رفتار با همسر سابق
برای داشتن یک رفتار حرفه ای و مناسب با همسر سابق در محیط کار باید شما به قواعد و تکنیک های کاربردی مجهز باشید تا بتوانید از آسیب های روحی و کاری احتمالی پیشگیری کنید.

اصول همکاری با همسر سابق بدون مشکل و حاشیه

قطعاً با خواندن این تیتر متوجه می‌ شوید که در چه شرایط سختی گیر کرده اید؛ شرایطی که از لحاظ احساسی دچار آسیب شده اید و باید خودتان را دوباره بازیابی کنید اما طرف مقابل به عنوان همکار پیش چشم شماست و هنوز هم او را می بینید. اگر در چنین شرایطی بودید، به نظر شما باید چه کار کنید؟ با ما در این بخش از نمناک همراه باشید تا رهکارهایی موثر برای این شرایط بیابید.

بیرون از محل کار هیچ صحبتی نداشته باشید

اگر اخیراً از او جدا شده اید و در محل کار مجبور هستید که با او صحبت کنید؛ بهتر است که فقط این موضوع را محدود به محل کار نگهدارید. در بیرون از محل کار هیچ تماس و پیامی نباید بین شما رد و بدل شود.

مودب، عادی و حرفه ‌ای رفتار کنید

در محل کار به او به چشم یک همکار نگاه کنید، نه چیزی بیشتر. کاملاً ادب را رعایت کنید، مهربان باشید و اصول حرفه ‌ای را در کار رعایت کنید:دقیقا انگار که دیگر همکاران تان را می بینید.

صحبت کردن همکاران

در مورد جزئیات جدایی به دیگران چیزی نگویید

احتمالاً دیگران متوجه می‌ شوند که شما از همسر و همکارتان جدا شده اید. پس بهتر است که در مورد جزئیات جدایی خود هیچ چیزی به آن ها نگویید. در غیر این صورت شایعه های پراکنده اتفاق می‌ افتد و همه تمرکزشان را روی شما دو نفر می گذارند.

خودتان را متقاعد کنید که او فقط یک همکار است

باید به خودتان بقبولانید که او فقط برای شما یک همکار است و دیگر همسر تان نیست. پس قرار نیست طبق اتفاقاتی که در زندگیتان افتاده است با او رفتار کنید، دقیقا باید همان گونه رفتار کنید که با همکاران و دیگران برخورد می کنید.

با رئیس خود صحبت کنید

اگر فکر می‌ کنید از این که در کنار او باشید، کنارش بنشینید و بخواهید همکاری خیلی نزدیک با او داشته باشید، اذیت می شوید، بهتر است که با مقامات عالی رتبه صحبت کنید. حتما از رییس خود کمک بگیرید. شرایط را برای او شرح دهید تا شاید بتواند کار شما را از هم جدا کند.

صحبت کردن همکاران

رفتار او را در محل کار تجزیه تحلیل نکنید

احتمالاً زمانی که با همسر سابق خود همکار می شوید، فکر می کنید از هر رفتار یا هر حرف خود؛ منظوری دارد و می خواهد چیزی به شما بگوید اما اشتباه می کنید. بهتر است که این تجزیه تحلیل ها را کنار بگذارید و فکرتان را آزاد کنید.

روی خودتان تمرکز کنید

زمانی که افراد از یکدیگر طلاق می گیرند؛ باید تمرکز اصلی را روی خودشان اختصاص دهند. حال تفاوت شما با دیگران این است که همسر سابقتان همکار شما است اما نباید این تفاوت را عاملی برای این موضوع بدانید که مانند بقیه نیستید. شما هم باید مانند تمام افرادی که از یکدیگر جدا می‌ شوند، فقط روی خودتان تمرکز داشته باشید و بس.

تمرکز در کار

جلوی رفتار غیر حرفه ای او بایستید

اگر همسر سابق قصد دارد رفتار غیرحرفه‌ای داشته باشد، با او برخورد کنید. اگر احساس کردید که همسر سابق تان می‌ خواهد همه چیز را دراماتیک جلوه دهد یا می خواهد از جزئیات رابطه خودتان سوء استفاده کند و شما را از شرایط حرفه‌ ای دور کند، مقابل او بایستید و به او تذکر دهید.

چجوری با همکاری که نامزد و همسر سابقم بوده، کنار بیام؟

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
وبگردی