ترش معده
ترش کردن معده و رفلاکس یکی از شایعترین مشکلات دستگاه گوارش است که گاهی با درد قلب و بیماری های گوش و حلق اشتباه گرفته می شود. به طور خلاصه و مفید با علائم و راههای پیشگیری از ترش کردن معده آشنا شوید.

مواردی مهم که باید افراد مبتلا به ترش معده ورفلاکس بدانند:

 

ترش معده و حالت ناخوشایندی که بعد از بروز آن دیده می شود راههای تشخیص و درمان مختلفی دارد که در ابتدا بایستی با توجه به علائم اصلی رفلاکس و ترش کردن معده شناخته و انجام شوند.

با توجه اینکه رفلاکس معده همان سوزش سر دل و برگشت غذا به دهان است،  این بیماری گاهی اوقات ممکن است با دردهای قلبی و بیماری های گوش، گلو و بینی اشتباه گرفته شود.

 

ترش کردن معده

 

علائم رفلاکس معده

علائم رفلاکس شامل: سرفه، استفراغ، برگشت غذا به دهان و سوزش سر دل از علائم اصلی این بیماری است و در بعضی موارد ممکن است تورم صدا هم در بیمار ایجاد کند.

یک متخصص داخلی، بیماری رفلاکس معده را در افراد چاق شایع تر دانست و گفت:در بعضی از خانواده ها نیز به طور ارثی این مشکل وجود دارد که ارتباط مستقیمی با نوع غذا مانند ادویه جات، ترشی جات، غذاهای چرب و خیلی شیرین دارد.

 این متخصص داخلی بر اینکه این بیماری ارتباط مستقیم با غذا خوردن و خوابیدن دارد، گفت:پرخوری، خوابیدن پس از صرف غذا، استرس، مصرف سیگار، الکل، چای و قهوه از عوامل تشدید رفلاکس معده است که باید از آنها اجتناب شود تا بهبودی بیمار حاصل شود.

راههای پیشگیری از رفلاکس معده

وی در خصوص راه های پیشگیری از این مشکل تصریح کرد:بیماران می توانند با مصرف داروهای کاهنده اسید معده، داروهای تشدید کننده انقباض دریچه معده، عدم مصرف سیگار، الکل و بلند کردن زیر سر هنگام خواب از ابتلا به بیماری رفلاکس معده جلوگیری کنند.

 رفلاکس معده در دراز مدت منجر به افزایش احتمال ابتلا به سرطان ناحیه تحتانی مری می شود؛ چرا که مخاط این قسمت نسبت به اسید حساس است.

ترش معده ، اگر رفلاکس و ترش معده دارید حتما بخوانید

4.4517
این مطلب مفید بود ؟45859
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایسنا /ن
برچسب : رفلاکس معده
وبگردی