هواشناسی

بارش پراکنده در برخی مناطق کشور

تاریخ انتشار : 30 اردیبهشت 1400کد مطلب : 60016زمان مطالعه : 2 دقیقه
فردا (31 اردیبهشت ماه) نیز هوای پایتخت صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در بعدازظهر با افزایش ابر پیش بینی می شود.

ایسنا: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت::ساعات بعد از ظهر امروز (30 اردیبهشت ماه) در ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی و جمعه (31 اردیبهشت ماه) علاوه بر این مناطق در برخی نقاط آذربایجان شرقی و اردبیل بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می دهد.

صادق ضیائیان درباره وضعیت آب و هوایی کشور طی چند روز آینده اظهارکرد:شنبه (اول خردادماه) در شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می شود. امروز (30 اردیبهشت ماه) در استان های ساحلی خزر کاهش نسبی دما و طی روزهای جمعه و شنبه (31 اردیبهشت و اول خردادماه) در نیمه شمالی کشور افزایش نسبی دما انتظار می رود.

ضیائیان ادامه داد:روز یکشنبه (2 خردادماه) با گذر امواج تراز میانی جو، در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، دامنه های جنوبی البرز شامل استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران و دامنه های زاگرس در استان های کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، غرب اصفهان، لرستان و چهار محال و بختیاری و در شمال فارس، غرب یزد و ارتفاعات کرمان در ساعات بعد از ظهر رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید گاهی همراه با باد و گرد و خاک پیش بینی می شود.

وی افزود:در مناطقی از شرق و جنوب شرق وزش باد شدید، گاهی گرد و خاک و در نوار شمالی کشور کاهش نسبی دما انتظار می رود. دوشنبه (3 خردادماه) نیز در شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و در برخی نقاط استان های کرمان، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید رخ می دهد.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت آب و هوایی تهران نیز گفت:فردا (31 اردیبهشت ماه) نیز هوای پایتخت صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در بعدازظهر با افزایش ابر پیش بینی می شود و بیشینه و کمینه دمای هوا به ترتیب 36 و 24 درجه سانتیگراد خواهد بود. پس فردا (اول خردادماه) آسمان تهران کمی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد و اوایل شب افزایش ابر با بیشترین و کمترین دمای 35 و 25 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

انتهای پیام/م

 

بارش پراکنده در برخی مناطق کشور

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی