جرج مایکل
جرج مایکل، خوانندۀ مشهور بریتانیایی روز یکشنبه در 53 سالگی در منزل مسکونی اش درگذشت.

جرج مایکل در 53 سالگی درگذشت

جرج مایکل یکی از موفق ترین خواننده های مرد در دنیا است که 12 تک آهنگ انگلیسی و 9 آلبوم انگلیسی و ده تک آهنگ آمریکایی و 2 آلبوم آمریکایی داشته و همه او را با اثر مشهورش نجوای بی پروا می شناسند. جرج مایکل، خواننده برجسته بریتانیایی که هر شب کریسمس با ترانه مشهورش به یاد آورده می شد، در سن 53 سالگی درگذشت.

خواننده مشهوری که یکی از مشهورترین چهره های موسیقی پاپ در دهه 1980 بود و به عنوان یکی از مشهورترین خوانندگان سولو شناحته می شد، دیروز عصر (یکشنبه) در خانه اش در انگلستان درگذشت. او 53 سال داشت.

درگذشت جرج مایکل در منزلش

مدیر برنامه های جرج مایکل گفته او در کمال آرامش در منزلش فوت کرده است.

جرج مایکل که در نیمه دهه 80 میلادی کار خود را با گروه وَم شروع کرد و به شهرت رسید، در سال های بعد به تنهایی به فعالیت هنری خود ادامه داد و توانست بیش از 100 میلیون نسخه از آثارش را به فروش برساند.

خانواده او روز یکشنبه (25 دسامبر - پنجم دی) همزمان با اعلام این خبر از رسانه ها خواستند به حریم خصوصی آنها احترام بگذارند.

در بیانیه خانواده جرج مایکل آمده است:«با کمال تاسف باید خبر درگذشت پسر عزیزمان، برادر و دوست گرامی مان جرج را اعلام کنیم. او در کمال آرامش در روزهای کریسمس جان باخت.»

جرج مایکل

جرج مایکل خواننده بریتانیایی در 53 سالگی دار فانی را وداع گفت

به گفته پلیس درگذشت مایکل ناگهانی و بدون شبهه است.

جرج مایکل 25 ژوئن 1963 در شمال لندن و از خانواده ای مهاجر که از یونان به انگلستان آمده بودند، به دنیا آمده بود.

یکی از ترانه های مشهور او «آخرین کریسمس» نام داشت که همواره جزو مشهورترین ترانه های کریسمس بود.

مایکل هر چند در سال های اخیر کم خبر بود، اما در دهه گذشته به خاطر مسایل مربوط به اعتیاد خبرساز شده بود و یکی دو بار به مدت کوتاهی بازداشت شده بود.

درگذشت مایکل در آخرین روزهای سالی شکل گرفت که با مرگ چهره مشهور موسیقی بریتانیا یعنی دیوید بویی شروع شد. پرنس و لئونارد کوهن دیگر چهره های برجسته دنیای موسیقی بودند که سال 2016 درگذشتند.

مروری کوتاه بر بیوگرافی جرج مایکل

جرج مایکل که پدرش، مهاجری قبرسی یونانی و مادرش هم انگلیسی است، در روز 25 ژوئن سال 1963 در شمال لندن به دنیا آمد. در سال 1981، یعنی در سن 18 سالگی به همراه دوست هم مدرسه ایش ، اندرو ریجلی و چند نفر دیگر گروهی را تشکیل داد که دوام چندانی نداشت و در همان سال بدل شد به گروه دو نفره وم که یکی از موفقیترین گروههای پاپ بریتانیایی در دهه هشتاد میلادی است .

در بین سالهای 1982 و 1986، گروه وم چندین ترانه پرفروش روانه بازار کرد و جرج مایکل هم که ملودی و شعر بسیاری از ترانه های گروه از اوست، در سال 1985 جایزه ای به عنوان بهترین ترانه ساز سال دریافت کرد. یکی از ترانه های به یادماندی آن دوران Last Christmas است که با وجود این که 21 سال از عمرش می گذرد، اما هر سال، در ایام عید کریسمس از بسیاری از شبکه های رادیویی به گوش می رسد.

در اوسط دهه هشتاد میلادی گروه وم از هم پاشید و جرج مایکل فعالیت سولوش را آغاز کرد. او در سال 1987 اولین آلبومش را به انتشار رساند، آلبومی به اسم (باور) که بعضیها هنوز هم آن را بهترین آلبوم این خواننده بریتانیایی می دانند.

درگذشت جرج مایکل خواننده بریتانیایی + عکس و بیوگرافی

511
این مطلب مفید بود ؟110
برگرفته از خبرگزاری مهر / م.ف
وبگردی