دریل

روش استفاده صحیح از دریل

کد مطلب : 24968زمان مطالعه : 2 دقیقه
دریل یکی از ابزارات قوی است که در استفاده از آن باید احتیاط شود ، چون این وسیله در صورتیکه درست استفاده نشود می تواند بسیار خطرناک باشد.

 چگونه با خیال راحت از دریل استفاده کنیم

استفاده از دریل در منزل و محیط کار باید توسط افرادی باشد که روش کار با آن را بدانند ، چون در صورت نا آشنا بودن با چگونگی استفاده از دریل و بی احتیاطی در استفاده از آن ممکن است خطرات جبران ناپذیری به وجود آید.

 چگونه با خیال راحت از دریل استفاده کنیم

1 - همواره پیش از شروع به کار با دریل ،  داخل دیوار را به منظور اطلاع از وجود سیم های برق بررسی کنید. برخورد با سیم لخت ، در حین کار، برابر با مرگ است، لذا بررسی پیش از شروع به انجام کار، بسیار با ارزش است. بررسی رسانایی سیم ها ، با استفاده از فازمتر امکان پذیر است.

2 - هیچگاه در حین کار لباس گشاد نپوشید و یا جواهرات، موبایل و یا دسته کلید را از گردن خود آویزان نکنید. عینک مخصوص برای کار با دریل را به چشم بزنید.

3 - مته دریل در زمان کار کردن داغ می شود؛ از دست زدن به آن خودداری کنید. قبل از عوض کردن مته ، دریل را از برق بکشید. قبل از روشن کردن دوباره دریل ، آچار دریل را پس از سفت کردن مته ، خارج سازید.

راههای استفاده صحیح از دریل

4 - مته متناسب با نوع دیوار و یا سطح مته کاری انتخاب کنید. برای مثال، برای سوراخ کردن دیوارهای آجری و یا سنگی از مته سنگ بری استفاده کنید.

5 - برای مته کاری روی کاشی، ابتدا از مته مخصوص کاشی استفاده کنید و سپس روی محل مته کاری، تکه کاغذی را بچسبانید تا مته روی کاشی سر نخورد.

6 - برای مته کاری روی دیوار گچی، ابتدا با مشت به آرامی روی دیوار ضربه بزنید و ببینید که کدام قسمت از دیوار حفره مانند نیست و صدای توخالی نمی دهد، این همان قسمتی است که باید مته کاری کنید. البته می توانید از آشکارساز تیرچه نیز استفاده کنید.

7 - در نهایت اینکه، سیم رابط بلند به همراه داشته باشید و هیچگاه دریل را به وسیله سیم آن بلند نکنید.

روش استفاده صحیح از دریل

4.434
این مطلب مفید بود ؟304
برگرفته از phow - /ن.م
وبگردی