ماژول گوشی چیست
ماژول ها ابزارهای کاربردی هستند که یک گوشی ساده را تبدیل به یک ابزار حرفه ای می کنند که در این گزارش از نمناک با معرفی “ماژول گوشی” های مختلف خواهیم پرداخت.

هر آنچه که باید در مورد ماژول گوشی بدانید

پیشرفت تکنولوژی در دنیای امروزه در مقایسه با گذشته چیزی غیرقابل قیاس می باشد چرا که این روزها تکنولوژی بقدری افزایش یافته است که حتی در گذشته هم این میزان تکنولوژی تصور نمیشد و تکنولوژی ای که در حال حاضر در اختیار عموم مردم جهان می باشد، شاید برای چندین سال بعد تصور میشد. با این حال زمانیکه حرف از تکنولوژی به گوش میرسد، بیشتر ما به یاد گوشی های هوشمند میافتیم چرا که به میزان زیادی پیشرفت نموده است.

ماژول گوشی

با این حال هر چند مدت یکبار قابلیت های متنوعی برای گوشی های هوشمند توسط شرکت های بزرگ رونمایی می شوند که برای آسان نمودن زندگی هر یک از ما تاثیر دارند. یکی از قابلیت هایی که چند سالی است شاهد آنها هستیم، می توان به ماژول گوشی های هوشمند اشاره کرد که در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک به معرفی ماژول گوشی "phone module" و انواع آنها خواهیم پرداخت. همراه ما باشید.

ماژول گوشی چیست؟

ماژول گوشی، به ابزارهای متنوعی گفته می شود که توسط شرکت سازنده گوشی برای برخی مدل ها (نه همه گوشی ها) طراحی و ساخته می شوند. ماژول ها ابزارهای جدا از گوشی هستند که می توانند به گوشی متصل شوند و یا حتی جایگزین بخشی از گوشی شوند. از این رو شما می توانید با خرید گوشی های ماژول دار، از ابزارهای متنوعی استفاده کنید. برای مثال یکی از ماژول هایی که توانستند به میزان زیادی با محبوبیت روبرو شوند، ماژول پروژکتور در گوشی موتورولا بود.

ماژول گوشی

از این رو اگر شما گوشی ماژول دار خریداری کنید می توانید از ده ها قابلیت دیگر که سایر گوشی های هوشمند به آنها مجهز نیستند، استفاده کنید. با این وجود از برترین و مهم ترین ویژگی های ماژول گوشی می توان به موارد ذیل اشاره کرد؛

  1. مشتری ها فقط هزینه قابلیت هایی که علاقه دارند را با خرید ماژول گوشی پرداخت می کنند.
  2. تعویض قطعات ماژول نسبت به قطعات گوشی ارزانتر می باشد.
  3. سخت افزار گوشی بصورت دائم تحت فشار نیست چرا که در زمان مقرر شما می توانید ماژول گوشی را جدا یا متصل کنید.
  4. وقتی قطعه از کار بیافتد، تنها هزینه پرداختی شما خرید ماژول جدید می باشد.
  5. سرویس دهی بهتر به کاربر و...

ماژول های کاربردی گوشی

با وجود تفاسیر بالا، ماژول های متنوعی برای گوشی های مخصوصی طراحی و عرضه شده اند که از فروشگاه های آنلاین می توانید اقدام به خرید کنید. از این رو از مهم ترین و کاربردی ترین ماژول ها که تاکنون طراحی و ساخته شده اند می توان به موارد ذیل اشاره کرد؛

ماژول دوربین سلفی

ماژول گوشی

ماژول اسپیکر گوشی

انواع ماژول گوشی

ماژول باتری دوم

ماژول گوشی

ماژول عکاسی

ماژول گوشی

ماژول پروژکتور

ماژول گوشی

ماژول دسته بازی

ماژول گوشی

 

ماژول گوشی چیست و چه کاربردهایی دارد؟!

4.820
این مطلب مفید بود ؟191
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی