آب و هوای تهران

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا پنجشنبه

تاریخ انتشار : 24 اسفند 1401کد مطلب : 72260تعداد نظرات : 1 نظر
پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا 25 اسفند ماه 1401 نشان می‌دهد آسمان نیمه ابری است و حداکثر دما هجده درجه سانتیگراد خواهد بود.

آسمان تهران امروز آفتابی است و دما در طول شب از ده درجه به مرور و در طول روز به بیست درجه می‌رسد. بر اساس داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای امروز 24 اسفند ماه 1401 پایتخت؛ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

به گزارش فرارو؛ آسمان تهران فردا (25 اسفند ماه) ابری با حداقل دمای نه و حداکثر دمای هجده درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (26 اسفند ماه) بارانی با حداقل دمای هشت و حداکثر دمای هجده درجه سانتیگراد و برای روز شنبه (27 اسفندماه) آفتابی با حداقل دمای یازده و با حداکثر دمای بیست و یک درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

آخرین وضعیت آلودگی هوای تهران

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم اکنون میانگین شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» روی عدد 112 و در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» با میانگین 120 بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت.

کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود که بر اساس آن از عدد صفر تا 50 در محدوده هوای پاک تعریف می‌شود، از 51 تا 100 هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده 101 تا 150 هوا ناسالم برای گروه‌های حساس است. در بازه 151 تا 200 نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه‌ها و از محدوده 201 تا 300 نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می‌گیرد.

وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده

سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور و تشدید فعالیت آن برای 12 استان هشدار طغیان رودخانه‌ها، آب‌گرفتگی و خسارت به محصولات کشاورزی صادر کرد.

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز با ورود سامانه بارشی از غرب کشور در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، همدان، زنجان، غرب چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال بوشهر بارش باران، گاهی رگبار و رعدوبرق، در مناطق مستعد تگرگ و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود. امروز بارش‌ها در استان‌های خوزستان، لرستان ایلام شدید خواهد بود.

امروز همچنین در بخش‌هایی از ارتفاعات و دامنه‌های البرز، سواحل دریای خزر، کرمان و سیستان و بلوچستان بارش پراکنده و وزش باد روی می‌دهد. فردا در بخش‌هایی از شمال غرب، غرب، جنوب غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان سامانه بارشی فعال بوده و در بخش‌هایی از مرکز، شرق و شمال شرق کشور بارش پراکنده پیش بینی شده است.

انتهای پیام/م

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا پنجشنبه

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
1 نظر به ثبت رسیده است
وبگردی