رکورد گینس زنان
در سراسر جهان رکورد های عجیبی در گینس توسط زنان و مردان ثبت شده اما 10 رکورد زنانه به ثبت رسیده که هیچ مردی تا به حال نتوانسته آن ها را بشکند.

10 رکورد برتر جهانی ثبت شده در گینس توسط خانم ها

در طول تاریخ اغلب خانم ها به عنوان جنسیت ظریف تر و ضعیف تر شناخته می شدند. در حالی که بدن خانم ها و آقایان با یکدیگر متفاوت است اما موفقیت های بسیار زیادی نصیب هر دو می شود.

خانم ها سعی دارند که گاهی اوقات رشته های مردانه را دنبال کنند. مثلاً در اداره باشند یا در یک مکان ورزشی اقدام به کار کنند. از این تلاش ها هم نتایج خوبی گرفته اند. شاید برای مساوی بودن مردان و زنان باید اقدامات زیادی انجام شود اما باید به خاطر داشته باشیم که خانم ها هم موفقیت های بسیار چشمگیری به دست آوردند.

به همین دلیل در این مقاله تصمیم گرفتیم که به موضوع جذاب ثبت رکوردهای جهانی توسط خانم ها بپردازیم که در این قسمت از سرگرمی نمناک 10 مورد از آن را به شما معرفی خواهیم کرد که در نوع خود جذاب است.

پیرترین زن زنده جهان

1. سریع ترین تایم له کردن سه عدد هندوانه بین ران های پا

اولگا لیاشچوک از کشور اوکراین سه عدد هندوانه را به مدت 14.65 ثانیه به طرز اعجاب انگیزی بین ران هایش له کرد. او امیدوار است روزی به عنوان قوی ترین زن جهان در کل دنیا شناخته شود.

2. پایین ترین حالت اسکیت لیمبو با مسافت 25 متر

شریستو شارما این رکورد را با ورزش اسکیت لیمبو به مسافت 25 متر زیر طناب هایی که فقط 16 سانتی متر بالای زمین بودند طی کرد.

شریستو شارما

3. بیشترین تعداد ضربه با سر

به مدت یک دقیقه 59 عدد توپ فوتبال با سر دانش آموزان سیلوانا شائون در کانادا در اول ماه ژوئن سال 2016 ضربه زده شد. مخاطبان زیادی در این مدرسه حضور داشتند و شاهد این قهرمانی بودند. شاید این کار کمی احمقانه به نظر برسد اما تصور کنید که چقدر می تواند خسته کننده باشد.

4. مسن ترین ژیمناستیک کار زن

جوهانا کوآس مسن ترین خانم ژیمناستیک کار در کل دنیا است. او در سال 2012 یعنی در سن 86 سالگی در مسابقات ژیمناستیک شرکت کرد و نام او در کتاب رکورد ثبت شد. او هم اکنون 91 سال دارد و هنوز هم به این ورزش ادامه می دهد.

جوهانا کوآس

5. بزرگترین ضربه در تاریخ تنیس

مارگارت کورت 24 عنوان مختلف دارد و هفت بار رکورد مردان را در تنیس شکسته است.

6. بیشترین مدال طلای المپیک بسکتبال

ترسا ادوارد 4 مدال طلای المپیک و یک مدال برنز برای بسکتبال دارد. در حالی که کارملو آنتونی که یک قهرمان مرد در این رشته است فقط سه عدد مدال طلا و یک عدد برنز دارد.

ترسا ادوارد

7. پیرترین فرد زنده جهان

خانم اما مارتینا لوئیگیا مورانو آخرین فردی است که در قرن 19 روی کره زمین متولد شد. او متولد نوامبر 29 نوامبر 1899 است و اخیراً 117 امین تولدش را ایتالیا جشن گرفته است.

8. پیر ترین فرد در کل دنیا

پیرترین سن دنیا، سن 122 سال و 164 روز است.

جین لوییس کالمنت در 21 فوریه سال 1875 متولد شد و در 4 آگوست سال 1997 از دنیا رفت. در واقع الکساندر گراهام بل تلفن، یک سال بعد از او تلفن را اختراع کرد.

جین لوییس کالمنت

9. جوان ترین برنده مدال طلای المپیک

مارجوری گسترینگ مدال طلای المپیک را برای شیرجه در سال 1936 در کم تر از سن 14 سالگی دریافت کرد و هنوز کسی نتوانسته است رکورد او را بشکند.

10. کم ترین زمان برای ثبت سه گل در فوتبال

کارلیلوید سه گل را در تایم 16 دقیقه در سال 2015 در بازی کاپ جهانی خانم ها به ثبت رساند. زمانی که افراد در لیگ بازی می کنند، باید یک فصل کامل را طی کنند تا بتوانند یک گل به هدف بزنند. بنابراین زدن سه گل در 16 دقیقه قطعا نیازمند یک سطح تخصصی است.

رکوردهای زنانه گینس که هنوز هیچ مردی آنها را نشکسته

4.1288
این مطلب مفید بود ؟23454
منبع : littlethings / بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی