آب و هوای تهران

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا

تاریخ انتشار : 24 مرداد 1401کد مطلب : 14062زمان مطالعه : 2 دقیقه
پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا 25 مرداد 1401 نشان می‌دهد آسمان آفتابی است و حداکثر دما 38 درجه و شاخص آلودگی هوا نیز در وضعیت زرد پیش‌بینی می‌شود.

امروز آسمان تهران آفتابی است و دما در طول شب از بیست و هفت درجه به مرور و در طول روز به سی و هشت درجه می‌رسد.

به گزارش فرارو؛ بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی روز‌های آینده آسمان تهران آفتابی خواهد بود.

پیش‌بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 38 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (25 مردادماه) آفتابی با حداقل دمای 26 و حداکثر دمای 38 درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (26 مردادماه) آفتابی با حداقل دمای 24 و حداکثر دمای 36 درجه سانتیگراد و برای روز پنجشنبه (27 مردادماه) آفتابی با حداقل دمای 23 درجه و با حداکثر دمای 35 درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمان صاف تا کمی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد و در ارتفاعات و نیمه‌جنوبی استان گاهی وزش باد نسبتا شدید (در ارتفاعات گاهی قسمتی ابری) پیش‌بینی می‌شود.

از امروز تا سه‌شنبه (23 تا 25 مردادماه) روند افزایش نسبی دما و از چهارشنبه تا پنجشنبه (26 تا 27 مردادماه) کاهش نسبی دما مورد انتظار است. طی سه روز آینده در بعضی ساعات افزایش نسبی بعضی آلاینده‌های جوی به‌ویژه ازن سطحی پیش‌بینی می‌شود.

وضعیت آلودگی هوای تهران؛ کیفیت هوا در شرایط قابل قبول قرار دارد

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوای پایتخت در حال حاضر روی عدد 96 یعنی بازه قابل قبول قرار دارد و این وضعیت برای ششمین روز متوالی تجربه شده است.

در 24 ساعت گذشته این شاخص هوای پایتخت روی عدد 126 یعنی بازه قابل قبول قرار داشته است.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود؛ بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا 50 هوا "پاک"، از 51 تا 100 هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از 101 تا 150 هوا "ناسالم برای گروه‌های حساس"، از 151 تا 200 هوا "ناسالم برای همه گروه‌ها"، از 201 تا 300 هوا "بسیار ناسالم" و از 301 تا 500 شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای کشور برای چند روز آینده

امروز در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و ماندگاری هوای گرم و تابستانی پیش‌بینی می‌شود.

در مناطقی از جنوب شرق هشدار سطح زرد را داریم. در جنوب استان سیستان و بلوچستان و در بخش‌هایی از هرمزگان رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید برای امروز و دو روز آینده پیش‌بینی می‌شود.

از سه شنبه به بعد کاهش نسبی دما در حد 2 تا 3 درجه پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام/م

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : هواشناسی
وبگردی