنون است، در این پروسه، شما به نقاط قوت و ضعف، خطا ها و توانمندی ها، افکار، احساسات و رفتار های خود آگاه شده و به شناخت بیشتری از خود می رسید.

تقویت عملکرد در حرفه تان

جلسات کوچینگ باعث می شود با شناسایی فعالیت و برنامه هایی را که تا کنون به شما کمک چندانی نکرده اند، برنامه های بهتری را انتخاب کنید و اینگونه عملکرد خود در زندگی، روابط و حرفه را تقویت کنید.

هدایت شغلی

شناخت ترس ها و موانع

در جلسات کوچینگ از ترس ها و موانع در انجام کار هایتان شناخت پیدا می کنید و در ادامه جلسات به این توانایی می رسید که از موانع عبور کنید.

تقویت اعتماد به نفس

جلسات کوچینگ باعث تقویت مهارت حل مساله شده و سبب می شود شما توانایی ها و نقاط ضعف خود پیدا کنید و توانمندی هایتان را تقویت نمایید تا اعتماد به نفس شما تقویت شود.

اعتماد به نفس داشتن

برخی دیگر از مزیت های بارز کوچینگ

  • توانایی هدف گذاری، حل مسئله، تغییر دیدگاه و مدیریت زمان
  • افزایش خودشناسی، خودآگاهی و مسئولیت پذیری
  • افزایش یادگیری
  • باز شدن گره های ذهنی
  • ایجاد حس آرامش و مفید بودن
  • افزایش تعادل کار و زندگی
  • بهبود ارتباطات مؤثر

طیف عملکرد کوچینگ

بسیاری از کوچ ها یا مربیان معمولاً یک وجه مشترکِ قابل رویتی بین نقش خودشان و معلم پیدا می کنند . این موضوع می تواند در مورد مربیان ورزشی هم صدق کند زیرا معمولاً افراد در یک رشته ورزشی خاص مهارت بالایی دارند و می خواهند تکنیک ها و مهارت ها را برای فرد دیگر آموزش دهند .

پس بهتر است به کوچینگ و آموزش در یک طیف نگاه کنیم . به عنوان یک کوچ یا مربی ، زمان هایی است که شما بسیار عالی راهنمایی می شوید . این زمان ها بسیار زیاد هستند ؛ مخصوصاً زمانی که قرار است در محل کار کوچینگ کنید.

مربیگری

کوچینگ و بازی درونی

هیچ بحثی در مورد کوچینگ بدون اشاره کردن به تیموتی گالوی و دیدگاه او در مورد بازی درونی کامل نمی شود . او در کتابش به نام بازی درونی تنیس ، در مورد کوچینگ صحبت کرده است و این گونه بیان می کند که بزرگترین موانع سر راه موفقیت و کنار گذاشتن آن ها و دستیابی به اتفاقات بزرگ درونی هستند ، نه بیرونی .

دیدگاه او این گونه است که مربیان یا کوچ ها می توانند به افراد کمک کنند که خودشان را در بازی های مختلف زندگی ارتقا دهند و دیالوگ های درونی را کاهش دهند و به صدا های انتقادی درون خود غلبه کنند. از طریق غلبه کردن به این نداهای درونی، بدن می تواند به شرایط سخت غلبه کند . زمانی که این دیالوگ های درونی سرکوب شوند و از بین بروند ، بدن تازه می فهمد که باید چه کاری انجام دهد . مثلاً گالوی از تعدادی از افراد خواست که روی ارتفاعی که می توانند توپ تنیس را به سمت بالا پرتاب کنند، تمرکز کنند . شاید این فعالیت هیچ عاملی برای پیشرفت کار نبود اما یک حرکت ساده برای تمرکز کردن محسوب می شد و حواس آن ها را از آن ندا های منفی درونی پرت می کرد و باعث می شد که بدن شان هرچه سریع تر بتواند این کار را انجام دهد .

سپس ذهن افراد آرام می شد و به سرعت می توانستند در تنیس پیشرفت کنند . گالوی عقیده دارد که این ایده فقط مربوط به بازی تنیس نیست ، بلکه افراد می توانند برای هر مشکلی از آن استفاده کنند.

بخش مهم و ضروری کوچینگ ، این است که به افراد کمک کنیم چه زمانی صدای درونی را ساکت کنند و اجازه دهند که غرایز و یا ذهن ناخودآگاه به آن ها غلبه نماید . گاهی اوقات باید حواس خود را پرت کنند و بدترین شرایط را تصور کرده و سپس ترس را کنار بگذارند .

 انواع کوچینگ

تفاوت کوچینگ با آموزش ، منتورینگ و مشاوره

اگر چه همه این موارد ویژگی ها و مهارت های کلیدی را در اختیار فرد قرار می دهند اما با یکدیگر تفاوت دارند . پس بسیار مهم است که تفاوت آن ها را آنگونه در این بخش از رازهای موفقیت در نمناک گفته شده است بشناسیم .

آموزش و تمرین

آموزش و تمرین نیازمند یک معلم متخصص می باشد که اطلاعات را به دانش آموزان انتقال دهد . اگرچه بهترین معلمان هم باید از تکنیک های تعاملی استفاده کنند ، دقیقاً مانند مربیان، و همیشه پاسخ درست را بدانند .

کوچینگ

کوچینگ یک باور است که افراد می توانند برای هر مشکل خود یک راه حل پیدا کنند . کوچ هم لزوما یک فرد متخصص نیست اما تمرکزش روی کمک به افراد است تا بتوانند پتانسیل های خود را شناسایی کنند و تمرکز او بیشتر روی افراد و اتفاقات درون ذهن آن ها می باشد .

یک مربی یا کوچ لزوماً یک فرد ماهر در یک زمینه خاص نیست ، بلکه هرکس می تواند این راهبرد کوچینگ را برای دیگری اجرا کند ؛ حتی برای دوستان یا اعضای خانواده اش .

کوچینگ یکی از استایل های رهبری می باشد که به خود ارزیابی می انجامد و باعث می شود که فرد بتواند مهارت خود را بالا ببرد . مهارت کلیدی کوچینگ این است که سوالات صحیحی بپرسید تا به افراد کمک کنید برای مشکلات خود راه حلی پیدا کنند .

روش کوچینگ

منتورینگ

منتورینگ یک نوع توافق عمومی است که فرد منتور یک راهنما محسوب می شود که به افراد کمک می کند تا چیزی را یاد بگیرند یا خودشان را سریع تر ارتقا دهند. در نتیجه زمانی که این افراد تنها باشند، سرعت یادگیری کم تری دارند.

رابطه منتورینگ با فرد ، معمولاً روی آینده، ارتقاء شغلی و گسترده کردن افق های دید افراد تمرکز می کند ، بر عکس کوچینگ که تمایل دارد بیشتر روی زمان و مکان کنونی تمرکز کند و مشکلات را حل و فصل نماید .

مشاوره

مشاوره یک درمان محسوب می شود که روی گذشته تمرکز می کند و به فرد کمک می کند تا به سختی ها و موانع زندگی غلبه کند و آن ها را از گذشته حذف کرده و عبور کند . تمرکز آن ممکن است روی درون و یا بیرون باشد.

مشاوره

نتیجه گیری

مفهوم کوچینگ به معنای چیز های مختلف برای افراد متفاوت می باشد اما عموما در مورد کمک کردن به افراد برای حل کردن مشکلات و ارتقاء عملکرد آن ها است . مهم نیست که کوچینگ در ورزش ، زندگی یا تجارت استفاده شود ، در هر صورت کوچ یا مربی خوب باور دارد که افراد همیشه برای مشکلات خودشان پاسخ و راه حل دارند . فقط باید یک نفر به آ نها کمک کند تا هر چه زودتر این راه حل ها را پیدا کنند .

کوچینگ چیست و چه کاربرد و مزایایی دارد؟ + تفاوت ها

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/س
وبگردی