ایام امتحانات
والدین در ایام امتحانات فرزندشان نقش و وظایف مهمی دارند و با انجام این توصیه ها میتوانند در موفقیت فرزندشان سهیم باشند.

در ایام امتحانات فرزندمان چه کنیم ؟

برای این که بتوانید در موفقیت فرزندانتان سهیم باشید، گام اول این است که خانه را آرام کرده و فضای مناسب درس خواندن را برایشان فراهم کنید. این آرامش تا پایان امتحانات لازم است. بنابراین در این روزها تا حد امکان از مهمان دعوت کردن و رفت و آمد خودوداری کنید.

یک روانشناس و مشاور خانواده گفت:به فرزندانمان تلاش کردن را یاد دهیم و هیچ وقت آن ها را از امتحان نترسانیم. وی اظهار کرد:در ایام امتحانات فرزندان به توجه بیشتری نیاز دارند و لازم است تا والدین آرامش روانی را به عنوان بهترین هدیه به فرزندان خود عطا کنند.

او افزود:به فرزندانمان تلاش کردن را بیاموزیم و هیچ وقت آنها را از امتحان نترسانیم، آن ها باید یاد بگیرند که خداوند موفقیت را در سایه تلاش دانسته است.

ایام امتحانات

دانستنی های ایام امتحانات فرزندان


این روانشناس خاطرنشان کرد:لزوماً برای مطالعه، آرامش در فضای خانه و خانواده لازم است، ما می توانیم خیلی از برنامه های جانبی خود را حذف کنیم و بعد از امتحانات انجام دهیم که با این کار اعتماد به نفس فرزندان نیز افزایش می یابد.

وی ادامه داد:به فرزندانمان بیاموزیم که اعتماد به نفس با توکل بر خدا و اعتقاد به توانایی فردی حاصل می شود و به او یادآوری کنیم که می تواند انسان بزرگی باشد.

قسمتی با اشاره به این که فرزندان در ایام امتحانات به حمایت بیشتری نیاز دارند، خاطرنشان کرد:باید به آن ها بیاموزیم هر کاری وقت و زمان ویژه ای دارد و هرگز از تختخواب خود به عنوان میز مطالعه استفاده نکنند، چون مطالعه کردن در مکان خواب یا در جاهای بسیار نرم و راحت یا در حالت خوابیده و دراز کش اشتباه است چون زمینه ذهنی خواب را فرآهم می کند، همان طور که خوابیدن هم نباید در محل مطالعه انجام پذیرد.

این روانشناس تصریح کرد:حتماً بین نوبت های مطالعاتی، فرزندان را وادار کنیم حدود ٢٠ تا ٢٥ دقیقه استراحت فکری و ذهنی داشته باشند.

وی تصریح کرد:داشتن برنامه غذایی سالم و نشاط بخش و خوابیدن به اندازه کافی در رأس برنامه های درسی دانش آموزان قرار گیرد.

قسمتی با اشاره به این که صبح روز امتحان، داشتن روحیه لازم فوق العاده مهم است، گفت:خسته و خواب آلود بودن و صبحانه نخوردن از جمله موارد مهمی هستند که باعث می شود دانش آموز در زمان برگزاری امتحان نتواند از پس پاسخگویی به سئوالات امتحان به نحو صحیح برآید.

وی به دانش آموزان توصیه کرد که پس از توزیع سئوالات همه را مطالعه نکنند چون این کار بدون شک تمرکز را از میان می برد.

مهم ترین توصیه ها به والدین در ایام امتحانات فرزندان

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
برگرفته از ایسنا -/ح
وبگردی