مشاوره پزشکی
هنگام ملاقات با پزشک متخصص یا دریافت مشاوره پزشکی، شاید ناخواسته مسائلی را نمیگوییم که حتما باید بخاطر سلامت خودمان گفته شود.

حقایقی که نباید در ملاقات و مشاوره با پزشک پنهان کنید

در یک قرار مشاوره پزشکی اگر شما به اندازه کافی صادق باشید و جزئیات زندگی خود و عاداتی که دارید را به پزشک تان بگویید، قطعاً کارتان بهتر پیش می رود؛ اما شاید گاهی اوقات دلتان بخواهد برای اینکه خود را تبرئه کنید، بعضی از حقایق را به پزشک نگویید؛ ‌در صورتی که گفتنشان اهمیت بسیار زیادی دارد. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک به شما خواهیم گفت که چه حقایقی را هرگز نباید از پزشک خود پنهان کنید.

مشکلات روده یا مثانه

مشکلات مربوط به ادرار، درد در شکم، یبوست یا اسیدیته بالا می‌ تواند عامل ناراحتی و گاهی اوقات بیماری‌ های زمینه ‌ای مانند عفونت کلیه، تومور روده و مشکلات این چنینی باشد که هرگز نباید آن ها را از پزشکِ خود پنهان کنید.

مشکلات هورمونی و باروری

سلامت مربوط به هورمون ها و باروری؛ یعنی سلامت کل بدن، کیفیت زندگی و بهبود وضعیت اجتماعی. شاید اگر در این مورد مشکلاتی داشته باشید، از بیانشان خجالت بکشید اما بدانید که انواع مختلف این مشکلات همه جزء موارد رایجی هستند که هرگز نباید از پزشک پنهان کرد.

کمیت و کیفیت رژیم غذایی

غذا خود نوعی دارو محسوب می شود و بسیاری از مشکلات به خاطر رژیم غذایی ناسالم، برنامه غذایی نامنظم، پرخوری یا مصرف مواد غذایی با ویتامین و مواد معدنی کم به وجود می آید؛ پس حتما باید عادات غذایی خود را به درستی به پزشک تان اطلاع رسانی کنید.

دارویی که مصرف میکنید

این روز ها به خاطر شیوع بیماری های مختلف استفاده از دارو افزایش پیدا کرده است و افراد زیادی بعد از خوردن این داروها مشکلاتی را احساس می کنند؛ به همین دلیل شما هم باید هر نوع دارویی که استفاده می کنید، حتی دارو های بدون نسخه را به پزشک تان اطلاع رسانی کنید تا بتواند تصمیم درستی برای وضعیت و درمانِ شما اتخاذ کند.

سبک زندگی و مصرف مکمل‌ ها 

مکمل‌ های رژیمی و نوع سبک زندگی هم شبیه دارو های بدون نسخه هستند که حتما باید به پزشک اطلاع رسانی کرد. در واقع، بسیاری از مکمل ‌ها می ‌توانند عوارض جانبی جدی ایجاد کنند. ممکن است شما مکمل ها را برای اهداف مختلفی مثلاً کاهش یا افزایش وزن، زیبایی پوست یا سلامت ذهن استفاده کرده باشید که پزشک تان باید از آنها اطلاع داشته باشد.

6 مسئله مهم که در مشاوره پزشکی حتما باید گفت

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
وبگردی