فیلم ایران سرای من است

اکران فیلم ایران سرای من است پس از 18 سال

تاریخ انتشار : 16 خرداد 1395کد مطلب : 31676زمان مطالعه : 2 دقیقه
ایران سرای من است عنوان فیلمی است که در دهه 70 تولید شده و بعد از 18 سال به اکران می رسد.

فیلم سینمایی که پس از 18 سال اکران میشود 

فیلم ایران سرای من است به کارگردانی پرویز کیمیاوی پس از 18 سال در گروه سینمایی هنر و تجربه اکران خواهد شد.

فیلم سینمایی ایران سرای من است محصول اواخر دهه هفتاد است که در جشنواره هفدهم فیلم فجر نمایش داده شد. این فیلم سال ها به علت مشکلاتی امکان اکران نداشت ولی طبق برنامه ریزی انجام شده قرار است پس از دهه محرم در گروه سینمایی هنر و تجربه نمایش داده شود.

این فیلم سینمایی درباره سهراب نویسنده جوان کرمانی است که مشغول نگارش کتابی درباره تاریخ شعر ادبیات ایران و بررسی اشعار در زندگی روزمره است. بهزاد خداویسی، سعید پورصمیمی، پرویز شاهین خو، مهدی فقیه، محمد پور ستار و معصومه اسکندری در فیلم "ایران سرای من است" بازی کرده اند. پرویز کیمیاوی از مهم ترین کارگردانان موج نوی سینمای ایران است که ساخت فیلم هایی چون "مغول ها"، "یا ضامن آهو"، "باغ سنگی"، "اکی مستر" و "پ مثل پلیکان" را در کارنامه خود دارد.

بهزاد خداویسی

بهزاد خداویسی در فیلم ایران سرای من است

بهزاد خداویسی درباره این فیلم گفت:خوشحال هستم که اثر پرویز کیمیاوی بالاخره اکران می شود، حتی اگر 18 سال در محاق توقیف مانده باشد.

وی افزود:پرویز کیمیاوی فیلمسازی آوانگارد است و فیلم هایش در سینما ماندگار هستند. مدتی پیش نسخه ویدئویی این فیلم را دیدم اما معتقدم این اثر باید روی پرده سینما دیده شود.

این بازیگر ادامه داد:برای تولید این فیلم در شهرهای کرمان، شیراز، تهران و روستاهای زیادی کار کردیم. پرویز کیمیاوی سازنده فیلم های پیشرو است، فیلم هایی که هرگز فراموش نمی شوند و در بسیاری از مدارس سینمایی این فیلم ها را به عنوان فیلم شاخص تدریس می کنند.

خداویسی درباره ویژگی های نقش خود در این فیلم عنوان کرد:در این فیلم نقش نویسنده ای را بازی می کنم که قرار است درباره پنج شاعر بزرگ ایران یعنی حافظ، سعدی، مولانا، فردوسی و خیام کتابی بنویسید و ارشاد مانع می شود و این شعرا با شعرهایشان نویسنده جوان را برای پیشبرد هدفش راهنمایی می کنند.

  پرویز کیمیاوی

 پرویز کیمیاوی کارگردان فیلم ایران سرای من است

خداویسی درباره وقفه 18 ساله برای اکران این فیلم و اینکه آیا این فیلم می تواند پس از سپری شدن 18 سال با مخاطب امروز ارتباط برقرار کند، گفت:این فیلم تاریخ مصرف ندارد و ماجرای آن می تواند هر زمانی رخ دهد، چون درباره شعر و ادبیات ایران است و شعرهای این شاعران بزرگ همیشه عالی است و تاریخ مصرف ندارد. همه باید این فیلم را بینند و شاعران باید چند بار این فیلم را تماشا کنند و حتماً از دیدن آن لذت می برند.

این بازیگر در ادامه از دلایل کم کاری اش در عرصه سینما و تلویزیون در سال های اخیر گفت:این سال ها در ایران نبودم و طبیعتاً این دوری به دوری از سینما و تلویزیون منجر شد اما حال برگشته ام و می خواهم به دنیای بازیگری برگردم. پیشنهاد هایی نیز برای بازی در فیلم هایی شده که هنوز حضورم در آن ها به قطعیت نرسیده است.

اکران فیلم ایران سرای من است پس از 18 سال

45
این مطلب مفید بود ؟41
برگرفته از هنرانلاين- / ک
وبگردی