ورزش های ترکیبی
در دنیا ورزش های ترکیبی عجیب و غریب وجود داردکه از تلفیق چند ورزش کنار هم به وجود آمده است که در این مطلب با چند نمونه از این ورزش های ترکیبی آشنا میشویم.

با عجیب ترین ورزش های ترکیبی دنیا آشنا شوید

بعضی از ورزش های دنیا مانند شطرنج - بوکس (Chess boxing)، از ترکیب 2 ورزش یا چند ورزش به وجود آمده اند. در این گونه ورزش ها باید شرکت کنندگان هم ار لحاظ فیزیکی و هم از لحاظ ذهنی آمادگی داشته باشند تا بتوانند رقیب خود را شکست دهند.
 
با اینکه بسیاری از این ورزش های ترکیبی عجیب و غریب هستند اما دارای جذابیت خاصی هستند و هر روز به طرفداران این نوع ورزش ها اضافه می شود؛ مانند بریک دنس (Break Dance) که از تلفیق رقص و حرکات آکروباتیک به وجود آمده است.

شطرنج - بوکس

 
ورزش های ترکیبی
 
شاید برای بسیاری این سوال پیش بیاید که چرا باید به این ورزش پرداخت؟ «دیوید اپتو» یکی از بنیانگذاران این ورزش معتقد است، شطرنج بوکس ثابت می کند که یک بوکسور هم عقل دارد و هم قدرت بدنی.
 
او می گوید بسیاری بر این باورند که بوکسورها آدم های کم هوشی هستند، اما زمانی که شما شطرنج و بوکس را با هم تلفیق می کنید بدین معناست که ورزشکار هم می تواند بوکسور باشد و هم یک فرد باهوش، در واقع هدف ما این است که به مردم نشان دهیم بوکسورها آدم های باهوشی هستند.

با ترکیب هوش و توانایی جسمی، به دنیای عجیب ورزش شطرنج بوکس وارد می شوید. اگر شما از عهده پرداخت پول یک جفت دستکش بوکس برآیید و بتوانید کمی از فسفر مغزتان را در اختیار شطرنج قرار دهید، می توانید در این ورزش وارد شوید.
 
این ورزش زاییده تفکر آلمانی است و از ترکیب شش دور شطرنج مابین پنج راند بوکس تشکیل شده است. شرکت کننده می تواند یا در شطرنج طرف مقابلش را کیش و مات کند و یا او را در رینگ ناک اوت کند.

البته مانند تمام ورزش های دیگر، این ورزش هم داور می خواهد. با توجه به اینکه ممکن است مدت شطرنج برای هر حرکت طولانی شود، در وقت تعیین شده اگر شما بتوانید در شطرنج طرف مقابل را آچمز هم کنید، برنده محسوب می شوید.
 
به علاوه در صورت تمام شدن زمان پنج دور بوکس، نفری برنده اعلام می شود که امتیاز بیشتری دارد. شاید فکر کنید انجام آن آسان است اما گاهی کهنه کارهای عرصه ورزش هم در انجام این رقابت ورزشی درمانده اند.


حمل همسر

 
ورزش های ترکیبی

فنلاندی ها مبتکر مسابقه قهرمانی حمل همسر هستند. مسابقه راحت است، کافی است شما در حالی که همسر خود را کول کرده اید، سریع تر از همه از خط پایان بگذرید. این ورزش در غرب فنلاند در شهرهای کوچک انجام می شود.
 
مقررات خاص درباره وزن همسر وجود ندارد. آخرین برندگان این مسابقه بنابر اطلاعات سایت این ورزش، یک زن و شوهر استونیایی بوده اند و خود فنلاندی ها در آخرین دوره نتوانسته اند به مدالی دست پیدا کنند.

لیگ سنگ، کاغذ، قیچی

 
 ورزش های ترکیبی

یکی از عجیب ترین ورزش های ترکیبی همان بازی سنگ، کاغذ، قیچی خودمان است که در آمریکا باب شده است. در لیگی که در سال 2006 در لاس و گاس آمریکا برگزار شد، 257 نفر از سراسر آمریکا شرکت داشتند و جایزه ای معادل 50 هزاردلار به نفر برنده داده شد. درباره اینکه قوانین این بازی چه هستند و چه کسانی می توانند در آن شرکت کنند، اطلاعات بیشتری به دست نیاورده ایم.

ماراتن انسان - اسب

 
آشنایی با ورزش های ترکیبی
 
مسابقه مشهوری در ولز وجود دارد که ماراتن انسان - اسب نامیده می شود. هدف از این ورزش، فایق آمدن بر قدرت اسب های انتخاب شده ای است که در کنار ورزشکاران می دوند. طول زمین مسابقه 35 کیلومتر است که در تمام طول آن پستی و بلندی های طبیعی وجود دارد که هم تحمل انسان و هم تحمل و استقامت اسب برای گذشتن از آنها مهم است.
 
تنها تفاوت موجود در طول مسابقه گذشتن از یک منطقه جنگلی است که انسان دونده می تواند از لابه لای درختان آن بگذرد اما اسب دونده باید آن را دور بزند. هدف نهایی این ورزش، زودتر گذشتن از خط پایان است. ممکن است انسان در مبارزه پیروز شود و یا اسب؟ شما چه فکر می کنید؟ اگر بدانید که جایزه این مسابقه مبلغ زیادی است که هر سال در حال اضافه شدن است چطور؟

غواصی در لجن

 
ورزش های ترکیبی

شرکت کنندگان در این مورد از ورزش های ترکیبی باید مسیری گل آلود را به مقدار 55 متر در یک لجن متعفن و بدبو غواصی کنند و هر کس بتواند در کمترین زمان این کار را انجام بدهد، برنده مسابقه خواهد شد.
 
شرکت کنندگان مجهز به لوله تنفس در زیر آب و کفش غواصی هستند و نمی توانند از شناهای معمول استفاده کنند. رکورد این مسابقه یک دقیقه و 35 ثانیه و متعلق به آقای فیلیپ جان است. آخرین مسابقه در تاریخ 27 آگوست برگزار خواهد شد.


دنبال کردن پنیر

 
 ورزش های ترکیبی
 
این مورد از ورزش های ترکیبی که به مسابقه غلتاندن پنیر مشهور است، ورزش خطرناکی است که با قدمت صدها ساله در انگلیس و بر تپه هیل انجام می شود. یک حلقه پنیر به وزن 5/2 کیلوگرم از تپه ای با شیب تند به پایین غلتانده می شود و شرکت کنندگان برای گرفتن آن با هم به رقابت می پردازند.
 
همه ساله در این مسابقه دست و پاهای زیادی شکسته می شود و جراحات زیادی به وجود می آید اما اگر بتوانید آن پنیر را بقاپید، علاوه بر دریافت جایزه نقدی که مقدارش قابل توجه است هم مشهور می شوید و هم یک قالب پنیر به دست آورده اید البته اگر سالم بمانید.

راگبی زیر آب

 
 ورزش های ترکیبی
 
بازی راگبی زیر آب در یک استخر شنا به عمق چهار متر انجام می شود. هر تیم آن شامل 11 بازیکن است که سعی می کنند توپ سنگین را به دروازه طرف مقابل بزنند. هر دروازه در ته استخر نصب شده است.
 
این ورزش یک بازی هیجان انگیز است و هیچ قانون خاصی به جز قانون جاذبه بر آن حکم نمی راند. بنابراین برای راه یافتن به آن ممکن است لازم نباشد شما حتماا شرایط خاصی داشته باشید.

بزکشی

 
 ورزش های ترکیبی
 
یکی از ورزش های ترکیبی عجیب، بزکشی در افغانستان و قرقیزستان است. در این ورزش افراد تیم ها که روی اسب نشسته اند، سعی می کنند با استفاده از دست، لاشه سر بریده یک بز یا گوسفند را از دروازه حریف بگذرانند. این ورزش توانایی خیلی زیادی می خواهد و همه کس نمی تواند در این شرایط به مسابقه بپردازد.
 
مسابقه ممکن است طی انجام به خشونت بینجامد بنابراین داوران مسابقه از افراد پرسابقه و بالای 40 سال انتخاب می شوند. هربار که لاشه از دروازه تیم مقابل عبور داده شود، یک امتیاز به حساب می آید و در پایان مسابقه آنکه امتیاز بیشتری به دست آورده، برنده مسابقه اعلام می شود.

هاکی روی چرخ

 ورزش های ترکیبی
 
اگر با دیدن تعداد زیاد کانادایی های بی دندانی که در دست خود چوب هاکی حمل می کنند، معتقد شده اید که ورزش هاکی روی یخ ورزش سختی است، حتما با یک بار بازی هاکی روی چرخ البته اگر از عهده اش بربیایید، نظرتان عوض می شود. این بازی با همان قوانین قدیمی هاکی روی یخ انجام می شود اما به جای کفش مخصوص هاکی روی یخ و زمین بازی یخ زده، باید از تک چرخه هایی استفاده کنید که در یک سالن معمولی رانده می شوند.
 
چند سالی است که این بازی در آمریکا نیز رواج یافته است. پیش از آن در آلمان و انگلیس طرفداران و بازیکنان به این بازی پرداخته اند. لیگ این بازی در آلمان برقرار است و بازیکنان مشتاقی را می توانید پیدا کنید که صبح سحر تا غروب خورشید را روی چرخ های خود به تمرین این بازی مشغول اند. هاکی روی چرخ یکی از طاقت فرساترین ورزش های ترکیبی این لیست است.

سپاک تاک راو

 
ورزش های ترکیبی

این ورزش در مالزی بسیار محبوب است. روش اجرای آن شاید زیاد، عجیب و غریب نباشد اما آنچه مایه حیرت شما در این مورد از ورزش های ترکیبی می شود، مهارت و چابکی بازیکنان است که حتی ممکن است مایکل جوردن را هم شرمنده کند.
 
با تلفیق فوتبال و والیبال و ژیمناستیک، این ورزش زیبا و حیرت آور به وجود آمده است. توپ این بازی با سایز 40 سانتی متر توپ نرمی است که از خمیر خیزران تهیه می شود.

هر تیم سه بازیکن دارد و بازیکنان که در دو طرف یک تور قرار گرفته اند، با پا توپ را به حرکت درمی آورند. آنها فقط می توانند از پا، شانه یا سر برای ضربه زدن به توپ استفاده کنند اما اجازه ندارند دست های خود را برای ضربه زدن به کار ببرند. به طور معمول بازیکنان را در حالت پشتک زدن به جلو یا عقب می بینید و در حالت هایی که ممکن است حتی تصورش در ذهن شما خطور نکند.

معرفی برخی ورزش های ترکیبی عجیب و غریب +تصاویر

4.129
این مطلب مفید بود ؟245
برگرفته از گجت نیوز-/ ر
وبگردی