تولد
روز بدی داشتن
اگر روزهای سخت و بدی داشتید، آرامش خود را حفظ کنید و هرگز از زندگی نا امید نشوید. شما می توانید با افکار مثبت و تلاش بیشتر به اهداف زندگی خود برسید.

اگر روز بدی داشتید، این موارد را به یاد بسپارید

حتی سخت ترین روزها هم می توانند درس های زیادی به ما بدهند. اگر روز بدی داشتید و احساس کردید که هیچ چیز بهتر نمی شود می توانید به فکر یک روز جدید و فرصت های پیش رو برای استفاده از زندگی خود باشید.

همچنین راهکارهای زیر را در پیش بگیرید و آن ها را به یاد بیاورید تا احساس شما بهتر شود. این بخش از نمناک موارد مهم متفاوتی را به شمایی که روز بدی را پشت سرگذاشته اید خواهد گفت تا کمی واقع بینانه تر به مسائل زندگی نگاه و خود را در شرایط سخت به آرامش دعوت کنید.

یک روز بد

1. هیچ کس به شما قول نداده است که زندگی تان کامل باشد

هرگز شادی و خوشبختی خود را منوط بر برآورده شدن انتظاراتی که برای خودتان تعیین کرده اید، نکنید. تعیین اهداف یک راه کلیدی در زندگی هستند و باعث می شوند که ما به سمت جلو حرکت کنیم اما اگر روز بدی داشتید، ممکن است احساس کنید که دستیابی به این اهداف غیر ممکن است. اهداف یک شبه به دست نمی آیند.

بلندپروازی ویژگی خوبی است اما هرگز شما را کامل نمی کند. پس اگر روز بدی داشتید، قبل از خواب به اهدافتان فکر کنید. می توانید آن ها را روی کاغذ بنویسید تا دوباره تمرکز ذهنی خود را برای روز بعد روی آن ها بگذارید.

ارامش در لحظات سخت

2. در هر مشکلی یک درس وجود دارد

اگر روز بدی داشتید، سعی نکنید که روی میزان بد بودن زندگی خود تمرکز کنید. شاید وسوسه شوید که این کار را انجام دهید اما استرس داشتن هرگز احساس بهتری را در شما ایجاد نمی کند. پس سعی کنید از مشکل کنونی خود یک چیز مثبت پیدا کنید و از آن درس بگیرید.

ببینید که چه چیزی روز شما را خراب کرده است. مثلاً شاید می خواستید رییس خود را کنترل کنید و با او جر و بحثتان شده است. شرایط را برای خود آنالیز کنید تا دفعه بعد آن اشتباه را مرتکب نشوید.

3. موفقیت یک شبه حاصل نمی شود

موفقیت هرگز بسیار سریع به دست شما نمی رسد. باید صبور باشید که اصلاً هم کار راحتی نیست اما برای هر چیز ارزشمند باید تلاش زیادی کرد. اگر ناامید شده اید، به خودتان یادآوری کنید که چرا این هدف برای شما مهم است. منتظر باشید تا اتفاقات خوب جایگزین اتفاقات ناامید کننده شود و صبر خود را بالا ببرید.

افکار مثبت و موفقیت

4. لحظات سخت به شما کمک می کند که قدر لحظات خود را بدانید

اگر روز بدی داشتید و در چیزی شکست خورده بودید، غصه نخورید. لبخند زدن در این شرایط کار سختی است اما به این فکر کنید که چگونه می توانید خودتان را ارتقا دهید و قوی کنید.

اگر به شکست خوردن به عنوان بخشی از فرایند زندگی و پیشرفت نگاه کنید، پس قطعاً می توانید مثبت نگر باشید. در این لحظات خودتان را در یک زندگی با آرامش بدون چالش و پر از لذت و هیجان تصور کنید.

5. اصلاً اشکالی ندارد که گریه کنید

از گریه کردن نترسید و خجالت نکشید. گریه نشانه ضعف نیست اما نشان می دهد که احساسات منفی خود را پذیرفته اید. اگر اجازه دهید این احساسات از بدن شما خارج شوند، قطعاً راحت تر می توانید با شرایط و مشکلات کنار بیایید.

گریه کردن

6. نگرانی سختی شما را دو برابر می کند

در مورد همه چیز نگران نباشید زیرا احساس شما را بدتر می کند. طبیعت انسان است که مدام برای اتفاقات مختلف نگران می شود اما نگرانی به معنای دو برابر کردن رنج و سختی است.

زمانی که از اتفاقات آینده نگران باشید، زندگی را برای خودتان سخت تر می کنید. هر چیزی که تحت کنترل شما نیست را فراموش کنید تا احساس قدرت و تمرکز روی چیزهایی داشته باشید که می توانید در انجام آن ها نقشی ایفا کنید.

7. کمک خواستن از دیگران نشان دهنده شجاعت است

در مورد کمک خواستن از دیگران تردید نکنید. اگر روز بدی داشتید، خودتان را کنترل کنید. سعی کنید از یکی از دوستانتان کمک بگیرید و مراقب باشید که به افراد درستی مراجعه کنید تا بتواند در این زمینه با شما همکاری داشته باشد و راه حلی پیش روی شما بگذارد.

کمک خواستن از دیگران

8. زندگی هیچ کس آنطور که ما می بینیم، نیست

زمانی که در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنیم و یک روز بد را هم پشت سر گذاشته ایم، احتمالاً حسرت زندگی شاد دیگران را می خوریم اما خودتان را گول نزنید. زندگی خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. افراد فقط لحظات خوبشان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند. مقایسه خودتان با این افراد به اعتماد به نفس شما ضربه می زند.

مطالعه ای در این زمینه انجام شده و نشان می دهد افرادی که زیاد از فیسبوک استفاده می کنند، عزت نفس پایین تری نسبت به سایرین دارند زیرا مدام خودشان را با دیگران مقایسه می کنند.

9. همیشه چیزهایی برای شکر گذاری وجود دارد

هم اکنون به چیزهایی فکر کنید که شکرگزار آن ها هستید. این چیزها می تواند یک فنجان قهوه کوچک یا یک کیک کلوچه شیرین باشد یا چشمان سالمتان باشد که هم اکنون با آن این مقاله را می خوانید. دفعه بعدی که احساس نگرانی و اضطراب کردید، در مورد چیزهایی فکر کنید که شما را شاد می کند. این رفتار را تکرار کنید تا به یک کار غیر ارادی در شما تبدیل شود.

اگر روز بدی داشتید این 9 مورد رو حتما بخونید

511
این مطلب مفید بود ؟110
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی