واکسن آنفلوآنزا

واکسن آنفلوآنزا هیچ تداخلی با واکسن کرونا ندارد

تاریخ انتشار : 29 شهریور 1400کد مطلب : 57630زمان مطالعه : 2 دقیقه
در سال گذشته به دلیل استفاده از ماسک، شستن مکرر دست ها و رعایت فاصله اجتماعی انتقال بیماری آنفلوآنزا به حداقل رسیده بود.

خبرآنلاین:امسال با توجه به واکسیناسیون گسترده در سراسر جهان و در نتیجه کمتر شدن میزان رعایت پروتکل ها، میزان ابتلا و افزایش بیماری آنفلوانزا دوباره اوج خواهد گرفت از این رو پزشکان توصیه می کنند قبل از اوج گیری بیماری آنفلوآنزا بهتر است گروه های حساس به خصوص کودکان، دانش آموزان ، زنان باردار ، افراد مسن ، افراد دیابتیک و مبتلایان به بیماری های خاص نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری نیز در گفت وگویی در مورد خطر شیوع آنفلوآنزا، می گوید:سال گذشته از آنجاکه رعایت نکات بهداشتی بیشتر بود و مردم بیشتر ماسک می زدند، آنفلوآنزا چندان شایع نشد؛ اما اگر قرار باشد امسال ساده انگاری صورت گیرد و رعایت ها کاهش یابد، احتمال شیوع مجدد آنفلوآنزا هم وجود دارد.

همچنین دکتر پیام طبرسی با اشاره به اینکه صحبت از بازگشایی مدارس بدون واکسیناسیون کامل زود است می افزاید:باید معلمین و دانش آموزان کاملا واکسینه شوند تا بتوان در این مورد صحبت کرد. با توجه به اینکه والدین دانش آموزان هم از ابتلای فززندان خود به کرونا ترس دارند، بدون واکسیناسیون کامل، فرزندان خود را به مدرسه نمی فرستند و این بازگشایی نصفه کاره آسیب زا است. بازگشایی مدارس باید زمانی رخ دهد که برای همه اعتمادسازی شده باشد که اتفاقی نمی افتد تا فرزندان خود را به مدرسه بفرستند.

به گفته این پزشک با توجه به شیوع آنفلوآنزا در فصل سرد سال و همزمانی آن با کووید19، تمامی اساتید، دانشجویان و دانش اموزان علاوه بر واکسن کرونا بهتر است واکسن آنفلوآنزا نیز تزریق کنند.
وی همچنین در مورد برخی از شایعات فضای مجازی مبنی بر تداخل واکسن آنفلوانزا با واکسن کرونا تصریح می کند:هیچ محدودیتی برای تزریق واکسن آنفلوآنزا پس از تزریق واکسن کرونا وجود ندارد و گروه های پرخطر باید واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند.

انتهای پیام/م

واکسن آنفلوآنزا هیچ تداخلی با واکسن کرونا ندارد

51
این مطلب مفید بود ؟10
وبگردی