داوود رشیدی

پیامهای تسلیت در پی درگذشت داوود رشیدی

تاریخ انتشار : 6 شهریور 1395کد مطلب : 35673زمان مطالعه : 2 دقیقه
پس از درگذشت داوود رشیدی بازیگر پیشکسوت کشورمان بسیاری از هنرمندان برای تسلیت به خانه این هنرمند فقید رفتند و عده ای هم از طریق اینستاگرام این داغ بزرگ را به خانواده وی تسلیت گفتند.

هنرمندان در منزل داوود رشیدی

در پی درگذشت داود رشیدی، هنرمندان بسیاری به منزل این هنرمند فقید رفتند. مرحوم داوود رشیدی روز گذشته در اثر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت. پیکر وی همزمان با اذان ظهر با همراهی هنرمندان از منزلش به سردخانه بهشت زهرا (س) منتقل شد تا روز یکشنبه 7 شهریور ماه ساعت 9 صبح از مقابل تالار وحدت به قطعه هنرمندان بدرقه شود.

لیلی رشیدی در کنار عکس پدرش

لیلی رشیدی در کنار عکس پدرش

هنرمندان در خانه داوود رشیدی

هنرمندان در خانه داوود رشیدی

ساره بیات در خانه داوود رشیدی

ساره بیات در خانه داوود رشیدی

سینماگران در خانه داوود رشیدی

سینماگران در خانه داوود رشیدی

کمند امیرسلیمانی

 کمند امیرسلیمانی در خانه داوود رشیدی

با انتشار خبر درگذشت این بازیگر کهنه کار موجی از پیام های تسلیت در شبکه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام به راه افتاد که بسیاری از آن ها به هنرمندان عرصۀ بازیگری مربوط می شد.
برای نمونه رامبد جوان که در برنامه «خندوانه» از علی نصیریان قول گرفته بود، کار ساخت ایدۀ او را برای اثری با حضور عزت الله انتظامی، جمشید مشایخی، محمدعلی کشاورز و داوود رشیدی برعهده بگیرد، در واکنش به درگذشت داوود رشیدی خیلی کوتاه نوشت:«خیلی متاسفم نمی دونم چی بنویسم.»
حمید فرخ نژاد هم خیلی کوتاه نوشت:«سفرت بخیر استاد.»


بسیاری از دیگر پیام ها نیز حال وهوایی به این صورت داشت. چنانچه محمد بحرانی نوشت:«خداحافظ آقای بازیگر. خداحافظ استاد. خداحافظ مرد بزرگ که بسیاری از خاطره هامون رو به لحظه لحظۀ زندگی شرافتمندانۀ شما مدیونیم. خداحافظ استاد داوود رشیدی بزرگ. از ته دل آرزو می کنم که خدای زنده بر روح بزرگ شما شادی و آرامش و رحمت بباراند.»
داوود رشیدی 25 تیر سال 1312 در تهران به دنیا آمده و دارای نشان درجه یک فرهنگ و هنر بود. «کندو»، «کمال الملک»، «عبور از تله» و «تکیه بر باد» برخی از کارهای سینمایی پرتعداد این بازیگر کهنه کار هستند.


شبنم مقدمی بازیگر برنده سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر برای بیان احساس خود درباره درگذشت داوود رشیدی از نوشتۀ احمدرضا احمدی بهره برد:« داریم کم کم به فرشته های مرگ که سهم ما شده اند دل می بندیم. درختان هم با ما ، در شگفتی دریا، و فرشته های مرگ جان می بازند و ما، آرام آرام، در گردابی که فرشته های مرگ برای ما تدارک دیده اند، غرق می شویم.»


هنرمندانی مانند عبدالله اسکندری چهره پرداز نامی نیز از نقش آفرینی به یادماندنی رشیدی در «هزاردستان» یاد کردند. اسکندری خطاب به علی حاتمی کارگردان «هزاردستان» نوشت:« علی جان شش انگشتی از ما زودتر آمد پیش تو.» هادی کاظمی دیگر هنرمندی است که از شخصیت مفتش شش انگشتی یاد کرد:«بدرود. دیدار به قیامت مفتش شش انگشتی. تسلیت به اهالی هنر و خانواده رشیدی.»

سارا خویینی ها، سحر جعفری جوزانی، لاله اسکندری، ویشکا آسایش، شیلا خداداد، امیرحسین رستمی، اشکان خطیبی، بیژن بنفشه خواه، حمید فرخ نژاد، برزو ارجمند، لیلا بلوکات و بهنام تشکر از دیگر چهره های هستند که درگذشت داوود رشیدی را در اینستاگرام تسلیت گفته اند.

پیامهای تسلیت در پی درگذشت داوود رشیدی

4.212
این مطلب مفید بود ؟102
برگرفته از فرهنگ , پایش - / ک
برچسب : داوود رشیدی
وبگردی