سامانه بارشی

فعالیت سامانه بارشی در برخی مناطق غربی

تاریخ انتشار : 4 فروردین 1401کد مطلب : 47810زمان مطالعه : 2 دقیقه
طی 24 ساعت آینده سامانه بارشی در شمال غرب،غرب،سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز مرکزی و غربی و ارتفاعات زاگرس مرکزی فعالیت خواهد داشت.

ایسنا:بر اساس پیش بینی‌ها بارش در گیلان، غرب مازندران، زنجان، البرز، قزوین و نوار شمالی تهران شدت خواهد داشت، همچنین در روز جمعه (5 فروردین) در شمال غرب، غرب و ارتفاعات البرز بارش‌ها ادامه خواهد داشت و شنبه و یکشنبه (6 و 7 فروردین) در شمال غرب و غرب سواحل دریای خزر بارش پراکنده انتظار می‌رود.

برای روز دوشنبه (8 فروردین) در سواحل دریای خزر و برخی مناطق شمال شرق بارش پراکنده پیش بینی شده است. توده گرد و غباری که در کشور عراق شکل گرفته به سبب وزش باد و حرکت آن از سوی شرق طی 24 ساعت آینده غرب و جنوب غرب کشور را تحت تأثیر خود قرار خواهد داد و همچنین امروز در بخش‌هایی از جنوب غرب، غرب، مرکز، شرق، شمال شرق و فردا جمعه علاوه بر مناطق ذکر شده در دامنه‌های جنوبی البرز و جنوب شرق کشور وزش باد شدید گاهی با گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

همچنین در کشور شنبه وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک در دامنه‌های جنوبی البرز، نواحی جنوب شرق و شرق و یکشنبه برای جنوب غرب و بخش‌هایی از نوار شرقی پیش بینی می‌شود و امروز (4 فروردین)، در سواحل غربی دریای خزر و اردبیل افزایش نسبی دما 3 تا 5 درجه و طی دو روز آینده در سواحل شرقی دریای خزر و شمال شرق افزایش محسوس دمای 8 تا 12 درجه انتظار می‌رود، همچنین جمعه نیمه غربی خلیج فارس و شنبه خلیج فارس و غرب تنگه هرمز مواج پیش بینی می‌شود.

بندرعباس و اهواز با بیشینه 32 درجه گرم‌ترین استان کشور و اردبیل با بیشینه یک درجه سردترین استان است و همچنین آسمان تهران برای روز جاری (4 فروردین) قسمتی ابری گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و گاهی تگرگ پیش بینی می‌شود و بیشینه تهران 13 و کمیته آن 9 درجه خواهد بود.

انتهای پیام/م

فعالیت سامانه بارشی در برخی مناطق غربی

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی