وزش باد شدید

وزش باد شدید در برخی مناطق کشور طی 5 روز آینده

تاریخ انتشار : 18 تیر 1401کد مطلب : 1030زمان مطالعه : 1 دقیقه
امروز آسمان تهران صاف همراه با غبار صبحگاهی خواهد بود، البته در بعضی ساعات روزجاری وزش باد رخ خواهد داد.

کارشناس سازمان هواشناسی از وزش باد شدید همراه با خیرش گردوخاک در برخی استان‌ها در نوار شرقی، بخش‌هایی از مرکز، دامنه جنوبی البرز، جنوب غرب، غرب و جنوب کشورمان طی 5 روز آینده خبر داد و گفت:برای نوار جنوبی کشور رگبار باران و رعدوبرق پیش‌بینی شده است.

به گزارش ایرنا، فریبا گودرزی، در مورد آخرین وضعیت جوی کشور، اظهار کرد:برای پنج روز آینده در برخی نقاط استان‌های واقع در نوار شرقی، بخش‌هایی از مرکز، استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز، جنوب غرب، غرب و جنوب کشورمان، در بعضی ساعات وزش باد شدیدموقتی توام با خیزش گردوخاک را پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود:برای نوار جنوبی کشور و در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، برخی نقاط استان هرمزگان، جنوب استان‌های فارس و کرمان، عمدتاً در ساعات بعدازظهر و اوایل شب تا چند روز آینده، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و گاهی خیزش گردوخاک و حتی برای نقاط مستعد، بارش تگرگ را پیش‌بینی شده است.

گودرزی گفت:تا روز دوشنبه هفته جاری دریای عمان و تنگه هرمز مواج و متلاطم است.

کارشناس سازمان هواشناسی در مورد آسمان پایتخت، بیان کرد:امروز آسمان تهران صاف همراه با غبار صبحگاهی خواهد بود، البته در بعضی ساعات روزجاری وزش باد رخ خواهد داد و بعدازظهر و اوایل وقت امشب در بخش‌های غربی و جنوبی استان تهران، وزش باد‌های به نسبت شدید همراه با خیزش گردوخاک را رخ خواهد داد که بیشینه دما در تهران 37 درجه است.

انتهای پیام/م

وزش باد شدید در برخی مناطق کشور طی 5 روز آینده

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : هواشناسی
وبگردی