هواشناسی

بارش پراکنده باران و وزش باد در غرب سواحل دریای خزر

تاریخ انتشار : 25 مهر 1400کد مطلب : 63437زمان مطالعه : 2 دقیقه
امروز در غرب سواحل دریای خزر و شمال استان اردبیل و آذربایجان شرقی ابرناکی، گاهی بارش پراکنده و وزش باد رخ می دهد.

باشگاه خبرنگاران جوان:یکشنبه در غرب سواحل دریای خزر و شمال استان اردبیل و آذربایجان شرقی ابرناکی، گاهی بارش پراکنده و وزش باد رخ می دهد، در سایر مناطق کشور جوی پایدار پیش بینی می شود.

دوشنبه و سه شنبه با گذر متناوب امواج کم دامنه تراز های میانی جوی از نوار شمالی کشور در برخی مناطق سواحل شمالی، اردبیل و شمال استان های آذربایجان غربی و آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش پراکنده، وزش باد و کاهش نسبی دما انتظار می رود. در شمال غرب وزش باد و کاهش دما قابل توجه است.

چهارشنبه با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی ابرناکی و بارش باران گاهی وزش باد شدید پیش بینی می شود و در ارتفاعات بارش برف دور از انتظار نیست و در استان های گیلان و مازندران بارش شدت خواهد داشت.

پنجشنبه در اردبیل، استان های واقع در سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پیش بینی می شود که در مازندران بارش شدت خواهد داشت و همچنین در دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های البرز، تهران و سمنان افزایش ابر گاهی بارش پراکنده و وزش باد شدید دور از انتظار نیست.

گفتنی است، طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در سواحل دریای خزر و طی روزهای پنجشنبه و جمعه در دامنه های جنوبی البرز و در شمال شرق کشور وزش باد افزایش و دما در حدود 5 تا 7 درجه کاهش می یابد.

قابل ذکر است طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه خلیج فارس و طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه دریای خزر مواج است.

از روز پنجشنبه وزش باد در نوار شرقی کشور افزایش داشته و در برخی مناطق به ویژه در منطقه زابل احتمال رخداد پدیده گرد و خاک وجود دارد.

انتهای پیام/م

 

بارش پراکنده باران و وزش باد در غرب سواحل دریای خزر

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی