امتحانات نهایی

نتایج امتحانات نهایی امروز اعلام می‌شود

تاریخ انتشار : 26 تیر 1402کد مطلب : 1795زمان مطالعه : 1 دقیقه
مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش در اطلاعیه ای زمان و نحوه اعلام نتیجه آزمون های نهایی خرداد 1402 را امروز اعلام کرد.

مهر:در اطلاعیه مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش که شامگاه دیشب اعلام شد آمده است؛ نتایج قطعی آزمون‌های نهایی خرداد 1402 امروز دوشنبه 26 تیر یعنی امروز اعلام می‌شود.

بر اساس این اطلاعیه، شرکت کنندگانی که درخواست تجدید نظر خود را نسبت به تصحیح آزمون به مدارس ارائه داده‌اند، با مراجعه به همان محل، نتیجه قطعی را دریافت کنند.

روز 18 تیر بود که نمرات امتحانات نهایی اعلام شد و از داوطلبانی که به نمرات خود اعتراض دارند خواسته شده بود تا اعتراضات خود را ثبت کنند.

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش پیش از این گفته بود دو مصحح هر برگه را تصحیح می‌کنند و در صورت اختلاف بیش از یک نمره، معلم سومی هم کار تصحیح برگه را انجام خواهد داد.

زارعی تاکید کرده بود ثبت اعتراض به صورت کشوری است و مصحح چهارم از استان دیگری مجدداً پاسخ برگ را تصحیح خواهد کرد.

وی همچنین این هشدار را هم داده بود که داوطلبان دقت کنند که نمره قطعی برای دانش آموزانی که به نمره اعتراض کنند نمره مصحح چهارم خواهد بود و ممکن است نمره تصحیح چهارم نمره‌ای پایین‌تر از نمره اعلام شده اولیه باشد.

ثبت اعتراض‌ها تا بیستم تیر ادامه داشت و دانش آموزان و فارغ التحصیلان سال 1384 به بعد که در نمرات خود مغایرتی دیدند با مراجعه به مرکز سنجش و آزمون محل تحصیل خود اعتراضات خود را ثبت کردند.

انتهای پیام/م

نتایج امتحانات نهایی امروز اعلام می‌شود

51
این مطلب مفید بود ؟10
وبگردی