فلور نظری
امروز اول بهمن همزمان با سالروز تولد چند تن از هنرمندان و چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه بیشتر با آنها آشنا میشوید.

چهره های مشهور ایرانی که متولد 1 بهمن هستند

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به اولین روز از بهمن ماه رسیدیم. امروز اول بهمن همزمان با سالروز تولد چند تن از هنرمندان و چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه این بخش از نمناک به معرفی بیشتر آنها می پردازیم.

بهزاد فراهانی

بهزاد فراهانی بازیگر و فیلمنامه‌نویس کشورمان 1 بهمن 1323 در اراک متولد شد.

بهزاد فراهانی بازیگری را از حدود سال 50 در سینما و 65 در تلویزیون آغاز کرد و در فیلم و سریال های زیادی  همچون امام علی(ع)، کت جادویی، عقیق، سایه بان، شیدا، سگ کشی و ... به ایفای نقش پرداخته است.

بهزاد فراهانی

مسعود رایگان

مسعود رایگان بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 1 بهمن 1333 در خرم آباد متولد شد.

وی همسر رویا تیموریان بازیگر کشورمان است که چند سالی از عمرش را در خارج از ایران به تحصیل و بازیگری گذراند و سال 80 به ایران بازگشت. مسعود رایگان با بازی در فیلم خاموشی دریا و بعد از آن خیلی دور خیلی نزدیک به شهرت و محبوبیت رسید. سریال بی گناه جدیدترین فعالیت او در نمایش خانگی است.

مسعود رایگان

فلور نظری

فلور نظری بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 1 بهمن 1347 در لاهیجان متولد شد.

فلور نظری بازیگری را از سال 75 در تلویزیون آغاز کرد و با فیلم شور عشق ساخته نادر مقدس به سینما راه یافت. او در فیلم هایی چون تب، رویای خیس، بچه های ابدی، کنسرت روی آب، شیر و عسل، زندگی شیرین و... ایفای نقش کرده است.

فلور نظری

حمید هیراد

حمید هیراد خواننده پاپ کشورمان 1 بهمن 1370 در چابکسر گیلان متولد شد.

این خواننده مشهور از کودکی به موسیقی علاقه مند بود و بعد از پایان تحصیلات دبیرستان با ترانه سرایی آشنا شد و در کنار پیگیری جدی تر خوانندگی، ترانه سرایی را هم ادامه داد.

حمید هیراد در اردیبهشت ماه سال 96 اولین آهنگ مستقل او با نام مستم کن روانه بازار موسیقی شد.

حمید هیراد

اسفندیار قره باغی

اسفندیار قره باغی خواننده پیشکسوت کشورمان 1 بهمن 1320 در تبریز متولد شد.

این هنرمند از خواننده های قدیمی کشورمان است که در هنرستان موسیقی تحصیل کرد و مدتی به عنوان معلم موسیقی به تدریش پرداخت. سرود معروف آمریکا، آمریکا ننگ به نیرنگ تو از جمله کارهای مشهور او است.

اسفندیار قره باغی

کدام چهره های مشهور ایرانی در 1 بهمن متولد شدند؟+تصاویر

3.473
این مطلب مفید بود ؟4924
وبگردی