روز جهانی زنبور
هدف از انتخاب روز جهانی زنبور آموزش دادن موارد مهم به افراد در رابطه با زنبورها است، موارد بسیار مهمی درباره چگونگی کمک به زنبورها و اهمیت آن ها وجود دارد.

20 می روز جهانی زنبور عسل

همه ی ما با زنبورها آشنا هستیم و میدانیم که نتایج تلاش آنها چه تاثیرات مثبتی در زندگی مان میگذارد پس اختصاص یک روز جهانی به این حشرات عجیب نیست. اخیراً نگرانی ها در مورد زنبور عسل افزایش پیدا کرده، زیرا بعضی از آن ها در معرض خطر هستند و باید کاری برای آن ها انجام داد. روز جهانی زنبور عسل برای آموزش دادن به افراد، در مورد اهمیت زنبور ها و چگونگی کمک آن ها به حفظ طبیعت و آینده ایجاد شده است. اگر می خواهید به حفظ این حشرات از خطر انقراض کمک کنید، باید بدانید که روز جهانی زنبور عسل به چه منظور ایجاد شده است.

تاریخچه روز جهانی زنبور عسل

سالهاست که روز 20 ماه می میلادی به عنوان روز جهانی زنبور تعیین شده است. روز جهانی زنبور عسل، مربوط به یک فرد بسیار مهم و اثرگذار می باشد که نام آن "آنتون جانسا" است، فردی که تکنیک های نگهداری از زنبور عسل را در قرن 18 معرفی کرد و یکی از اولین افرادی بود که اهمیت زنبور عسل را در کل جهان اعلام کرد. از آن زمان به بعد، نگهداری از زنبور عسل، یک کار ضروری در اکوسیستم جهانی و سیستم اقتصاد شد.

چنانچه در نمناک اشاره شده است بسیاری از افراد اهمیت زنبورعسل را نمی دانستند و یا اینکه نمی دانستند چگونه باید از آن ها محافظت کنند تا اینکه روز جهانی زنبور عسل بدین منظور نامگذاری شد.

بسیاری از کشور ها روز جهانی زنبور عسل را برای افزایش آگاهی در مورد اهمیت زنبورها تعیین کردند، زیرا زنبور ها در معرض خطرات شدید به دلیل فعالیت های انسانی هستند. علت آن هم استفاده از آفت کش ها برای کشتن حشرات دیگر، سموم کشاورزی، تغییرات کاربری زمین و سایر مشکلات است که به طور مداوم اثر مخربی روی کلونی زنبور ها دارد.

درباره زنبورعسل

روز جهانی زنبور عسل به انسان ها کمک می کند تا بفهمند اهمیت زنبور عسل چیست و آن ها چه کاری برای محیط انجام می دهند. تقریباً 35 درصد دانه های کشاورزی در کل جهان وابسته به فعالیت زنبورهاست. 90 درصد رشد گیاهان با گل های وحشی وابسته به زنبور عسل هستند.

آنها هم چنین به اکوسیستم موجود در کل جهان کمک می کنند به همین دلیل کشور های بزرگی با انجام این محاسبات، برنامه های متنوعی را در سراسر جهان تعیین کردند تا آگاهی افراد را در مورد نگهداری از زنبور عسل و کاری که می توانند انجام دهند، افزایش دهند.

در این روز همچنین به گرده افشان های دیگر مانند پروانه ها هم اشاره می شود که همگی حیوانات ضروری برای اکو سیستم محسوب می شوند. زنبورها و دیگر مخلوقات خداوند به مبارزه با مشکلات در سطح جهانی مانند گرسنگی جهانی کمک می کنند و خودشان را با شرایط اقلیمی سازگار می کنند.

روز زنبور

اگر به زنبورها به عنوان مخلوقات اعجاب انگیز نگاهی بیندازیم، متوجه کار مهم آن ها می شویم. جالب است بدانید که زنبور ها با حرکات خاصی شبیه به رقص با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و عسلی که درست می کنند؛ به عنوان درمان برای دهها بیماری همچون زخم ها و سوختگی ها استفاده می شود.

هزاران سال است که زنبور ها در کره زمین وجود دارند و اولین زنبور تقریبا 100 میلیون سال پیش وجود داشته است. زنبور ها اولین گونه هایی هستند که مورد شناسایی قرار گرفتند. آن ها از گرده گل، شهد و همچنین دیگر حشرات تغذیه می کنند و برای زمین و اهالی اش بسیار فایده دارند.

روز جهانی زنبور

جملاتی به مناسبت روز جهانی زنبور

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

_ Pleasant words are like a honeycomb they can help to sweeten your soul and to calm your bones. Wish you a very happy world Bee Day.

کلمات خوشایند شبیه به کندوی عسل هستند و می توانند به شیرینی روح و آرام کردن درد استخوان ها کمک کنند. امیدواریم که در روز جهانی زنبور، اتفاقات خوبی برایتان رقم بخورد.

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

_ Home is where the honey is. Best wishes on World Bee Day.

جایی را می توان خانه نامید که در آن عسل وجود داشته باشد. بهترین آرزو ها برای روز جهانی زنبور.

تبریک روز زنبور

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

_ The busy bee has no time for sorrow or sadness. Wish you a very happy world Bee Day.

یک زنبور آنقدر مشغله دارد که زمانی برای غم و ناراحتی نخواهد داشت. روز شادی را در روز جهانی زنبور برایتان آرزومندیم.

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

_ On the day on the world Bee Day we must remember that we need bees in our ecosystem and not killer seeds. Happy world Bee Day.

در روز جهانی زنبور باید به خاطر بیاوریم که ما در اکوسیستم به زنبور ها نیاز داریم تا محصولات کشاورزی از بین نروند. روز جهانی زنبور مبارک.

متن روز زنبور

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

_ Plant a number of seeds in clumps and not a single plant to be able to attract pollinators. Help to save and protect them. Best wishes on World Bee Day.

چند دانه را به صورت خوشه ای بکار . فقط به یک گیاه جداگانه اکتفا نکن تا این گیاهان در کنار هم بتوانند گرده افشان ها را به خودشان جذب کنند و با انجام این کار به حفظ و مراقبت محیط زیست کمک کنند. بهترین آرزو ها در روز جهانی زنبور.

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

_ Create awareness and help to draw the attention of the people to the essential role bees and other pollinators play in keeping people and the planet healthy. Happy World Bee Day.

آگاهی ایجاد کن و توجه دیگران را به نقش ضروری زنبور ها و دیگر گرده افشان ها برای حفظ سلامت سیاره زمین بالا ببر. روز جهانی زنبور مبارک.

روز زنبورعسل

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

_ Handle a book like a bee handles a flower. With love. Extract its sweetness but do not damage it. Best wishes on world Bee Day.

شبیه به یک زنبوری که گلی را نگه می دارد ، یک کتاب در دستت بگیر و با عشق این کار را انجام بده. شیرینی آن را بیرون بکش اما به آن آسیب نزن. بهترین آرزو ها در روز جهانی زنبور

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

_ Remember on the occasion of World Bee day that when all the bees thrive, we thrive with them. Wish you a very happy world Bee Day.

در این روز مهم به یاد بسپار تا زمانی که همه زنبور ها زنده باشند، ما هم زندگی می کنیم. آرزوی یک روز شاد در روز جهانی زنبور.

پیامک روز زنبور

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

_ To get the honey out we always need a bee. Wish you a very happy world Bee Day.

برای استخراج عسل، همیشه یک زنبور نیاز است. برایت شادترین روز جهانی زنبور را آرزومندم.

 

_ On the occasion of this World Bee Day take an oath to not use pesticides in your garden to save and protect the bees. Happy World Bee Day.

در روز جهانی زنبور با خودت عهد ببند که برای حفظ زنبور ها در باغچه ات از آفت کش استفاده نکنی. روز جهانی زنبور مبارک

_ Life is like a flower and love is like the honey in it, its essence and bees the measure to get the essence. Best wishes on World Bee Day.

زندگی شبیه به یک گل و عشق شبیه به عسل داخل آن است. ضرورت وجود عسل و گل فقط توسط زنبور شناسانده می شود. بهترین آرزو ها در روز جهانی زنبور

تاریخ روز جهانی زنبور + جملات تبریک انگلیسی و فارسی

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : زنبور
وبگردی