تغییر زندگی
اگر می خواهید در زندگیتان تغییر ایجاد کنید و زندگی بهتر و شادتری داشته باشید ابتدا باید خود واقعی تان را بشناسید.

تغییر همیشگی زندگی با 6 سوال و جواب

شاید شما نیز جزو افرادی هستید که از خودشان راضی نیستند و در صدد تغییر زندگی و طرز تفکر خود هستند . برای اینکه زندگیمان تغییر کند ابتدا باید خودمان تغییر کنیم و برای اینکه خودمان تغییر کنیم باید شناختی از خود واقعیمان به دست آوریم.

شناخت خود بالاترین دانشی است که می توانید به دست آورید زیرا توانایی شما برای برآوردن امیال خاص درونی تان، برآوردن قدرت خود را تعیین می کند.پس اگر می خواهید یک تغییر اساسی در زندگی تان ایجاد کنید ، لازم است خود واقعی تان را کشف کنید.

در این بخش از نمناک سوالاتی را برای شما آورده ایم که با پاسخ گویی به آن ها می توانید خودتان را بهتر بشناسید وعلایق، توانایی ها، ارزش ها، امیال و انگیزه های خاص خود را پیدا کنید و زندگی تان را متحول سازید.

تغییر زندگی

با این پرسش و پاسخ ها زندگیتان را تغییر دهید

با 6 سوال و جواب خود را بشناسید و زندگیتان را تغییر دهید

کشف خود واقعی تان به شما هم کمک می کند زندگیتان را تغییر دهید زیرا وقتی خود را بهتر بشناسید اعتمادبه نفس شما نیز بیشتر می شود، هدف خود را بهتر می فهمید و می دانید چه کارهایی باید انجام دهید. با پاسخ دادن به این سوالات خودتان را بهتر بشناسید و زندگیتان را تغییر دهید.

1. چه می کردم اگر صد میلیارد تومان پول داشته باشم ؟

تمام کارهایی که دوست دارید با این مقدار پول انجام دهید لیست کنید تا بدانید اگر محدودیت و مانع در زندگی نداشتید چه می کردید . پاسخ این سوال سبب می شود که کاری را که واقعاً دوست داریم انجام دهیم را کشف کنیم.

داشتن زندگی بهتر

کارهایی که دوست دارید را کشف کنید

2. چه می کردم اگر می دانستم کسی قضاوتم نمی کند؟

برای کشف ارزش های عالی خود لازم است لیستی از کارهایی که اگر نمی ترسیدید انجام می دادید، حتی وحشی ترین رویاهایتان را تهیه کنید.

3. در زندگی چه چیزی را واقعاً دوست دارم؟

لیستی از مواردی که در جهان پیرامونتان دوست دارید تهیه کنید . این لیست می تواند شامل افرادی که دوست می دارید و یا فعالیت های هیجان انگیز مانند موسیقی، ورزش، آشپزی، تدریس، یادگیری، تماشای فیلم و … باشد.

 برنامه ریزی

لیستی از کارهای مورد علاقه خود تهیه کنید

4. چه دستاورهایی در زندگی داشته ام؟

لیستی از تمامی موفقیت ها در زندگیتان و لحظاتی که بدان افتخار کرده اید تهیه کنید و سپس به بررسی آن بپردازید و از خود بپرسید که دلیل موفقیتتان چه بوده است؟

فعالیت، سرگرمی یا چیز دیگری که انجام آن برایتان آسان است را نیز لیست کنید و ببینید توانایی شما در انجام این کارها چیست.

5. چه کسی را در جهان بیش از همه تحسین می کنم؟

همه ما از برخی از افراد در زندگی الهام می گیریم و یا این انسان ها را تحسین می کنیم. اغلب ما به این علت افراد را تحسین می کنیم که شبیه خودمان است . لیستی از کسانی که از آنها الهام می گیرید و خصوصیاتی در آدمها که تحسین می کنید، تهیه کنیدو بررسی کنید چه چیزی در آن ها وجود درد که سبب می شود تحسینشان کنیم. این خصوصیت را بیابید و رفتارخود را به آن نزدیک کنید.

 تغییر زندگی تکراری

خودتان را به خصوصیات افرادی که از آنها الهام میگیرید نزدیک کنید

6. اگر در زندگی ام هیچ محدودیتی نداشتم چه کاری را انجام می دادم؟

زندگی ایده آل خود را توصیف کنید و اگر هیچ محدودیتی نداشتید ، چه می کردید، چه نوع فردی می شدید، چقدر پول درمی آوردید و کجا زندگی می کردید.پاسخ به این سوال به شما امکان می دهد که بفهمید دوست دارید چه انسانی باشید و با نزدیک کردن خود به این معیارها به سمت زندگی ایده آلتان گام بردارید.

نکته:

اگر به این سوالات پاسخ دهید و توانایی ها، ارزش ها، علایق، امیال و انگیزه های خودتان را بشناسید زندگی تان تغییر می کند و شادتر می شود. شناخت خود سبب می شود که بدانید از زندگی تان چه می خواهید و زندگی برایتان چه معنا و مفهومی دارد.

 

شناخت خود برای تغییر همیشگی زندگی

4.5110
این مطلب مفید بود ؟9911
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : خودشناسی
وبگردی