خودروی ارزان

خودروی ارزان وارد بازار ایران می شود؟

تاریخ انتشار : 27 مهر 1401کد مطلب : 59621زمان مطالعه : 2 دقیقه
پژو 206 تیپ 2 با قیمتی حدود 150 میلیون تومان ارزان ترین خودروی تولیدی داخلی است.

اکوایران:ایران خودرو از دومین محصول جدید خود رونمایی کرد.

ایران خودرو بعد از رونمایی از ری را، نخستین خودروی کراس اوور تولید داخل از TF 21 رونمایی کرد. آبی های جاده مخصوص هنوز نامی برای این خودرو انتخاب نکرده اند و همچنان با نام پروژه ای که برای آن تعریف کرده اند، آن را صدا می زنند. این محصول جدید در کلاس B تولید خواهد شد.

آن طور که مدیرعامل ایران خودرو می گوید به احتمال زیاد این محصول جایگزین پژو 206 خواهد شد. مهدی خطیبی درباره قیمت این خودرو هم معتقد است TF 21 با قیمتی کمتر از پژو 206 عرضه می شود.

البته خطیبی پیش تر در حاشیه مراسم رونمایی کشنده آتامان ایران خودرو دیزل که در 30 خرداد برگزار شد، در خصوص قیمت و زمان عرضه خودرو TF21 این شرکت اعلام کرده بود این محصول جدید با قیمت 180 تا 300 میلیون تومان عرضه می‌شود. قیمتی که بالاتر از قیمت اعلامی توسط معاون صنایع حمل و نقل وزیر صمت بود. منوچهرمنطقیقیمت این خودرو را 200 میلیون تومان اعلام کرده بود.

در حال حاضر پژو 206 تیپ 2 با قیمتی حدود 150 میلیون تومان ارزان ترین خودروی تولیدی داخلی است. البته ایران خودرویی ها این خودروی پرطرفدار را با زیان تولید می کنند. حال عرضه TF 21 ارزان تر از پژو 206 به نظر سنگ بزرگی می آید که نشانه نزدن است.

براساس اعلام ایران خودرو این محصول جدید توانایی پاس کردن استانداردهای 85 گانه را دارد.

مشخص نیست TF 21 روی پلتفرم جدید تولید می شود یا همچنان از پلتفرم های موجود این خودروساز برای تولید انبوه آن استفاده خواهد شد. البته این گمانه هم وجود دارد که خودروساز ساکن کیلومتر 14 جاده مخصوص با تغییراتی روی پلتفرم پژو 206 محصول جدید خود را تولید کند.

مدیرعامل ایران خودرو تاکید می کند این محصول جدید با داخلی سازی 100 درصدی روانه بازار می شود. اخبار منتشر شده نشان می دهد خودروی تی اف 21، 113اسب بخار قدرت و 143 نیوتن متر گشتاور دارد.

قرار است از موتورTU5 پلاس در این خودروی جدید استفاده شود. ایران خودرویی ها زمان طراحی و تولید این محصول جدید را حدود 18 ماه برآرود کرده بنابراین این خودرو در نیمه سال آینده در بازار رویت شود.

انتهای پیام/م

خودروی ارزان وارد بازار ایران می شود؟

51
این مطلب مفید بود ؟10
وبگردی