آب و هوای زمستانی

فواید آب و هوای زمستانی بر پوست

کد مطلب : 63436زمان مطالعه : 2 دقیقه
بسیاری از ما با تاثیرات منفی آب و هوای زمستانی بر پوست آشنا هستیم اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید آب و هوای زمستانی مزایای زیادی نیز برای پوست دارد که ما از آنها غافلیم.

با تاثیر آب و هوای زمستانی بر پوست بیشتر آشنا شوید

زمستان برای بسیاری از مردم فصلی ناخوشایند محسوب می شود زیرا باید با بیماری هایی مانند سرماخوردگی و آنفلوآنزا دست و پنجه نرم کنند. اما سرما روی دیگری نیز دارد که شاید شگفتی شما را موجب شود. آب و هوای زمستانی دارای جنبه های مثبتی در قالب  سلامت پوست است.

آب و هوای زمستانی و تاثیر آن بر روی پوست

آب وهوای زمستانی می تواند رطوبت پوست را کاهش بدهد، باعث خشکی پوست و ترک خوردگی لب ها شود و حتی مشکلاتی مانند پوسته پوسته شدن را ایجاد کند. با این حال، این آب وهوا دارای فواید و مزایای خاصی نیز برای پوست هست که معمولا از آن غافل بوده ایم. درواقع، آب وهوای زمستانی می تواند از جنبه های مختلفی برای پوست مفید باشد و حتی به جلوگیری از پیری پوست هم کمک کند. دکتر ژولیان داسیلوا، از اعضای Centre For Advanced Facial Cosmetic & Plastic Surgery در لندن، ما را با این فواید خاص آشنا می کند.


آب وهوای زمستانی، منافذ پوستی را تمیز می کند

آب وهوای زمستانی می تواند به عنوان عامل تقویت کننده یا قابض عمل کند، گرفتگی منفذها را کاهش بدهد و در نتیجه منفذهای پوستی را کمتر قابل مشاهده کند. این آب وهوا همچنین ترشح چربی طبیعی در پوست را کاهش می دهد یا از آن جلوگیری می کند. همین ویژگی، حالت ضدآب نسبی به پوست و مو می بخشد، درخشندگی آن ها را حفظ می کند و میزان آکنه ها را نیز کاهش می دهد.

آب و هوای زمستانی

فوایدآب و هوای زمستانی بر پوست را بشناسید


آب وهوای زمستانی به خواب بهتر کمک می کند

داشتن خواب شبانه کامل و مطلوب برای سلامتی پوست واقعا حیاتی است، زیرا تیرگی ها و حلقه های زیر چشم را کمتر می کند و درخشندگی پوست را در سطح مطلوبی نگه می دارد. با این حال، یکی از الزامات خواب شبانه مطلوب و کامل، خنک بودن هوای محل خواب است. این در حالی است که بسیاری از ما در تابستان به علت گرمای هوا نمی توانیم به خوبی بخوابیم. به همین دلیل، بیشتر متخصصان حوزه خواب باور دارند که خنک بودن ذاتی اتاق خواب در فصل زمستان به خواب شبانه بهتر کمک می کند.


آب و هوای زمستانی

آب و هوای زمستانی و رفع جوش صورت

آب وهوای زمستانی، پف کردگی صورت و بدن را از بین می برد

آب وهوای زمستانی، گردش خون را در صورت و بدن به حالت مطلوبی می رساند. همین اتفاق، التهاب و تورم احتمالی را در چشم ها و صورت کاهش می دهد. افرادی که بیشتر صبح ها را با پف کردگی صورت شروع می کنند، معمولا در فصل زمستان با این مشکل مواجه نمی شوند.آب وهوای زمستانی به جوان سازی صورت کمک می کند

جذب ویتامین د

قدم زدن در هوای سرد سبب جذب ویتامین د از طریق پرتوهای خورشید و همینطور افزایش استحکام استخوان ها می شود. گفتنی است این پیاده روی اگر به مدت 15 دقیقه در روز باشد، تمام نیاز فرد به جذب ویتامین د را تامین می کند.

فواید آب و هوای زمستانی بر پوست

410
این مطلب مفید بود ؟82
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از عصر ایران _ پارس نیوز / ف
وبگردی