آلودگی هوا

آلودگی هوا در 7 شهر صنعتی و پر جمعیت

تاریخ انتشار : 2 آذر 1401کد مطلب : 46462زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، از آلودگی هوا در هفت شهر صنعتی و پرجمعیت و همچنین ورود سامانه بارشی به غرب کشور و بارش برف در مناطق سردسیر خبر داد.

ایسنا:صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد:بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی دو روز آینده در شهرهای صنعتی و پرجمعیت از جمله، تهران، کرج، مشهد، تبریز، ارومیه، اراک و اصفهان انباشت آلاینده جوی و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود و در سایر نقاط کشور جوی پایدار حاکم خواهد بود.

وی ادامه داد:جمعه(4 آذر) با ورود سامانه بارشی از شمال غرب، غرب و به‌تدریج دامنه و ارتفاعات البرز غربی بارش باران گاهی، رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در نواحی مرتفع و سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود:شنبه(5 آذر) سامانه بارشی علاوه بر نواحی ذکر شده در بخش‌هایی از جنوب غرب ارتفاعات و دامنه‌های البرز غربی و مرکزی، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و سواحل غربی دریای خزر فعالیت خواهد داشت.

ضیاییان افزود:یکشنبه (6 آذر) بارش در سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از شمال شرق ادامه خواهد داشت.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد:آسمان تهران فردا (3آذر) صاف همراه با غبار محلی با حداقل دمای 9 و حداکثر دمای 18 و روز جمعه (4 آذر ) صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار صبحگاهی محلی از بعد از ظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد با حداقل دمای 8 و حداکثر دمای 17 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت:طی امروز و فردا (2 و 3 آذر ) بندرعباس با دمای 33 و 32 درجه سانتیگراد گرمترین و شهرکرد با دمای 4- و 3- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور است.

انتهای پیام/م

آلودگی هوا در 7 شهر صنعتی و پر جمعیت

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : آلودگی هوا
وبگردی