نمناک بهداشت و سلامتسلامت روان تقویت حافظه با روشهای ساده و بی دردسر
تقویت حافظه ، راههای تقویت حافظه کوتاه مدت
بهترین راه برای رفع کاهش حافظه و جلوگیری از آلزایمر تغییراتی است که بدون هیچ دردسری می توان وارد سبک زندگی کرد ، 7 نکته بسیار ساده برای تقویت حافظه به شما معرفی خواهیم کرد.

راه های تقویت حافظه

یک بخش از عملکرد ذهن به سبک زندگی بستگی دارد، اینکه چه مقدار غذا می خورید، می خوابید و راه می روی هم جزو اینها محاسبه می شود. فقط نشستن و مطالعه کردن به پیشرفت درسی کمک نمی کند و نیازی نیست فعالیت های روزمره را بالا ببرید. اگر مراقب مغز خود باشید قطعا به بالا رفتن حافظه خود کمک کرده اید.

راه های ساده و موثر برای تقویت حافظه 

تقویت حافظه

بهترین روش ها برای تقویت حافظه

نکته 1 : اگر شما عادت به تمرین دارید به چیز دیگری برای بالا بردن حافظه نیاز ندارید. بعد از مطالعه ساعتی را برای ورزش کردن بگذارید.

نکته 2 : دقایقی را برای گوش کردن به موسیقی بگذرانید چون تاثیرات خوبی را روی حافظه می گذارد، اما سعی کنید موسیقی کلاسیک گوش کنید.

نکته 3 : آیا فکر می کنید اگر نخوابید و مطالعه کنید کار درستی کرده اید؟ خیر اینطور نیست شما برای عملکرد ذهنتان به خواب کافی نیاز دارید.

نکته 4 : نوشیدن چای دارچین هر روز صبح ، باعث تقویت حافظه می شود و به یادگیری کمک می کند.

نکته 5 : ذهن خود را با جدول و پازل و بازی های فکری درگیر کنید.

نکته 6 : از غذاهایی که برای تقویت حافظه مفید هستند، مانند:آووکادو ، بروکلی، روغن نارگیل، چغندر، کرفس و زغال اخته مصرف کنید.

نکته 7 : روزی 5 دقیقه تفکر کنید چون باعث کاهش استرس و بالا رفتن تمرکز میشود.

تقویت حافظه با روشهای ساده و بی دردسر

تقویت حافظه با روشهای ساده و بی دردسر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف