تزیین انار شب یلدا
خانم هایی به دنبال ایده های ناب برای تزیینات خانه در شب یلدا و پذیرایی از مهمانان هستید می توانید با استفاده از انار جاهای مختلف خانه را شیک و زیبا تزیین کنید.

تزیین منزل با انار برای شب یلدا

شب یلدا یکی از زیباترین و اصیل ترین مراسم ما ایرانیان است که اغلب خانم های هنرمند،قبل از رسیدن این شب خانه خود را تزئین می کنند و آماده پذیرایی از مهمانان خود می شوند. انار یکی از میوه های اصلی شب یلدا است و برای تزیینات شب یلدا از آن استفاده می شود. در این بخش از نمناک به شما ایده های جالبی را معرفی می کنیم که می توانید از آن برای تزیین انار شب یلدا استفاده کنید.

درکوب برای تزیین شب یلدا

قبل از شب یلدا مسیر ورودی خانه تان را با درکوب های انار تزئین کنید و خانه خود را زیبا و جذاب نمایید . با کمی ذوق و سلیقه و مقداری حوصله می توانید این درکوب ها را درست کنید . برای درست کردن درکوب های انار شما به مقداری شاخ و برگ های خشک، یک حلقه فلزی، مقداری اسفنج، چسب حرارتی و میوه های مختلف پاییزی نیاز خواهید داشت .

درکوب انار

تزیین انار شب یلدا با گل و گیاه

برای تزئین انار شب یلدا می توانید از برگ یا میوه کاج، گندم، برگ های سبز بزرگ و تکه های چوب دارچین استفاده نماید زیرا ترکیب رنگ قرمز انار با رنگ سبز یا قهوه ای انواع مختلف گیاهان ، زیبایی خاصی را خلق می کند.

برای این کار چند عدد انار بزرگ و سرخ را در ظرف چوبی یا سبد قرار داده و برای جلوه دادن به رنگ سرخ انار در کنار آن از میوه کاج، گندم، برگ های سبز استفاده کنید و این ظرف را در هرجای منزل که دوست دارید ، قرار دهید.

تزیین انار شب یلدا

تزئین انار شب یلدا با رنگ

برای تزئین انار شب یلدا می توانید انار را رنگ بزنید . انارهای قرمز و بزرگ را با اسپری طلایی ، رنگ بزنید زیرا رنگ قرمز انار با طلایی همخوانی زیبایی دارد و قرار دادن انارهای قرمز و طلایی در کنار یکدیگر، تزیین خاص و زیبایی خلق می کند. برای تزئین زیباتر انارها پس از طلایی کردن آنها ، انارها را به دو نیم تقسیم کنید تا قرمزی داخل انار با طلایی بیرون زیبایی بسیار جذابی ایجاد کند.

انار طلایی

چیدمان انارها درون ظروف شیشه ای

یکی از ایده های جذاب برای تزئین چیدمان انارها درون ظروف شیشه ای است . برای این کار ظروف شیشه ای زیبای خود را پر از انارهای کوچک و قرمز نمایید .

تزیین انار شب یلدا با شمع

برای تزئین می توانید در کنار انارها از شمع نیز استفاده کنید. یک ایده بسیار جالب برای تزئین انار این است که انارها را به همراه گیاهان مختلف در یک ظرف قرار بدهید و شمع هایتان را در کنار آن درون ظرف بگذارید.یا می توانید از ایده خلاقانه تری استفاده کنید و شمع ها را دقیقا بر روی انار بگذارید و دور آن ها را به زیبایی تزئین کنید.

تزیین انار و شمع

تزیین میز شام با انار

اگر برای شام مهمان دعوت کرده اید و می خواهید به غیر از خانه تان سفره شام را نیز با انار تزئین کنید ، برای این کار می توانید انارهای تکی را به همراه شاخ و برگ گیاهان وسط میز بچینید و در میان آنها شمع هایی را قرار دهید یا می توانید داخل بشقاب هر شخص یک انار بگذارید و اسم او را با رنگ طلایی بر روی آن بنویسید .

تزیین میز با انار

تزیین انار خشک :

می توانید به عنوان وسایل تزیینی و دکوری از میوه های خشک استفاده کنید . یکی از میوه هایی که با حفظ ظاهر و تنها با کمی تغییر رنگ خشک می شود ، انار است که از آن برای تزیینات مختلف می توان استفاده نمود.بزرگ ترین مزیت میوه های خشک دائمی بودن و دوام بالایی آنها نسبت به میوه ها وسبزیجات طبیعی است .

بهتر است برای این کار از انار های جنگلی که دارای سایز کوچک هستند استفاده نموده و آنها را بعد از خشک شدن در تزیینات مختلف به کار ببرید. می توانید انار خشک را در ظروف شیشه ای بریزید و به عنوان شمعدانی استفاده نمایید و یا برای تزئین میز غذاخوری، کنسول در راهرو، ورودی آپارتمان از آن استفاده کنید و در کنار آنها گل، برگ درختان ، شاخه های خشک شده ، شاه بلوط، کاج و... قرار دهید. یا می توانید انارهای خشک را در یک ظرف چوبی بریزید و روی میز نهارخوری، پیشخوان آشپزخانه یا میز وسط مبلمان تان بگذارید.

ایده های تزیین خانه با انار شب یلدا + تصاویر

2.926
این مطلب مفید بود ؟1511
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی