حسن یزدانی

همه احتمالات در مورد حسن یزدانی

تاریخ انتشار : 16 آبان 1402کد مطلب : 4050زمان مطالعه : 2 دقیقه
حسن یزدانی این روزها دوره نقاهت خود را پس از جراحی کتف سپری می‌کند و صحبت‌های رئیس فدراسیون کشتی نگرانی‌های زیادی برای بازگشت این ستاره کشتی ایران به وجود آورده است.

مهر:حسن یزدانی چهره شاخص کشتی آزاد ایران چند هفته پیش زیر تیغ جراحان رفت و کتف آسیب‌دیده‌اش را به دست جراحان سپرد. یزدانی در مسابقات جهانی بلگراد این بار هم حریف دیوید تیلور آمریکایی نشد و یک شکست دیگر برای او مقابل این کشتی‌گیر آمریکایی ثبت شد؛ البته علیرضا دبیر معتقد بود یزدانی با توجه به کتف آسیب‌دیده‌ای که داشت غیرت به خرج داد و در مسابقات جهانی مدال کسب کرد. هر چند که او بعد از مسابقات جهانی، با توجه به پاداش درخور بازی‌های آسیایی و کار راحتی که پیش رو داشت با همان کتف آسیب‌دیده به هانگژو رفت و طبق انتظار مدال طلای بازی‌های آسیایی را از آن خود کرد.

در نهایت یزدانی دو هفته پیش کتف آسیب‌دیده خود را 6 ساعت به دست جراحان سپرد، به گفته پزشکان دوره نقاهت او بین 4 تا 5 ماه پیش بینی شده و با توجه به اینکه تا المپیک پاریس تنها 9 ماه زمان باقی مانده نگرانی‌ها برای بازگشت ستاره کشتی آزاد زیاد شده است.

یزدانی در خوش بینانه‌ترین حالت عملاً تا المپیک تنها 4 ماه زمان دارد تا بتواند به اوج آمادگی برسد. البته نگرانی‌ها بابت بازگشت حسن یزدانی روز گذشته با صحبت‌های علیرضا دبیر بیشتر شد چرا که رئیس فدراسیون در مورد وضعیت یزدانی عنوان کرد:«در ٢٠ سال گذشته هیچ پزشکی در ایران نتوانسته ورزشکاری را از کتف جراحی کند و او را به شرایط آماده بازگرداند. جراحی‌ها برای زانو نتیجه بخش بوده اما کتف نه.» دبیر همچنین در بخش‌های از صحبت‌هایش به این موضوع هم اشاره کرد که به حسن یزدانی توصیه کرده که جراحی نکند.

 

تکلیف وزن 86 کیلوگرم چه می‌شود؟

با توجه به صحبت‌های علیرضا دبیر مبنی بر بازگشت سخت یزدانی به روزهای اوج خود، این احتمال حتی وجود دارد یزدانی از تشک کشتی خداحافظی کند. با توجه به این شرایط برخی احتمالاً در مورد تعیین تکلیف وزن 86 کیلوگرم به وجود آمده است.

کامران قاسم‌پور که اتفاقاً او هم دچار آسیب دیدگی شد و مسابقات جهانی را از دست داد، تاکنون 2 مدال طلای مسابقات جهانی را در وزن 92 کیلوگرم کسب کرده است و مدت‌هاست صحبت از تغییر وزن او مطرح است. برخی معتقدند در صورتی که کامران قاسم پور جایگزین حسن یزدانی شود می‌تواند در این وزن خوش بدرخشد هر چند که برخی معتقدند کامران در وزن 97 کیلوگرم کشتی بگیرد.

علاوه بر کامران قاسم‌پور، برخی گزینه‌های دیگر از جمله نام علیرضا کریمی برای وزن 86 کیلوگرم مطرح است. کریمی سال‌هاست پشت حسن یزدانی در اردوی تیم ملی است و شاید با رفتن رقیب اصلی‌اش شانس بیشتری برای نشان دادن قدرت خودش در چرخه انتخابی داشته باشد.

البته نام مدعیان دیگری همچون علی سوادکوهی و مبین عظیمی هم در وزن 86 کیلوگرم مطرح است. سوادکوهی این روزها در لیگ برتر کشتی‌های قابل قبولی ارائه داده است، او در مسابقات جهانی صربستان در سال 2022 تنها کشتی‌گیر ایرانی بود که توانست جردن باروز کشتی‌گیر افسانه‌ای تیم آمریکا را شکست دهد.

انتهای پیام/م

همه احتمالات در مورد حسن یزدانی

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : حسن یزدانی
وبگردی