مضر برای باروری
برخی از نوشیدنی های هستند که مصرف آن ها برای مردان مضر است، تاثیرات مصرف این نوشیدنی ها می تواند برای مردان بسیار خطرناک و جبران ناپذیر باشد!

نوشیدنی های مضر برای باروری مردان

بیشتر آقایان افراد خوش خوراکی هستند و مواد غذایی مورد علاقه خود را بدون در نظر گرفتن مسائل تغذیه ای به رژیم غذایی شان اضافه می کنند. نوشیدنی ها جزو محبوب ترین مواد غذایی برای آقایان هستند اما دنیای نوشیدنی ها بسیار متنوع است و برخی برای سلامت بسیار مفید و برخی دیگر به سلامتی آسیب رسانده و مضر هستند. تحقیقات نشان داده است که نوعی نوشیدنی که در این بخش از بهداشت و سلامت نمناک به آن اشاره می کنیم برای آقایان مضر بوده و بهتر است مردان هرچه سریعتر مصرف این نوشیدنی ها را کنار بگذارند.

تاثیر برخی از نوشیدنی ها بر باروری مردان

مطالعه ای روی طیف گسترده ای از افراد نشان می دهد؛ یک نوشیدنی وجود دارد که تاثیر زیادی روی ظرفیت تولید مثل مردان داشته اما این تاثیر منفی است. یک تیم متخصص تغذیه روی مردان آزمایش کرده اند و تعداد کسانی که مورد آزمایش قرار گرفتند؛ بیش از 3 هزار نفر بودند.

محققان دانشگاه هاروارد نتایج این افراد را که به طور میانگین 19 سال سن داشتند، مورد بررسی قرار دادند. آن ها می خواستند تاثیر نوشیدنی های شیرین را روی کیفیت منی و سطح هورمون های جنسی مردان بررسی کنند.

آن ها از شرکت کنندگان خواستند تا در مورد خودشان و 4 نوع نوشیدنی که مصرف می کنند گزارش بدهند؛ نوشیدنی های شیرین شده با قند، نوشیدنی ها با شیرین کننده مصنوعی مانند نوشابه رژیمی، نوشیدنی های انرژی زا و آب میوه.

نوشیدنی مضر باروری

این تیم تحقیقاتی به این نتیجه رسید که مصرف نوشیدنی های شیرین شده با قند باعث غلظت پایین اسپرم، تعداد کم تر اسپرم و در کل کاهش کیفیت اسپرم در مردان می شود.

آن ها در این تحقیق با مردی مواجه بودند که بیش از بقیه نوشیدنی شیرین شده با قند خورده بود و میزان اسپرم او نسبت به بقیه بسیار پایین تر بود. البته که عوامل دیگری در سبک زندگی هم وجود دارد که روی نتایج اثرگذار هستند اما این نوشیدنی های حاوی شکر تاثیر منفی روی اسپرم و هورمون های جنسی مردان دارند.

بدترین نوشیدنی برای مردان و باروری آنها

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
برچسب : نوشابه
وبگردی