سرویس volte
سرویس volte یکی از جدیدترین سرویس های اپراتورهای کشور می باشد که در این گزارش از نمناک بصورت کامل با این سرویس آشنا خواهید شد.

سرویس volte چیست؟!

 حتما تا به حال برای شما رخ داده است که با گوشی تلفن همرا خود تصمیم می گیرید تا به یکی از دوستان و آشنایان تماس بگیرید و سپس متاسفانه به دلیل موقعیت بد جغرافیایی شما و یا طرف مقابل، صدا قطع و وصل می شود و یا حتی ممکن است صدا وجود داشته باشد اما هیچ کیفیتی نداشته باشد!

طبیعتا چه 1 دقیقه و چه 1 ساعت شما مکالمه تلفنی داشته باشید، تا اینکه صدای مخاطبی که در حال گفتگو با شما است را درک کنید، طول خواهد کشید و باید چندین بار از او بخواهید تا جمله قبلی خود را تکرار کند. این حس واقعا ناخوشایند است! از این رو اخیرا فناوری و سرویس جدیدی در اپراتورهای کشور اجرا شده است که این مشکل را به بهترین شیوه ممکن برطرف کرده است.

سرویس volte

سرویس volte، سرویسی است که ما قصد معرفی آنرا به شما داریم. volte مخفف عبارت Voice Over LTE است که با استفاده از این قابلیت شما می توانید تماس تلفنی با کیفیت HD برقرار کنید که برای استفاده از آن باید گوشی شما آنرا پشتیبانی کند و همچنین اینترنت شما از نسل جدید و روشن باشد.

سرویس volte

شاید چند روزی است که علامت volte را در بالای گوشی خود مشاهده می کنید که این نشان دهنده پشتیبانی گوشی شما از این سرویس می باشد. از این رو اگر گوشی شما این سرویس را پشتیبانی کند، شما می توانید آنرا بصورت دستی فعال/غیر فعال کنید که در ادامه به شما آموزش خواهیم داد.

توجه : سرویس volte همراه اول و ایرانسل اولین اپراتورهایی هستند از این سرویس استفاده کرده اند و شما می توانید با استفاده از نکات گفته شده از این قابلیت و سرویس استفاده کنید.


چگونه از volte استفاده کنیم؟

 برای استفاده از قابلیت و سرویس volte شما باید یک سری نکات را مطالعه و انجام دهید که در ادامه بصورت کلی به شما خواهیم گفت؛

  1. سیم کارت شما نسل جدید باشد.
  2. گوشی شما در لیست انتهای صفحه وجود داشته باشد.
  3. آخرین آپدیت سیستم عامل گوشی را دانلود و نصب کرده باشید.
  4. در صورت امکان بصورت دستی فعال کنید.
  5. اینترنت گوشی شما علیرغم فعال بودن سرویس volte روشن باشد.

فعال کردن سرویس volte در اندروید

 اگر گوشی شما در لیست انتهای صفحه باشد، بصورت خودکار فعال خواهد شد. اما اگر گوشی شما در لیست زیر باشد ولی بصورت خودکار فعال نشده باشد، می توانید از آموزش زیر اقدام به فعال/غیر فعال کردن و همچنین مدیریت سرویس volte کنید. همراه ما باشید؛

1- از منو کاربری Home وارد تنظیمات Settings شوید و سپس بر روی Connection کلیک نمائید.

سرویس volte

2- در صفحه باز شده گزینه Mobile networks را همانند تصویر ذیل انتخاب کنید.

سرویس volte

3- اینک شما به سرویس volte دسترسی کامل دارید و می توانید آنرا مدیریت کنید. لازم به ذکر است که روشن بودن این سرویس تنها برای کیفیت مکالمات مناسب خواهد بود. همچنین سرویس volte هزینه ای ندارد و تنها هزینه ای که شما باید بپردازید، هزینه مکالمه و اینترنتی است که در حین مکالمه روشن می باشد و دیگر هیچ هزینه اضافی ای نخواهد بود.

سرویس volte

توجه : سرویس volte آیفون هنوز فعال نشده است و تنها در اکثر گوشی های اندرویدی فعال شده است.

لیست گوشی های volte

در حال حاضر این سرویس هنوز برای تمام گوشی های موجود در بازار فعال نشده است و تنها تعدادی گوشی هوشمند مجهز به این فناوری به روز هستند که در ادامه این گزارش از نمناک شما را با لیست کامل این گوشی ها در دو اپراتور همراه اول و ایرانسل آشنا خواهیم ساخت. توجه داشته باشید به مرور این قابلیت در حال افزودن به گوشی های هوشمند دیگر می باشد؛

ایرانسلهمراه اولردیف
P30 lite, proGalaxy J41
P20 proGalaxy J7 Prime 20182
Y9 2019, prime 2018Galaxy J7 20173
nova 3, 3e, 3iGalaxy J7 Nxt4
Honor 7c, 7a, 7x, 10, 9Galaxy J7 Duo5
P10, lite, plusGalaxy S86
Mate 10, 10proGalaxy S8 Plus7
Mate 20Galaxy NOTE88
Y7 prime 2018Galaxy A7 20189
Y6 prime 2018Galaxy A9 201810
Galaxy A10Galaxy A1011
Galaxy A20Galaxy A2012
Galaxy A70Galaxy A3013
Galaxy A80Galaxy A5014
Galaxy J7, core, Duo, Prime2Galaxy A7015
Galaxy S8, S8 PlusGalaxy A8016
Galaxy Note 8Huawei P1017
-P10 Plus18
-LG M700 Q6 Plus19
-LG M700 Q6 Prime20

 

سرویس volte چیست و چگونه آنرا مدیریت کنیم؟! + لیست گوشی های فعال

3.638
این مطلب مفید بود ؟2711
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی