طب فشاری
طب فشاری روشی بسیاری قدیمی است که در آن با ماساژ برخی نقاط خاص بدن می توانید به افزایش متابولیسم و کاهش وزن خود کمک کنید.

13 نقطه برای فشار که باعث افزایش متابولیسم و کاهش وزن راحت می شود

طب فشاری یک نوع باستانی از ماساژ است که بدن شما را ماساژ می دهد تا به جریان انرژی کمک کند و بنا بر یک تئوری پزشکی سنتی چینی می باشد، با فشار دادن برخی از نقطه های خاص انرژی بر روی بدن، شما می توانید جریان انرژی را حتی دوباره بسازید و به بدن تان کمک کنید تا بهتر کار کند، این عمل تقریباً 2000 سال قدمت دارد و تجربه بسیاری از مردم ثابت می کند که می تواند به کاهش وزن نیز کمک کند.

ما در بخش ورزش و تناسب اندام نمناک 13 نقطه فشاری را پیدا کردیم که به بازیابی جریان انرژی به اندام های موثر بر کاهش وزن کمک می کند، این ماساژ ساده را به صورت روزانه انجام دهید تا بدن تان از شما تشکر کند، یکی از مهم ترین قوانینی که در مورد طب فشاری وجود دارد این است که آرام و آسوده باشید، پیش از شروع این روتین، کمی تمرینات تنفسی انجام دهید تا جریان اکسیژن در بدن شما ایجاد شود.

13. برای ماهیچه ذوزنقه ای:

این نقطه در کمر شما قرار دارد و نقطه ای است که در آن گردن با شانه برخورد می کند و مستقیم با نوک پستان شما در تماس است، برای یک دقیقه به این نقطه فشار وارد کنید، سپس در طرف مقابل بدن خود تکرار کنید، روزانه این کار را تکرار کنید.

طب فشاری

12. لب فوقانی:

قسمتی که بالای لب فوقانی شما قرار دارد، چیزی است که در هنگام انجام ماساژ درمانی بر روی صورت خود به دنبال آن هستید، این گونه برای یک دقیقه فشار رویش وارد کنید.

11. بین ابرو ها:

به طور غریزی، بسیاری از ما فشاری را روی شیب بین چشمان خود وارد می کنیم در زمانی که خسته می شویم و این ممکن است ثابت کند که طب فشاری کار می کند و جواب می دهد، نقطه ای را که بین چشمان شما که کمی بالاتر از پل بینیتان قرار دارد را پیدا کنید و به آرامی آن را برای یک دقیقه فشار دهید.

10. استخوان جناغ سینه:

منطقه ای که در بالای شبکه سلیاک قرار دارد و روی استخوان سینه می باشد، یک نقطه فشاری دیگر است که می تواند به شما کمک کند انرژی را احیا کرده و وزن کم کنید، این نقطه مشخص را برای یک دقیقه فشار دهید و این کار را روزانه تکرار کنید.

فشار استخوان جناغ سینه

9. گوش:

محل درست بین گوش و شقیقه چیزی است که به دنبالش هستید، فشار را اعمال کنید و برای یک دقیقه آن را ماساژ دهید.

8. حزن شکم:

این دو نقطه در زیر سینه شما در منطقه ای قرار دارند که معده شما در آن قرار دارد، شکم خود را به سمت بالا ماساژ دهید و این کار را روزانه تکرار کنید.

7. شکم:

شکم شما نقاط فشاری زیادی دارد که می تواند جریان انرژی سریع تر را فعال کند و در نتیجه وزن کم می شود، اما چنانچه ورزش و تناسب اندام نمناک گفته است شما باید به دنبال یک نکته خاص باشید - در فاصله 2 انگشت از ناف شما قرار گرفته است. این نقطه را برای یک دقیقه ماساژ دهید، این کار را به صورت روزانه تکرار کنید.

لاغری با فشار درمانی

6. آرنج:

بخش درونی آرنج شما یک نقطه فشاری دیگر دارد، برای یک دقیقه به آن فشار وارد کنید.

5. زانو:

زانوهای شما همچنین نقاط بزرگ برای ماساژ فشاری هستند، هر روز فشار خود را به این نقطه ها اعمال کنید.

4. مچ پا:

قسمت بیرونی و داخلی مچ پایتان نقاط فشاری هستند که شما باید روزانه برای حداقل یک دقیقه آنها را ماساژ دهید، تا بهترین نتیجه را برای برنامه فشاری کلی خود به دست آورید.

3. پل بینی:

به آینه نگاه کنید و نقطه فشاری بین چشمان و پل بینی خود را پیدا کنید، به منطقه ای که از چشم شما به سمت پل بینی می رود ضربه بزند.

ماساژ نقاط فشاری

2. دست:

بعد از این که ماساژ درمانی را بر روی سر، بدن و اعضای بدن خود انجام دادید، به سمت دستان خود حرکت کنید، یک نقطه درست بین بخش بیرونی دست و انگشت شست تان وجود دارد، به مدت یک دقیقه آن را ماساژ دهید.

1. کف پاها:

پاها نه تنها برای راه رفتن هستند، بلکه برای متابولیسم و سلامت بهتر عمل می کنند، هر یک از نقاط فشاری که در تصویر بالا است را برای داشتن بهترین نتیجه ماساژ دهید.

پاداش:

با پیدا کردن تمام نقاط فشاری خاص روی بدن خود که برای بهبود سیستم گوارش و متابولیسم شما هستند، می توانید به راحتی کاهش وزن را تسریع کنید، مهم است که این ماساژ درمانی را به طور روتین انجام دهید تا تاثیر واقعی اش را بر روی بدن تان ببینید.

لاغری و کاهش وزن با فشار چند نقطه ی خاص بدن + آموزش

3.838
این مطلب مفید بود ؟299
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ن/ز.ت
وبگردی