عادات افراد پولدار
افراد پولدار همیشه سعی در اجرای اهداف خود دارند و هدفمند زندگی می کنند، آن ها همچنین برخی عادت و رفتارها را هرگز در زندگی انجام نمی دهند.

آدم های پولدار هرگز سراغ این رفتارها نمی روند

اگر می خواهید ثروتمند باشید، باید نکات زیر را رعایت کنید. شما باید همیشه هدفمند زندگی کنید و همیشه بر سر اهداف خود پابرجا بمانید. افراد ثروتمند عاداتی دارند که شاید ما به آن ها توجه نکنیم. آن ها همچنین از انجام بعضی از کار ها اجتناب می کنند که ما آن ها را انجام می دهیم. در این قسمت از نمناک عاداتی که در مورد افراد ثروتمند صدق نمی کند را به شما معرفی کنیم.

آن ها خسیس نیستند

افراد ثروتمند موفقیت خود را جشن می گیرند و سعی می کنند از ثروت خود استفاده کرده و لذت ببرند. آن ها هرگز خساسات به خرج نمی دهند. حتی پول زیادی را صرف کمک کردن به امور خیریه می کنند.

خسیس نبودن

بدون منتور کاری انجام نمی دهند

افراد میلیونر از کسانی که در حوزه روانشناسی فعالیت کرده اند کمک می گیرند، آنها به تنهایی تصمیم نمی گیرند و به قدرت ذهن به شدت اعتماد دارند و در نتیجه از منتورها به شدت یاری می طلبند.

فقط روی پول تمرکز نمی کنند

افراد ثروتمند تمرکزشان فقط روی پول نیست، بلکه روی چیز هایی هم که دوست دارند تمرکز می کنند. بخشی از تمرکز آن ها روی پولدار شدن است اما بخش اعظمی از تمرکزشان روی این است که چگونه کار مورد علاقه شان را به انجام برسانند.

افراد ثروتمند

هرگز از چهره خود متنفر نیستند

دلیل این که این افراد ثروتمند شده اند، این است که به کاری که انجام می دهند علاقه دارند و در نتیجه هرگز از آن سرخورده نمی شوند و از شغل خود دست نمی کشند و همیشه با عشق و علاقه آن را دنبال می کنند. به همین دلیل خلاقیت های زیادی را به کار می گیرند که ثروتشان را افزایش می دهد.

به شانس اکتفا نمی کنند

افراد ثروتمند به دنبال این نیستند که در قرعه کشی یک جایزه بزرگ برنده شوند تا ثروتمند شوند. آن ها روی توانایی خودشان تمرکز دارند و هرگز وقتشان را صرف فکر کردن به چیز های مربوط به شانس نمی کنند.

تمرکز روی کار

بیش از حد تلویزیون تماشا نمی کنند

67 درصد افراد ثروتمند کمتر از یک ساعت در روز تلویزیون می بینند. آن ها عقیده دارند که نشستن روی مبل و تماشای تلویزیون اتلاف وقت است. آن ها سعی می کنند تا جایی که می توانند چیز های مختلفی یاد بگیرند و همین کلید موفقیتشان است.

بدون لیست کار انجام نمی دهند

افراد ثروتمند با برنامه ریزی پیش می روند. هرگز لیست کار های روزانه خود را فراموش نمی کنند. همیشه برنامه ریزی و جهت بندی دارند و به آن پایبند هستند و بدون برنامه ریزی کاری را به انجام نمی رسانند.

عادات افراد پولدار

در برابر تعیین هدف مقاومت نمی کنند

افراد قدرتمند به دلیل اینکه برنامه ریزی دارند، می دانند که قرار است کارشان را به انجام برسانند. همیشه هدف دارند و در راه رسیدن به اهدافشان در بلند مدت با انگیزه می مانند و حداقل یک هدف اصلی را در سال تعیین می کنند.

اجازه نمی دهند که ترس به آن ها غلبه کند

همه کسانی که به جایی رسیده اند، می دانند که ترس دشمن ما انسان ها است و باعث می شود که نتوانیم به زندگی شاد و آن چیزی که می خواهیم دست پیدا کنیم و در نتیجه افراد ثروتمند هرگز از چیزی نمی ترسند. آن ها نگرانی ها را برطرف می کنند و به خودشان آزادی و قدرت ریسک کردن را هدیه می کنند.

نترسیدن آن ها

اجازه نمی دهند که احساساتشان آنها را راهنمایی کند

آن ها بیزینسی و تجاری فکر می کنند. منطق خود را به کار می گیرند و هرگز تحت تاثیر احساسات قرار نمی گیرند زیرا اگر احساساتی شوند، نمی توانند تصمیم درستی را در این باره اتخاذ کنند.

همرنگ هر نوع جماعتی نمی شوند

افراد ثروتمند حسرت و حسادت را کنار می گذارند. آن ها به فکر دیدن زندگی لاکچری دیگران نیستند، بلکه طرز فکرشان فقط حول محور خودشان می چرخد، از کسی تقلید نمی کنند، همرنگ جماعت نمی شوند و عقیده و روش خودشان را دارند.

نداشتن حسرت

غذا های مضر نمی خورند

بدن شما از چیزی تشکیل می شود که آن را می خورید و مصرف می کنید. اگر غذایی بخورید که برای بدنتان مضر است، قطعاً قدرت ذهن و انرژی شما کاهش پیدا می کند اما افراد ثروتمند به شدت مراقب رژیم غذایی خود هستند زیرا باید غذای سالم و مقوی بخورند تا گاهی اوقات بتوانند 16 ساعت در طول روز کار کنند.

هرگز باشگاه و ورزش را نادیده نمی گیرند

بله ورزش عملکرد ذهن را افزایش می دهد. ورزش کردن در باشگاه نیز تاثیر آن را دو برابر می کند و طبق مطالعات سال 2013، فعال بودن از لحاظ جسمی تاثیر مثبتی دارد و حتی می تواند باعث راه کار هایی برای افزایش درآمد باشد. مردانی که از لحاظ جسمی فعال هستند، 14 الی 17% درآمد بهتری دارند.

ورزش کردن

خلاقیت را فراموش نمی کنند

افراد ثروتمند فکر های بزرگ دارند. آن ها به دنبال خلاقیت هستند. افرادی مثل بیل گیتس یا ریچارد برانسون به دلیل خلاقیت بالایی که داشتند، توانستند ثروت زیادی را رقم بزنند.

مطالعه را نادیده نمی گیرند

اگر شما آپدیت نباشید و مطالعه نکنید، قطعاً نمی توانید فهم و درک درستی از جهان اطراف پیدا کنید. افراد ثروتمند مطالعه را سرلوحه کار خودشان قرار می دهند و همیشه اطلاعات خود را به روز می کنند.

بیش از حد نمی خوابند

افرادی که موفق هستند، ایده های خوبشان معمولاً در نیمه های شب هنگامی که دیگران خواب هستند، به ذهنشان می رسد. آن ها صبح زود از خواب بیدار می شوند و وقت خود را صرف خواب زیاد نمی کنند.

خواب اندازه

منزوی نیستند

افراد ثروتمند خودشان را از انسان های معمولی دور نمی کنند و تنهایی را نمی پذیرند. افراد ثروتمند و موفق با دیگران ارتباط خوبی برقرار می کنند و حین این ارتباطات خوبی که دارند، از اطرافیان هم کمک می گیرند و انرژی و زمانشان نیز برای رقم زدن کاری بزرگ استفاده می کنند.

چیز های غیر ضروری خریداری نمی کنند

شاید وسوسه شوید که بیرون بروید و چند چیز گران قیمت بخرید و تمام پول خود را خرج کنید اما بهتر است تا زمانی که به چیزی نیاز ندارید، آن را نخرید. در غیر اینصورت بخش زیادی از پول خود را به دلیل چیز های غیر ضروری از دست داده اید که این عادت افراد ثروتمند نیست.

عاداتی که هیچ کدام از افراد پولدار ندارند

4.613
این مطلب مفید بود ؟121
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی