ویروس کرونا

ویروس کرونا در آمریکا تایید شد

تاریخ انتشار : 11 بهمن 1398کد مطلب : 2022زمان مطالعه : 2 دقیقه
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای امریکا بامداد روز جمعه اولین مورد از انتقال ویروس چینی کرونا از فرد به فردی دیگر را در ایلینو را تایید کرد.

ویروس کرونا در آمریکا

ایرنا:به نقل از شبکه سی ان ان، براساس اعلامیه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا، شوهر یک زن از ایالت ایلینوی که دچار ویروس کرونا است به تازگی مبتلا به این ویروس واگیری و کشنده شده است و این موضوع اولین مورد تایید انتقال ویروس از فرد به فرد در ایالات متحده است. 

دکتر "نگوزی ایزایک" مدیر گروه بهداشت عمومی ایالت ایلینوی گفت:می خواهم تأکید کنم که خطر ابتلا به این ویروس برای عموم مردم در ایلینوی کم است. 

وی افزود:مقامات بهداشت محلی، ایالتی و فدرال در تلاشند به منظور به حداقل رساندن شیوع بیشتر ویروس افرادی را که از نزدیک با این مورد در ارتباط بوده اند را مورد بررسی قرار دهند.

به دنبال شیوع گسترده ویروس کرونا در سطح جهان تا کنون پنج شهروند آمریکایی مبتلا به این ویروس کشنده شده اند. 

به گزارش رسانه های بین الملل تا این لحظه هفت هزار و 711 تن نیز به این ویروس مبتلا شده اند. 

بیشتر مبتلایان به کرونا در شهر ووهان و استان هوبی کانون شیوع این ویروس هستند. 

ویروس کرونا اکنون علاوه بر 30 استان و منطقه چین به 14 کشور دیگر از جمله ایالات متحده آمریکا، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا و فرانسه هم گسترش یافته است. 

این ویروس که از خانواده «ویروس کرونا» شناخته شده است، دوره نهفته نسبتا طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین باعث شده است تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، آنان از آن آگاهی ندارند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان نمی بینند. 

تاکنون 6 نمونه از ویروس کرونا در جهان کشف شده است و با این مورد تعداد آن به هفت مورد رسیده است این ویروس جزو خانواده بزرگی از ویروس ها است که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می شود و در معمولی ترین حالت این ویروس باعث سرماخوردگی می شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان "سارس" می شود. 

نشانه های ابتلا به این ویروس در انسان تب، سرفه و تنگی نفس است. 

کمیسیون بهداشت ملی و وزارت مالی چین 60 میلیارد یوان (8. 74 میلیارد دلار) برای مقابله با ویروس کرونا اختصاص داده اند.

انتهای پیام/م

ویروس کرونا در آمریکا تایید شد

3.88
این مطلب مفید بود ؟62
برچسب : ویروس کرونا
وبگردی