تهمینه میلانی

عکس تهمینه میلانی و نیکی کریمی 20 سال پیش و اکنون

تاریخ انتشار : 16 خرداد 1396کد مطلب : 50654زمان مطالعه : 2 دقیقه
تهمینه میلانی کارگردان فیلم آتش بس صفحه اینستاگرامش را با انتشار عکسی از خودش و نیکی کریمی در 20 سال پیش به روز کرد.

تهمینه میلانی و نیکی کریمی در گذز زمان

تهمینه میلانی ازجمله کارگردان های سینمای ایران است که آثار وی در سینماهای کشورهای اروپایی و امریکایی اکران و با استقبال خوبی در جشنواره های مختلف مواجه می شود.

تهمینه میلانی کارگردان زن کشورمان تصویری از خودش و نیکی کریمی مربوط به 20 سال پیش را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد و بعد از 20 سال دوباره لحظه کنار هم قرار گرفتن آنها تکرار شد.

خاطره بازی تهمینه میلانی با نیکی کریمی

تهمینه میلانی

تهمینه میلانی و نیکی کریمی

تهمینه میلانی با انتشار دو عکس از خود و نیکی کریمی در صفحه اینستاگرامش که یکی متعلق به اکنون و دیگری متعلق به 20 سال پیش است نوشت:« عکس پایین پشت صحنه فیلم «نیمه پنهان»، عکس بالا بعد از حدودا بیست سال هنگام نمایش فیلم «نیمه پنهان» در فستیوال فیلم فیلمسازان زن ایرانی در برلین ٤ جون ٢٠١٧( دیروز )»

تهمینه میلانی را بهتر بشناسید

تهمینه میلانی فعالیت در سینمای حرفه ای را سال 1361 به عنوان دستیار کارگردان و مدیر هماهنگی با فیلم به نمایش درنیامده خط قرمز آغاز کرد و در سال 68 اولین فیلم خود به نام بچه های طلاق را ساخت و جایزه بهترین فیلم اول در جشنواره فجر را کسب کرد. یک سال بعد؛ فیلم افسانه آه را ساخت و پس از موفقیت آن؛ فیلم دیگه چه خبر را در گونه سینمای کمدی ساخت.

در سال 1376 تهمینه میلانی فیلم دو زن را ساخت. به خاطر ساخت این فیلم، جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره فیلم فجر را به دست آورد و نامزد جایزه بهترین کارگردانی از همین جشنواره شد. وی پس از موفقیت فیلم دو زن، فیلم های نیمه پنهان و واکنش پنجم را با بازی نیکی کریمی، ساخت.پس از فیلم های سه گانه میلانی با بازی نیکی کریمی، در سال 1383 فیلم زن زیادی با بازی مریلا زارعی به نمایش درآمد.

تهمینه میلانی

تهمینه میلانی کارگردان سینمای ایران

تهمینه میلانی در سال 1384 بر اساس کتاب شفای کودک درون اثر لوچیا کاپاکیونه فیلم آتش بس را با بازی مهناز افشار و محمدرضا گلزار ساخت.

حضور تهمینه میلانی در جشنواره برلین : جشنواره فیلم سینماگران زن ایرانی در برلین دیروز پنجم ژوئن (15 خرداد) به کار خود پایان داد. در این جشنواره 14 فیلم ایرانی به نمایش درآمد که درمیان آن ها سه مستند هم حضور داشت. در میان سازندگان این فیلم ها، نام های بیشتر شناخته شده مانند نیکی کریمی و تهمینه میلانی و همچنین افرادی مثل فائزه عزیزخانی که با اولین فیلم بلند خود «روز مبادا» در این جشنواره شرکت کرده بود به چشم می خورد.

عکس تهمینه میلانی و نیکی کریمی 20 سال پیش و اکنون

4.613
این مطلب مفید بود ؟121
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی