هواشناسی

این استان ها تا فردا منتظر بارش سنگین باشند

تاریخ انتشار : 9 خرداد 1402کد مطلب : 61733زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار و رعد و برق در برخی استان‌ها، وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در تهران و البرز خبر داد.

ایسنا: صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد:امروز (9 خرداد) در ساعات بعد از ظهر در شمال غرب و استان‌های همدان، مرکزی، قزوین، قم، ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات کرمان رگبار و رعدوبرق وزش باد شدید موقت و در برخی نقاط خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود:چهارشنبه (10 خرداد) بارش در شمال غرب کشور تشدید می‌شود علاوه بر آن در استان‌های ساحلی خزر، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، دامنه‌های زاگرس مرکزی، ارتفاعات کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان و روزهای پنجشنبه و جمعه(11 و12 خرداد) در نوار شمالی کشور، بخش‌هایی از مرکز، شرق و جنوب شرق کشور بارش رخ خواهد داد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد:شنبه(13 خرداد) بارش در نوار شمالی و بخش‌هایی از استان‌های کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان و شمال هرمزگان ادامه خواهد داشت.

وی افزود:بعد از ظهر امروز و فردا در استان‌های البرز و تهران وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود همچنین طی این مدت در شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل وزش باد و گردوخاک رخ خواهد داد.

به گفته ضیاییان خلیج فارس روزهای چهارشنبه و پنجشنبه و دریای خزر پنجشنبه و جمعه مواج پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد:آسمان تهران فردا ( 10 خرداد ) نیمه‌ابری تا ابری و گاهی رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید و گرد و خاک و به‌تدریج کاهش ابر با حداقل دمای 24 و حداکثر دمای 32 درجه سانتیگراد و روز پنجشنبه ( 11 خرداد) قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای 22 و حداکثر دمای 32 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت:طی امروز و فردا (9 و 10 خرداد) اهواز با دمای 45 و 44 درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهر کرد با دمای 8 و 10 درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.

انتهای پیام/م

این استان ها تا فردا منتظر بارش سنگین باشند

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی