جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲

حقیقتی که خیلی ها درباره جام جهانی 2022 قطر نمیدونن

تاریخ انتشار : 19 آبان 1401کد مطلب : 89115زمان مطالعه : 4 دقیقه
جام جهانی فوتبال 2022 قطر با تمام حواشی که به همراه داشت برگزار می شود و در این مجموعه اتفاقاتی جالب و مهم برای اولین بار رقم خواهد خورد.

حقایقی جالب درباره جام جهانی 2022 قطر

جام جهانی 2022 قطر با تمام حرف و حدیث هایش بالاخره برگزار خواهد شد. در مجموع 32 تیم به مسابقات جام جهانی راه یافته اند، مکان های برگزاری هم تعیین شده است و بازیکنان قرار است در قطر ساکن شوند و از طرفی هم فقط چند روز تا این مسابقات بزرگ فاصله داریم. جام جهانی فوتبال هر چهار سال یک بار برنامه ریزی می شود و در طول هر جام جهانی حقایق جالب زیادی وجود دارد که در این قسمت از نمناک به تعدادی از آن ها البته درمورد جام جهانی فوتبال امسال اشاره خواهیم کرد.

اولین جام جهانی که در یک کشور عربی برگزار می شود

قطر رکورد تغییرات سریع در مورد امکانات مختلف را به ثبت رسانده است و اکنون هم جزء اولین کشور عربی و مسلمانی محسوب می شود که میزبان جام جهانی فیفا شده است.

جام جهانی

قطر دومین کشور آسیایی میزبان جام جهانی فیفا است

رقابت های مهم و بزرگِ فوتبال بیشتر در کشور های آمریکای جنوبی و اروپا برگزار می شود، زیرا آن ها ساختار های زیادی برای برگزاری مسابقات دارند؛ بنابراین قطر دومین کشور آسیایی است که جام جهانی فیفا در آن برگزار می شود.

اولین جام جهانی است که در زمستان برگزار می‌ شود

بسیاری از طرفداران جام جهانی 2022، این سوال برایشان پیش آمده که چرا مسابقات در فصل زمستان است و اول بار است که این اتفاق می‌ افتد؛ در واقع علت این است که قطر یک کشور گرمسیر و خشک است و اگر قرار باشد بهار یا تابستان جام جهانی در آنجا برگزار شود؛ هوا گرم و آزاردهنده خواهد بود و آنها تصمیم گرفتند که جام جهانی در زمستان برگزار گردد.

اولین میزبانی که هرگز در جام جهانی نبوده

قطر اولین کشور میزبان است که خودش قبلاً هرگز در جام جهانی نبوده است. قطر در سال 1963 عضو فیفا شد و از آن زمان سعی داشت که تیم ملی فوتبال این کشور در جام جهانی شرکت داده شوند؛ اما موفق نشده بود و در نتیجه اولین کشور میزبان جام جهانی که خودش قبل در این تورنومنت نبوده است؛ قطر می باشد.

قطر کوچکترین کشور میزبانِ جام جهانی است

طبق رکورد هایی که تابحال به ثبت رسیده است، قطر کوچکترین کشوری است که قرار است میزبان جام جهانی فیفا باشد؛ چه از لحاظ وسعت و چه از لحاظ جمعیت.

فوتبال

امسال گرانترین جام جهانی برگزار خواهد شد

یکی از حقایقی که در مورد جام جهانی امسال باید بدانید، این است که گران ترین جام جهانی در کل تاریخ برگزار خواهد شد. همانطور که گفتیم فوتبال بیشتر در اروپا و آمریکا طرفدار دارد و آنها زیرساخت های زیادی برای برگزاری مسابقات دارند و به خاطر همین قطر مجبور بوده که استادیوم، هتل و جاده های مختلفی را راه اندازی کند و برای انجام این کار بیش از 220 میلیارد دلار آمریکا خرج کرده است‌.

قطر کمترین تعداد استادیوم را دارد

قطر به عنوان میزبان جام جهانی کمترین تعداد استادیوم ها را دارد و تا به حال توانسته فقط هشت استادیوم را برای 64 مسابقه آماده کند.

فشرده ترین جام جهانی امسال برگزار می‌ شود

همه 8 استادیوم در قطر فقط 60 کیلومتر با یکدیگر فاصله دارند و به خاطر همین فشرده ترین جام جهانی دنیا امسال برگزار می‌ شود؛ البته مزیت آن این است که هزینه رفت و آمد کم می شود، چرا که طرفداران نهایت 90 دقیقه برای رفتن به استادیوم دیگر زمان نیاز دارند.

کوتاه ترین جام جهانی

جام جهانی امسال فقط 28 روز طول می کشد. جام جهانی امسال نه تنها از لحاظ مکانی فشرده است، بلکه از لحاظ زمانی هم کوتاه ترین جام جهانی است که تا بحال سابقه نداشته و فقط در طول 28 روز برگزار خواهد شد.

جام جهانی قطر

تعداد تماشاچیان رکورد می زند

جام جهانی 2022 تماشاچیان بسیار زیادی خواهد داشت و تعداد آنها یک رکورد به حساب می آید. برآورد ها نشان می‌ دهد که بیش از یک و نیم میلیون تماشاچی از سراسر جهان در جام جهانی فیفا وارد قطر خواهند شد. علت هم این است که از لحاظ جغرافیایی به کشور های زیادی دسترسی دارد. گرفتن ویزا هم برای این کشور راحت است و از طرفی بلیط های پرواز آن هم ارزان هستند.

استادیوم های داخل قطر مجهز به دستگاه تهویه هوا هستند

نکته مهمی که در مورد برگزاری جام جهانی در قطر وجود دارد، این است که هوا در طول روز خیلی گرم می شود و به خاطر همین قطر استادیوم ها را با تهویه هوای مرکزی مجهز کرده است که تماشاچیان اذیت نشوند و بازیکنان هم گرمای زیاد را احساس نکنند.

جام جهانی امسال باعث بهبود روابط شرق میانه و اروپا می شود

قطر میزبان اکثر طرفداران اروپایی خواهد بود، زیرا بیش از 13 تیم اروپایی در جام جهانی شرکت می‌ می کنند و در نتیجه می‌ تواند شکاف فرهنگی بین شرق میانه و اروپا را پر کند و تاثیر آن بعد از پایان جام جهانی مشخص خواهد شد.

حقیقتی که خیلی ها درباره جام جهانی 2022 قطر نمیدونن

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش تناسب اندام نمناک/ن/ن.ح
وبگردی