دعوای مجازی

دعوا در فضای مجازی؛ کامنتی که زن جوان را بیچاره کرد

تاریخ انتشار : 11 فروردین 1403کد مطلب : 92899زمان مطالعه : 2 دقیقه
کاری که یک زن جوان در فضای مجازی انجام داده بود برایش بسیار دردسر ساز شد.

زندانی شدن یک زن بخاطر کامنت منفی اش درباره یک محصول

یک زن در کشور نیجریه به اتهام نقض قوانین جرایم سایبری کشورش با ارسال یک کامنت منفی درمورد یک قوطی پوره گوجه فرنگی، به هفت سال زندان مواجه است.

چند وقت پیش چیوما اوکولی 39 ساله در فیس بوک نظر خود را در مورد قوطی پوره گوجه فرنگی که اخیرا خریداری کرده بود، اعلام کرد و ادعا کرد که این برند پوره های با کیفیتی را تولید نکرده و محصولاتشان حاوی قند زیادی است.

او نه تنها نظر منفی خود را در فضای مجازی منتشر کرد، بلکه از دوستان و دنبال کنندگانش نیز خواست نظر خود را در این باره بیان کنند تا اگر نکته منفی دیگری درباره این محصول وجود دارد علنی شود.

اینستاگرام

زندانی شدن یک زن به خاطر کامت منفی اش

این اقدام او باعث شد تا این برند بیش از 3000 نظر منفی و ناخوشایند دریافت کند که یکی از آنها با پاسخ فردی مواجه شد که ادعا می کرد خواهر صاحب همان برند و شرکتی است که پوره گوجه فرنگی کنسرو شده را تولید می کند.

او از چیوما خواست که دست از تبلیغات منفی درمورد محصول بردارد اما او شدت انتقادات و ادعاهای خود را دوچندان کرد. میان خواهر صاحب کارخانه تولید کننده پوره ها و زن شاکی پیام هایی رد و بدل شد که ظاهرا بین پیام های ارسالی از سوی چیوما، توهینی صورت گرفته بود که در نهایت برای او سنگین تمام شد و او تنها چند روز بعد دستگیر شد و اکنون با هفت سال زندان مواجه است.

در واقع دلیل حکم زندان برای این زن بدلیل ایجاد موج منفی نسبت به این محصول و آسیب رساندن به برند تولید کننده پوره و همینطور توهین های دیگری است که او در جریان ارسال کامنت ها انجام داده.

دعوا در فضای مجازی؛ کامنتی که زن جوان را بیچاره کرد

59
این مطلب مفید بود ؟90
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ن.ح
وبگردی