مانی رهنما
بیوگرافی و عکسهای مانی رهنما خواننده موسیقی پاپ و همسرش صبا راد به همراه عکس پارسا پسر “مانی رهنما” را در نمناک مشاهده نمایید.

بیوگرافی مانی رهنما و همسرش

نام:مانی رهنما

تاریخ تولد : 1350

محل تولد: تهران

سبک (ها):پاپ

ساز(ها): پیانو

سال های فعالیت:1377 تاکنون

زندگینامه مانی رهنما

مانی رهنما در تیر ماه 1350 خورشیدی در نارمک تهران متولد شد. او از کودکی به صوت و آواز علاقه مند بود و از 14 سالگی با خرید یک پیانو، رسماً موسیقی را شروع نمود. 

کودکی مانی رهنما

عکسی از دوران کودکی مانی رهنما 

 ازدواج مانی رهنما و صبا راد

«صبا راد» مجری تلویزیون در کنسرت مانی رهنما دکلمه ای خواند و پس از پایان کنسرت با انتشار متنی در اینستاگرامش کلی از کنسرت تعریف کرد و مانی رهنما در پاسخ به او از عشق و دلبستگی گفت . همین مطالب باعث کنجکاوی مردم برای دانستن ارتباط اصلی بین این دو شد که در نهایت مانی رهنما با انتشار عکس این خبر را تائید کرد.

مانی رهنما و صبا راد و مهران مدیری

مانی رهنما و همسرش صبا راد در دورهمی مهران مدیری

خواننده موسیقی پاپ درباره آشنایی با صبا راد گفت:آشنایی ما یکدفعه نبود و در یک سلسله مراتب رخ داد ، من و صبا در کارهای زیادی با هم همکاری داشتیم و من همیشه با صدای همسرم در برنامه صبحگاهی رادیو بیدار میشدم و به شوخی گفت گمان میکردم مخاطب همه حرفهای او من هستم.

عکسهای مانی رهنما و همسرش

عکسهای مانی رهنما و همسرش 

مهریه صبا راد همسر مانی رهنما

مهریه متفاوت صبا راد یک کلام ا… مجید ، آینه و شمعدان و یک آهنگ عاشقانه است.

صبا راد و همسرش مانی رهنما در هواپیما

سلفی صبا راد و همسرش مانی رهنما در هواپیما

 بیوگرافی صبا راد

صبا راد (فاطمه راد) متولد 30/8/59 ، مجری برنامه «به خانه برمی گردیم» است و یک روز در میان در مقابل بینندگان شبکه تهران ظاهر می شود. او از سال 75 گویندگی را از برنامه «ورزش ـ نشاط ـ تندرستی» آغاز کرده و از جمله نویسندگان رادیویی به شمار می آید. 

همسر سابق ماني رهنما

مانی رهنما و همسرش در پشت صحنه کنسرت

پسر مانی رهنما

مانی رهنما از همسر اول خود جدا شده و یک پسر 17 ساله به نام پارسا دارد که پیانو کار میکند و از دوستان فرهاد مدیری پسر مهران مدیری است.

عکس پسر مانی رهنما

عکس پسر مانی رهنما

كنسرت ماني رهنما

 همسر اول مانی رهنما


فعالیت هنری

در مهر ماه سال 1371 به نزد بابک بیات رفت و از همان جا کلید فعالیت هنری جدی خود را زد. در طی 6 سال کار با بابک بیات، اصول خوانندگی را فرا گرفت و سبک صدای خود را نیز پیدا کرد که در سال 1376 و در فیلم «مرسدس» به کارگردانی مسعود کیمیایی این سبک را اجرا نمود. با شعری از ایرج جنتی عطایی.

جایزه بهترین خواننده

در سال 1377 و در اولین جشنواره موسیقی پاپ، موفق به دریافت جایزه بهترین خواننده شد. در سال 1377 آلبوم «مرسدس» و در سال 1378 آلبوم «فصل پرواز» به آهنگسازی بابک بیات و اشعاری از شهین حنانه و پیام پارسا را منتشر نمود که آهنگ پرنده از آهنگهای شناخته شده این مجموعه است.

 
صبا راد و مانی رهنما

بیوگرافی مانی رهنما

 

آلبوم کجا به خنده میرسیم مانی رهنما

در سال 1380 آلبوم «آخرین غزل» به آهنگسازی داریوش تقی پور را منتشر ساخت. مانی رهنما در سال 1389 آلبوم "کجا به خنده می رسیم؟" را منتشر کرد. آلبومی پیانویی، با آهنگسازی خودش و تنظیم و نوازندگی آندره آرزومانیان با ترانه هایی از بابک صحرایی که از جمله آهنگهای موفق این آلبوم می شود به یه پیانو یه گل سرخ، تحملم کن و کجا به خنده می رسیم کرد.آلبوم کجا به خنده می رسیم به خاطر فضای خاصش و اینکه تمام آهنگهایش فقط با پیانو نوازندگی و اجرا شده اند یکی از آلبوم های خاص کارنامه هنری مانی رهنما بوده است. «کجا به خنده می رسیم» با صدای مانی رهنما و آلبوم «برف» با صدای فرهاد مهراد تنها آلبوم های پاپ ایرانی هستند که به صورت پیانویی به انتشار رسیده اند.

مانی رهنما mani rahnama

مانی رهنما mani rahnama 

آلبوم من و تو

آلبوم «من و تو» دیگر آلبوم مانی رهنما است که در سال 1391 به انتشار رسید. این آلبوم به نسبت دیگر آلبوم های مانی رهنما از نظر موسیقی از فضایی مدرن تر برخوردار بوده و وی در این آلبوم قطعاتی با موسیقی الکترونیک هم اجرا کرده است. این آلبوم دارای 8 قطعه است. آهنگساز تمام آهنگها خودش بوده و تمام تنظیم ها نیز از نیکان است و نیکان دو قطعه را نیز در این آلبوم آهنگسازی کرده است. 4 ترانه از این مجموعه سروده بابک صحرایی و دیگر ترانه ها از زهرا عاملی و … است.

آلبوم من و تو مانی رهنما

آلبوم من و تو مانی رهنما

 

تدریس مانی رهنما

مانی رهنما از سال 1382 تا کنون به تدریس و پرورش هنرجویان مستعد و معرفی آنها در قالب آلبومهایی مثل «دهکده» با صدای کسری و «تعطیل عمومی» با صدای محسن وحیدی، پارسا حسینی و شهاب مظفری، بردیا و پارسا حبیبی و فرجام و غیره پرداخته است. او در سال 1392 ترانه طلای روسیاه را برای حمایت از حسن روحانی بازخوانی کرد.

کنسرت مانی رهنما

ترانه شناسی مانی رهنما

آلبوم ها

مرسدس 
فصل پرواز - 1378
امیر 
اعتراض
آخرین غزل - 1380
بغض - 1379
تموم شد ترانه - 1382
دلواپس تو نیستم - 1385
کجا به خنده می رسیم؟ - 1389
من و تو - 1391

 عکسهای مانی رهنما

 مانی رهنما و پسرش

 مانی رهنما و پسرش پارسا

بوسیدن صبا راد توسط همسرش

 بوسه مانی رهنما بر پیشانی همسرش صبا راد

سلفی مانی رهنما و همسرش

سلفی زیبای مانی رهنما و همسرش

اجرای مانی رهنما و همسرش

اجرای مشترک مانی رهنما و همسرش صبا راد در کنسرت

 آزاده نامداری و همسرش و صبا راد

 آزاده نامداری و همسرش در کنسرت مانی رهنما

بیوگرافی مانی رهنما و همسرش + عکس پسرش

3.363
این مطلب مفید بود ؟4221
منبع : نمناک - /ک
وبگردی