لوازم موبایل
هزینه خرید موبایل آخرین هزینه شما نیست زیرا در طول عمر و کارکرد گوشی موبایلتان نیازمند لوازم های جانبی مختلفی خواهید شد.

هزینه هایی که قبل از خرید موبایل باید به فکرشان باشید

موبایل خریدن یکی از مواردی است که هر چقدر هم برایش برنامه ریزی کنید، کارها دقیقا شبیه به برنامه هایتان پیش نمیرود. به طور معمول افراد وقتی مدل موبایل مد نظر خودشان را برای خرید انتخاب می کنند، هزینه های تقریبی را برآورد کرده سپس اقدام به خرید گوشی می کنند.

در مواقعی جدای از اینکه معمولا در بهترین حالت ممکن باز هم قیمت های بازار موبایل اختلاف دارند، گاهی مجبور می شوید هزینه های دیگری هم داشته باشید که شاید قبل تر، حواستان به آن نبوده است. هزینه هایی وجود دارد که به شدت پتانسیل فراموش شدن دارند.

در کل اگر قصد دارید موبایلتان را عوض کنید یا یک گوشی جدید بخرید حواستان به خرج های پیرامون خریدتان باشد. در ادامه به بررسی مواردی می پردازیم که معمولا مقداری از هزینه های خرید موبایل را به خودشان اختصاص می دهند و باید برنامه ریزی درستی داشته باشید تا بتوانید خریدتان را مدیریت کنید.

لوازم موبایل

گارد گوشی و موبایلتان را همزمان با هم بخرید

یکی از مهم ترین مسائلی که هنگام خرید موبایل باید به آن توجه داشته باشید خرید گارد گوشی است. معمولا کسانی که گوشی میخرند همان لحظه گلس و قاب گوشی هم انتخاب می کنند و از لحظه اول، امکانات لازم برای مراقبت از گوشی هوشمند خود را فراهم می کنند. واقعا بهترین کار هم همین است.

 اتفاق یک لحظه می افتد و اگر شما آمادگی نداشته باشید ممکن است خسارت های جبران ناپذیر به گوشیتان وارد شود. به طور مثال اگر یک لحظه گوشی موبایلتان از دستتان رها شود و با صفحه به زمین برخورد کند، ممکن است خیلی ساده تاچ و LCD دچار آسیب جدی شود که در این مواقع واقعا بهتر است سمت تعمیرات نروید!

چون اکثرا تعمیرات صفحه نمایش نتیجه مطلوبی ندارد و معمولا مشکلات جدیدی درست می شود و کیفیت قبلی بر نمی گردد.  با خرید یک گارد مناسب برای گوشی بسیاری از احتمالات خطر را کم می کنید. 

علاوه بر جنبه محافظتی، قاب گوشی زیبایی خاصی به موبایلتان می دهد. طراح ها و رنگ های متنوعی در بازار وجود دارد که می توانید هر وقت دوست داشتید یکی از آن ها را بخرید و رنگ و روی جدیدی به گوشیتان بدهید.

قاب گوشی

هزینه لوازم جانبی تا آخر عمر با شماست

یکی از احتمالاتی که باید در نظر داشته باشید، این است که گاهی اوقات نمی توانید جلوی خودتان را بگیرید تا برخی از تجهیزات جانبی متفرقه را نخرید!
بعضی مواقع هم ممکن است هزینه جدا گانه ای برای هدفون یا هدست خرج کنید چون با اینکه در جعبه اکثر گوشی ها شارژر موبایل و هندزفری وجود دارد اما ممکن است هندزفری گوشیتان را دوست نداشته باشید.
 به خصوص در مورد گوشی ها سامسونگ که تنوع هندزفری های این برند از سری گوشی های J, A و S متفاوت بوده است. احتمالا بسیاری از کسانی که قصد خرید گوشی سامسونگ داشته اند این تجربه داشته اند.
 فکر کنید شما یک گوشی انتخاب می کنید که دقیقا تمام آپشن هایی که می خواهید را دارد اما مدل هدفون آن گوشی را دوست ندارید. اگر شما هم از آن دسته افرادی باشید که هندزفری موبایل مد نظرتان را دوست ندارید همان اول هیچ حسابی روی هندزفری گوشی خودتان باز نکنید و یک هدفون یا هدست بخرید.
معمولا هدفون سامسونگ بهترین جایگزین برای مدل های متفاوت هندزفری است چون کیفیت بسیار بالایی دارد و تنوع بسیار زیاد آن برای هر سلیقه جوابی دارد.
معمولا داستان شما با تجهیزات جانبی گوشی به همین جا ختم نمی شود چون از روز اولی که شروع می کنید از گوشی جدیدتان استفاده کنید، تا روز آخری که قصد کنار گذاشتنش را داشته باشید، تجهیزات متفاوتی برای آن می خرید. به طور مثال اگر شارژر گوشی خراب شود یا گلس آن بشکند باید هزینه ای در نظر داشته باشید.
لوازم جانبی موبایل

باتری موبایل هزینه ای که شما را سورپرایز می کند!

بعضی مواقع با اینکه تمام خرج هایی که ممکن است در روند خرید موبایل گوشی پیش بیاید را حساب می کنید اما باز هم چیز هایی هست که شاید از دستتان در برود.
باتری موبایل آخرین گزینه ای است که هنگام خرید گوشی باید به فکرش باشید اما به هر حال باید گوشه ای از ذهنتان باشد که وقتی از بازار موبایل بیرون آمدید، هزینه ها تمام نشده است. اگر به هر دلیلی (معمولا متداول ترین دلیل خراب شدن باتری گوشی، استفاده نادرست از موبایل است) باتری گوشی خراب شود باید هزینه ای برای عوض کردن آن در نظر بگیرید.
البته برخی افراد ترجیح می دهند هنگام خرید گوشی (بخصوص گوشی های میان رده) که باتری آن ها به سادگی جدا می شود، یک باتری مجزا بخرند تا وقتی دچار مشکل شدند، یک جایگزین داشته باشند.
باتری موبایل

تقریبا همه افراد سعی می کنند برای جلوگیری از هزینه های اضافه، از موبایلشان مراقبت کنند. به طور مثال خراب شدن صفحه نمایش یا حتی خراب شدن وسایل جانبی موبایل نظیر شارژر و هندزفری هزینه هایی را برایتان می تراشد اما معمولا بعد از خراب شدن تجهیزات جانبی گوشی، رایج ترین مشکل مربوط به خراب شدن باتری گوشی است.

 

لوازم جانبی موبایل و نکات خریدن آن ها

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی