پژو 301

تولید خودرو پژو 301 در ایران از سال آینده + تصاویر

تاریخ انتشار : 24 تیر 1398کد مطلب : 23423زمان مطالعه : 2 دقیقه
با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خط تولید خودروی پژو 301 افتتاح شد.

خط تولید پژو 301

فارس: صبح امروز خط تولید پژو301 با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در ایران خودرو افتتاح شد. 

بر این اساس تولید پژو301 با داخلی سازی 60 درصدی آغاز می شود و در برنامه های آتی میزان داخلی سازی این خودرو به 80 درصد خواهد رسید. در تولید این خودرو از 300 سازنده ایرانی استفاده شده و پژو301 دارای استانداردهای 85گانه روز دنیا است. 

تولید پژو301 در شرایطی در ایران خودرو آغاز می شود که در پی تشدید تحریم ها، شرکت پژو ایران را ترک کرده و در حال حاضر تولید این خودرو توسط سازندگان ایرانی صورت می گیرد. قرار بود قطعات های تک(فناوری پیشرفته) پژو301 توسط فرانسوی ها تولید و ایران خودرو ارائه شود که در حال حاضر با خروج شرکت پژو از ایران، این پروژه نیز توسط تولیدکنندگان داخلی در حال پیگیری است. 

طبق برنامه زمان بندی شده قرار است پژو301 تا پایان امسال در مدار تولید قرار گیرد. برای تولید این خودرو به 1123 قطعه نیاز است که حدود 565 قطعه از آن داخلی سازی شده است.

ایران خودرو پژو ٣٠١ را خودکفا تولید می کند

ایسنا:مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در مراسم آغاز تولید آزمایشی پژو ٣٠١، از تولید 100 هزار دستگاه از این خودرو در فاز اول تولید آن بدون حضور شرکت پژو خبر داد. 

هاشم یکه زارع صبح امروز در حاشیه مراسم آغاز تولید آزمایشی پژو 301 در جمع خبرنگاران اظهار کرد:پس از آنکه شرکت پژو ایران را ترک کرد، ایران خودرو داخلی سازی محصولاتی که قرار بود در قالب قرارداد مشترک پس از برجام تولید کند را، آغاز کرد و براین اساس مطابق قرارداد با این شرکت فرانسوی قرار بود خودروهای پژو 2008، 301 و 208 تولید شود اما پس از ترک پژو به دلیل اینکه خودروی 301 تیراژ بالایی دارد، در مرحله اول این خودرو بدون اتکا به پژو تولید شد. 

وی افزود:هم اکنون 60 درصد قطعات پژو 301 داخلی سازی شده و در زمان تحویل به مشتری میزان داخلی سازی به 80 درصد افزایش خواهد یافت. این محصول در فاز اول 100 هزار دستگاه تولید خواهد شد و ظرف چهار سال میزان تولید آن به 250 هزار دستگاه بدون اتکا به پژو خواهد رسید. 

یکه زارع در پاسخ به این سوال که چرا مجدداً همکاری با پژو در دستور کار قرار گرفت و پس از ترک ایران از سوی این شرکت این خودرو همچنان به نام پژو به بازار عرضه می شود؟ اظهار کرد:به هر حال این محصولات متعلق به شرکت پژو است اما به دلیل ترک یکجانبه قرارداد، ما مسیر را ادامه داده و بدون اتکای به این مجموعه بر روی تولید آن متمرکز شده ایم. 

وی خاطرنشان کرد:برای این خط تولید در مجموع 60 میلیون یورو سرمایه گذاری صورت گرفته است.

انتهای پیام/م

تولید خودرو پژو 301 در ایران از سال آینده + تصاویر

15
این مطلب مفید بود ؟05
برچسب : محصولات پژو
وبگردی