درد دندان
در عامه مردم روش های متعددی برای کاهش درد دندان وجود دارد که تقریباً تمامی آنها نه تنها درد را ساکت نمی کند، بلکه چندین و چند عارضه دیگر را هم به مشکل اصلی بیمار اضافه می کند.

از این دو روش برای تسکین دندان درد استفاده نکنید

دندان درد را می توان از جمله طاقت فرسا ترین اختلالات در دنیا به شمار آورد؛ به همین سبب روش های مختلفی برای کاهش درد و تسکین آن ابداع شده است. یکی از این روش ها بهره گیری از میخک است. متاسفانه باور های غلطی درباره استفاده از میخک وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.
یک دندانپزشک گفت:استفاده از میخک نه تنها تاثیری در تسکین دندان درد ندارد بلکه منجر به آسیب وارد شدن به لثه ها نیز می شود.
برخی افراد زمانی که مبتلا به درد دندان می شوند به جای استفاده از راهکار های مناسب به درمان های خانگی روی می آورند.

درد دندان

راههای نامناسب برای قطع درد دندان

وی افزود:استفاده از میخک یکی از همین نوع درمان ها است، اما باید به این موضوع توجه شود که باقی ماندن میخک در دندان سبب ایجاد ترشحات اسیدی شده و همین موضوع می تواند منجر به آسیب وارد شدن به لثه ها شود.
این دندانپزشک با اشاره به مضرات استفاده از خلال دندان تصریح کرد:برخی افراد از خلال دندان به عنوان یکی از محصولات مراقبت از دندان های خود استفاده می کنند، اما باید به این موضوع توجه شود که خلال دندان می تواند سبب آسیب وارد کردن به دندان و لثه شود.
استفاده مکرر از خلال دندان می تواند مقدمات پوسیدگی دندان ها را فراهم کرده و در کنار آن، سبب خونریزی لثه ها نیز می شود.
وی ایجاد فاصله میان دندان ها را از مضرات استفاده از خلال دندان دانست و گفت:یکی از مضرات استفاده از خلال دندان، ایجاد فاصله میان دندان ها است و ایجاد فاصله نیز مشکلاتی را برای افراد در پی خواهد داشت.

باور های غلط برای تسکین درد دندان

3.533
این مطلب مفید بود ؟2310
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از میزان -/ ر
برچسب : دندان درد
وبگردی