مانیکور ناخن
مانیکور یعنی مرتب کردن و آرایش کردن ناخن های دست, اما اگر مانیکور طولانی مدت باشد با عوارضی برای ناخن ها همراه است.

مانیکور ناخن چیست؟

مانیکور عملی است که در زمینه ی سلامت ناخن های دست و انگشتان آن صورت می گیرد و می تواند هم در آرایشگاه و هم در خانه انجام شود.

اولین تجربه شما برای مانیکور است؟ و با فعالیت های آنها آشنایی ندارید؟ نگران نباشید کم کم به آن عادت می کنید. فرو بردن دست در آب ، گذاشتن ژل ناخن بر روی آن ، استفاده از تاپ کوت ، لاک پایه ، لاک اصلی و قرار دادن دست زیر لامپ UV برای خشک شدن سریع لاک از جمله مراحل مانیکور در آرایشگاهها می باشند.

مانیکور ناخن

مانیکور ناخن چگونه است؟

مانیکور شامل درست کردن و حالت دادن به ناخن های دست و ماساژ دادن آن ها می شود. برای انجام مانیکور مساله مهم این است که آرایشگاه یا محیط انجام این کار حتما تمیز و ضدعفونی باشد تا از پخش شدن عفونت و آلودگی ها توسط وسایل مانیکور جلوگیری شود. برای مانیکور کردن از روغن، وکس پارافین (شمع تراپی) و لوسیون برای تمیز کردن پوست از سلول های مرده، تمیز کردن کوتیکول ها و نرم کردن انگشتان استفاده می شود.

اکثر بانوان کنجکاو هستند که مدت ماندگاری مانیکور ناخن چقدر است تا در هزینه های آن صرفه جویی کنند.تکنیک های جدید سالن ها نظیر اکسیوم برای ماندگاری طولانی لاک و مانیکور بر روی ناخن است. اکسیوم کمک می کند تا ناخن بطور طبیعی لایه برداری شود و بطور طبیعی خشک گردد. برخی از آرایشگران از این ماده استفاده می کنند تا در وقت خود صرفه جویی کنند.

از جمله مضرات آن این است که باید برای خیساندن انگشتان خود در آستون به سالن برگردید که این کار جدای از زمان مانیکور شما 20 دقیقه وقت می برد. این کار برای کسانیکه بطور منظم به سالن های آرایش می روند مفید است نه برای افرادی که به ندرت به سالن می آیند و از نظر مالی در مضیقه هستند.

پس بهتر است از مانیکور طولانی مدت استفاده نکنید زیرا امکان دارد بافت ناخن شما را شکننده کند و آن را از بین ببرد.

مانیکور طولانی مدت ناخن چه عوارضی دارد؟

4.212
این مطلب مفید بود ؟102
برگرفته از زیبامون / مه شو - /ح
برچسب : مدل ناخن
وبگردی